Skocz do zawartości

Utrudnienia na drogach


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tradycyjnie co roku pisaliśmy o utrudnieniach w ruchu drogowym na najpopularniejszych szlakach drogowych ( czytaj: turystycznych ).

 

Tak więc tym dobrym zwyczajem napiszę, że trasa S11, Poznań - Piła - Koszalin - Kołobrzeg - całkowicie przejezdna, brak jakichkolwiek utrudnień, remontów, objazdów. Nawet w Szczecinku zakończono modernizację drogi i ukończono trzy ronda.

 

p.s

nie znalazłem poprzedniego wątku o utrudnieniach, ale liczę, że Administracja zaraz dokona stosownej korekty w tym temacie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Warszawy siódemką na północ niestety czasami drobne zatwardzenia związane ze stawianiem (a fuj) bramek ViaToll, przed Elblągiem dłubanie na dwupasmówce - objazdy okolicznymi wiochami.

Przelotówka Gdańsk - Sopot - modernizacja linii tramwajowych i okoliczne objazdy całe szczęście dobrze oznakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nie jechałem w stronę Wrocławia dlatego zapytam jak wygląda aktualnie wjazd do tego miasta od strony Poznania ?

Nadal wykopki czy już się zmieniło ?

 

Wykopki są nadal, ale już mniejsze. Jechałem nad ranem, to przeleciałem migusiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda sytuacja na trasie Łódź - Gdańsk a konkretnie Włocławek i Toruń? Da się spokojnie przejechać czy może objazdem przez Bydgoszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włocławek rozkopany ale jechać się da. Kilka wyjazdów z budowy autostrady, za Krośniewicami malutki objazd budowanego wiaduktu, Toruń - trzeba się nastawić na korki w dzień, Łysomice - to samo. Później czy to A1 czy stara 1 - teraz 91 - ok. Gdańsk Wrzeszcz - przelot na Sopot - rozkopany. Lepiej do Sopotu obwodnicą. Coraz więcej fotoradarów załadowanych. W Toruniu stała inspekcja i sprawdzała viatoll. Dane po dzisiejszej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oby napewno sprawdzali viatoll, tam nie przebiega żaden płatny odcinek, najbliższy przed Toruniem w w stronę Bydgoszczy S10 jest płatny, a tak to prawie cała trasa bezpłatna, bo wbiciu trasy na stronie viatoll z Południa Polski a dokładnie z Trybunalskim a Łodzią jest 16km płatny odcinek

Edytowane przez Robson (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włocławek rozkopany ale jechać się da. Kilka wyjazdów z budowy autostrady, za Krośniewicami malutki objazd budowanego wiaduktu, Toruń - trzeba się nastawić na korki w dzień, Łysomice - to samo. Później czy to A1 czy stara 1 - teraz 91 - ok. Gdańsk Wrzeszcz - przelot na Sopot - rozkopany. Lepiej do Sopotu obwodnicą. Coraz więcej fotoradarów załadowanych. W Toruniu stała inspekcja i sprawdzała viatoll. Dane po dzisiejszej trasie.

 

 

Dzięki za info!!

Czyli przez rok niewiele się poprawiło.w ubiegłe wakacje jeździłem z Łodzi na półwysep przez Inowrocław i Bydgoszcz to i w tym roku można tak śmignąć.Życzę wszystkim szerokiej drogi i szczęśliwych powrotów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oby napewno sprawdzali viatoll, tam nie przebiega żaden płatny odcinek, najbliższy przed Toruniem w w stronę Bydgoszczy S10 jest płatny, a tak to prawie cała trasa bezpłatna, bo wbiciu trasy na stronie viatoll z Południa Polski a dokładnie z Trybunalskim a Łodzią jest 16km płatny odcinek

 

??? Stali na wlocie do Torunia na Orlenie. Sprawdzali viabox zdalnie, tak przynajmniej meldowali tirowcy. Ja pomykałem osobówką bez przyczepki więc mnie to nie dotyczyło. Kolejny patrol ITD stał na bramce w Balicach, co akurat było uzasadnione. Jako uzupełnienie mojej trasy - na Zakopiance prawie wszystkie fotki załadowane i kilka patroli z laserówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę omijać droge nr 7. W okolicach Olsztynka są kawałki ułożone z płyt betonowych. Jest tam tak nierówno, że moja przyczepa aż podskakiwała. Uszkodziła się szafaka lodówki i odpadła górna, zewnętrzna kratka wentylacyjna lodówki. Następny taki tor przeszkód był w Gdańsku na dojeździe do obwodnicy. Tam już jechałem 5 km/godz., za to nasłuchałem sie na CB co o mnie sądzą inni mobile, szczególnie ci z dużych aut. Ale trudno się im dziwić, jadą nie swoimi samochodami, więc ich nie oszczędzają i mają wielkie koła, które trochę lepiej sobie radzą z taką nawierzchnią.

Edytowane przez Jurek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję odświeżyć temat - może ci co już wojażowali :przyczepa: podzielą się wrażeniami z tras, z tymi którzy zamierzają dopiero ruszyć w Polskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

To nie wina kierowcy, tylko debili drogowców. Jest znak zakazu dla ciężarówek i nie dziwię się, że ktoś nie znający tego utrudnienia może się tam zapuścić z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kierowcy, tylko debili drogowców. Jest znak zakazu dla ciężarówek i nie dziwię się, że ktoś nie znający tego utrudnienia może się tam zapuścić z przyczepą.

 

Nie twierdzę, że była to wina kierowcy.  Bardziej po stronie drogowców jest wina z uwagi na nie właściwe  oznakowanie tego odcinak drogi, bo jak kojarzę brak jest tam znaku " zakaz wjazdu dla pojazdów o długości ... "

 

A już tak abstrahując to dziwi mnie, że dwa zestawy " pchały " się przez centrum Poznania a nie jechały obwodnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.