Skocz do zawartości

Klasy emisji spalin naszych pojazdow


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dalej ćwiczę :) Z homologacją nic nie ustaliłem, znalazłem jakiś artykuł z 2015, to co w DE nijak ma się do nas i ogólny zonk...

 

Homologację dostajesz przy kupnie nowego auta. Tak samo jak i przyczepy. Na podstawie tego auto jest rejestrowane przecież. WIęć gdzieś Twoja homologacja jest. W karcie pojazdu nie masz wpisu euro?

 

 

http://www.auto-swiat.pl/prawo/zakaz-wjazdu-dla-starych-aut-juz-w-2016/x4tzsm

Klasa1  - bez żadnej nalepki – to taka, z którą trzeba się będzie trzymać z daleka od centrów miast – trafią do niej benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy przed 1993 rokiem (!) i diesle zarejestrowane przed 1997 rokiem.

Klasa 2 - klasa „czerwona” – z nią też do ścisłego centrum nie wjedziemy –  dla diesli z pierwszą rejestracją w latach 1997- 2000. Może to zmartwić wielu właścicieli Passatów B5 i Golfów IV „w tedeiku” – oni też czasem wjeżdżają do miast!

Klasa 3 - klasa „żółta” – obejmuje diesle z lat 2001-2005. Według żyjących z naszych podatków posłów to są stare auta, których należy się pozbyć!

Klasa 4 - klasa, „zielona” – obejmuje benzyniaki zarejestrowane po raz pierwszy od 1993 do 2000 roku. Dla diesli przepisy są znacznie bardziej restrykcyjne – zieloną nalepkę otrzymać będą mogły ropniaki z lat 2006-2009

Klasa 5 - klasa „niebieska” – dla benzyniaków zarejestrowanych od 2001 roku i diesli od 2010 roku.

 

Czyli jak w Polsce jak w artykule : nieudolne kopiowanie tego co już gdzieś jest

 

 

Jakie nieudolne kopiowanie i czego? Co to w ogóle ma wspólnego z Viatollem?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Homologację dostajesz przy kupnie nowego auta. Tak samo jak i przyczepy. Na podstawie tego auto jest rejestrowane przecież. WIęć gdzieś Twoja homologacja jest. W karcie pojazdu nie masz wpisu euro?

 

 

Jakie nieudolne kopiowanie i czego? Co to w ogóle ma wspólnego z Viatollem?

Auto jest stare i nie ma informacji o emisji spalin

 

Kopiowanie pomysłu jaki jest wdrożony gdzieś już - przeczytaj dokładnie artykuł i zobaczysz, że parafrazowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeryłem swoje papiery zakupu ostatniego auta- rocznik 2004, w papierach z DE i tłumaczeniu jest info o EURO 3, niestety nikt tego nie wpisał do DR i Karty Pojazdu. na tym akurat aucie mi nie zależy, żeby mieć to wbite, ale w kolejnym już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roczniku tego auta dostaniesz właśnie taką klasę emisji spalin do Viatolla czyli euro 3

To wiem...i pisałem wcześniej. Dywagacje dotyczą innej sprawy i innych przypadków

Najgorsze jest to, że ktoś przeczyta ostatni post dwa i pisze swojego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.