Skocz do zawartości

nr


sylpuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na dobrą sprawę policja też na drodze raczej nie będzie sprawdzała numerów tylko "papiery".

Ale kłopoty mogą się zacząć jeżeli dojdzie do kolizji lub wypadku drogowego lub jeżeli zginie komuś taki model przyczepy i zaczną sprawdzać numery.

Ciężko wymyśleć coś rożsądnego i opłcalnego. Nie proponuję zmieniać numerów. Może rozważyć zwrot tej przyczepy lub negocjować jeszcze cenę. :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest problem.

Trzeba jakoś się z niego wykaraskać. Można złożyć róznicę na karb podobieństwa 4 do 5, amoze numer został mąło czytelnie nabity, moze jest lekko zatarty?

Czy próbowaliśce rozmawiać z diagnostą na temat dokonania legalnej, na jego zaświadczenie poprawki i jednoznaczne ustalenie w kwitach faktycznego numeru?

 

Ja kiedyś miałem podobny problem z numerem silnika we Fiacie 125p. Też była rozbieżność co do jednej liczby, błąd był oczywisty, nie można było tłumaczyć nieczytelnością lub podobieństwem cyfr.

Śmieszne, bo autko przechodziło bez problemu przeglądy i dopiero podczas jednego z nich błąd został wyłapany. Ale, diagnosta bez protestu wystawił mi zaświadczenie, na którym napisał prawidłowy numer i wydział komunikacji dokonał w dowodzie rejestracyjnym stosownej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowaliśce rozmawiać z diagnostą na temat dokonania legalnej, na jego zaświadczenie poprawki i jednoznaczne ustalenie w kwitach faktycznego numeru?

 

Myślę że najlepiej będzie jak pójdziesz sam do tego diagnosty który zrobił Ci przegląd i z nim pogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że przyczepa nie jest jeszcze zarejestrowana :] ?

 

Według mnie są dwa rozwiązania:

 

1. Szukać znajomego diagnosty który na pewno pomoże.

2. Pisać do przedstawicieli Dethlefsa w Polsce (APR Karawaning, Mobitech Caravan Center) i z nimi rozmawiać.

 

Powiedzcie jeszcze skąd jesteście? Może ktoś z forumowiczów jest w stanie pomóc :zlo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze Sylpuz przyczepka jest zarejestrowana więc to nie problem taki błąd można wyprostować. Starczy pojechać do diagnosty i pokazać różnicę wystawia papier jedziemy do wydziału komunikacji i zmieniamy w dowodzie rejestracyjnym. Ostatecznie mogą w użędzie chcieć opini rzeczoznawcy to też nie problem. To tylko jedna cyfra wi,ęc pomyłka ewidentna. :zlo:

 

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 09:07 ]

Właśnie dzwoniłem do diagnosty i powiedział że opinia rzeczoznawcy będzie potrzebna i powinno dać się odkręcić. A najlepiej idź do wydziału komunikacji i zapytaj, tylko powiedz że to pomyłka polskich urzędników np diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej ale teraz rozpisz...

nalezy zrobic tak :

 

numer w jakis zposob zrobic nieczytelnym... kwas nie wiem nie znam sposobow... dalej do rzeczoznawcy aby ocenil ze numer nieczytelny.. z ta opinia do wydzialu komunikacji gdzie wydadza decyzje o nabiciu nowych numerow... z decyzja na stacje diagnostyczna gdzie nabija z zaswiadczeniem ze stacji do wydzialu komunikacji i masz nowy legalny numer z legalnym dodwodem rejestracyjnym.... i koniec i kropka... jak sie uda prosze o plusa hi hi

 

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 09:37 ]

aa numer najlepiej aby zardzewial jakos czyms znieksztalcic uderzenie mlotkiem w te cyfr czy jakos a to jest prawdziwa i stosowana procedura w przypadku nieczytelnych numerow..

pozdrowionka 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyczepa jest zarejestrowana. Byliśmy ponownie u diagnosty, który wystawił zaświadczenie o numerze. Pojechaliśmy do Wydziału Komunikacji a Pan Kierownik powiedział, że nasze wszystkie dokumenty są z numerem który mamy w dowodzie tak że wszystko jest ok a że mamy inny na tabliczce i dyszlu ... Trudno. Nie jest w stanie nam pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiszon - nie wiem tylko jak się wytłumaczy z tego diagnosta, który parę dni czy tygodni temu robił mu przegląd i wszystko było ok. Takie przeglądy nie są rejestrowane w prywatnym notatniku z telefonami tylko w odpowiednich ewidencjach.

Może mam stare zboczenie zawodowe ale pomysł z niszczeniem numerów mi się nie podoba. :zlo:

Jak by ode mnie zależało to za pomysła masz minus :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś taką tabliczkę w nocy Ci ukradnie, a ten fragment na ramie bedzie nieczytelny, bo uderzyłeś o kamień i wtedy na podstawie dowodu u faktury bedą musieli Ci założyć nową tabliczkę zastępczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.