Skocz do zawartości

" odkażanie "wody w zbiorniku


LMC

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu jak pisałem o tym że zrobiłem bojler gazowy i zamontowałem zbiornik 45 litrowy - była mowa że będą tam gromadzić się bakterie . Otóż wpadlem na pewien pomysł jako że 90 procent moch wyjazdów jest na dziko i pobieram wodę z jeziora a tam może być wszystko i do tego czasem ta woda pachnie jeziorem , wpadłem na pomysł aby do zbiornika włożyć kostkę chlorową jaką wkłada się do basenów , dokładnie 1/3 kostki i powiem wam , że woda dostała innego zapachu , jest czystsza , chlor jest bakteriobójczy i nawet go za bardzo nie czuć . Myślę , że jest to też dobry sposób aby przeczyścić całą instalację po użytkowaniu przyczepy aby zdezynfekować układ wodny w cepce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki chlor jest agresywny dla uszczelek i tworzywa sztucznego

po takiej operacji należy przepłukać instalację 2 lub 3 razy

wodę chlorowaną należy szybko zużyć ponieważ chlor bardzo szybko opuszcza środowisko wodne a pozostaje w nim zabita materia organiczna

co powoduje znacznie szybsze gnicie wody

ale jako sposób na dezynfekcję układu bardzo dobry i tani

 

mozna jeszcze nadoctanem sodu lub tabletekami firmy certinox

 

 

Ja polecam do odkażania wody (powietrza również) generator ozonu.

To chyba najskuteczniejsza i najprostsza metoda

 

http://allegro.pl/za...1675399867.html

 

:palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki chlor jest agresywny dla uszczelek i tworzywa sztucznego

po takiej operacji należy przepłukać instalację 2 lub 3 razy

wodę chlorowaną należy szybko zużyć ponieważ chlor bardzo szybko opuszcza środowisko wodne a pozostaje w nim zabita materia organiczna

co powoduje znacznie szybsze gnicie wody

ale jako sposób na dezynfekcję układu bardzo dobry i tani

 

mozna jeszcze nadoctanem sodu lub tabletekami firmy certinox

 

 

 

 

W tym miejscu należy wspomnieć o dość istotnej rzeczy. Otóż stal nierdzewna obecna w budowie bojlera gazowego i w innych miejscach instalacji wodnej jest agresywnie atakowana przez chlor , który powoduje rdzewienie (sic! ) takiej stali... Takie działanie obserwuję na co dzień przy różnych stacjach oczyszczania wody sąsiadujących ze stacjami chlorowania....:sciana:::sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu należy wspomnieć o dość istotnej rzeczy. Otóż stal nierdzewna obecna w budowie bojlera gazowego i w innych miejscach instalacji wodnej jest agresywnie atakowana przez chlor , który powoduje rdzewienie (sic! ) takiej stali... Takie działanie obserwuję na co dzień przy różnych stacjach oczyszczania wody sąsiadujących ze stacjami chlorowania....:sciana:::sciana:

 

mamy już produkt gotowy

do odkażania zbiorników

niestety nie mozemy napisać że jest dezynfekcyjny ponieważ wtedy potrzeba pozwolenia i wpisu do rejestru

a w tym samym składzie jest czyszczący - antybakteryjny i nie potrzebuje rejestracji

niech żyje biurokracja

 

mysle że za tydzień będzie gotowy uzdatniacz do wody podobny do mikropura certisanu czyli zalewamy wodą wrzucamy tabletkę lub miarkę i woda nam nie gnije i nadaje się do mycia i picia

post-3467-0-75269900-1310051071_thumb.jpg

post-3467-0-47760700-1310051393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tego preparatu do odkażania i muszę stwierdzić, że spełnia swoje zadanie.

Jak często w sezonie należy odkażać instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.