Skocz do zawartości

awaria wc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam przyczepke Hobby :) w temacie kemping raczkuję więc potrzebuje pomocy :) mam pytanie jak dostać sie do pompki wc bo chyba ona mi sie skończyła. W zeszłym roku jak szykowałem ją wszystko chodziło a po zimie mam kłopot z wc najpierw zaskoczył mnie bezpiecznik który był spalony, kiedy go zmieniłem pompka zadziałała ale słabo, dolałem wode i chciałem uruchomić ponownie niestety już sie nie odezwała a bezpiecznik cały :( jak ją sprawdzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sie przywitac... a pozniej poszukac...

 

no ale nie bede juz taki...

 

patrz tutaj

http://forum.karawan...__1#entry188664

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odszukałem pompkę i okazało sie że jest sprawna jedynie łączenie przewodów wewnątrz zbiornika przerdzewiało mimo osłony gumowej i zrobiło zwarcie po czym całkiem sie upaliło :( więc awarię już usunąłem działa jak nóweczka :) Więc do wyjazdu mam nadzieje że wszystkim sie uporam a zostało kilka drobnych usterek :):) pozdrawiam :)

 

ps. to prawda na forach jest wiele tematów niezbędnych by usuwać problemy i zaciągać rad doświadczonych w temacie :) bo taki raczkujący jak ja potrzebuje wiele pomocy zanim wstanie a gdzie iść i biegać hihih dzięki za rady :dzieki:

Edytowane przez skrzypko998 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem szykowanie przyczepki do drogi w dodatku okazało sie żę jest podciągnięty przewód do zasilania lodówki podczas jazdy przez przewód przeciwmgielny i dodatkowo zamontowałem opcjonalny przewód do zasilania z akumulatora więc sprawna wysprzątana i czeka na hol w droge :) pozdrawiam a jeśli będą jakieś kłopoty zasięgne języka od was :)

 

Życze wszystkim bezpiecznych wyjazdów i takich samych powrotów do domów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich posiadam przyczepke Hobby w temacie kemping raczkuję więc potrzebuje pomocy mam pytanie jak dostać sie do pompki wc bo chyba ona mi sie skończyła.

 

Wyciągnij pojemnik na papier toaletowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich miłośników! jestem 1-raz na forum ale już wiem ze zostanę...;)

problem w mojej przyczepie dotyczy WC a bliżej spłuczki. po naciśnięciu słychać pompkę ale nie podaje wody (nie spłukuje) co robić ? mial ktoś podobny problem, wiecie jak to rozkręcić i sprawdzić przyczynę? hobby prestige r1991 model 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybazgierz a wodę w spłuczce masz tzn. do spłukiwania ?

 

nie żartuj ;) no pewnie że tak!. w zeszłym roku było ok działało bajka. na zimę spuściłem płyny w tym roku zalałem i nic...nie leci. słyszę pomkę ale nie leci. spóściłem jescze raz wszystko (wyleciało sporo syfu) i znowu zalałem i to samo nie spłukuje. przyglądałem się przez okienko gdzie kaseta jak to ewentualnie zdemontować i sprawdzić ale nic nie wydziwiłem, nie chcę czegoś połamać. wolę najpierw poradzić się fachowców;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompke masz pod pojemnikiem na papier Proponuje wyciągnąć pompke, podłążczyć "na krótko" do aku a dodatkowo przedmuchać wężyk w spłuczce bo może jakiś syfek się tam znalazł :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj ;) no pewnie że tak!. w zeszłym roku było ok działało bajka. na zimę spuściłem płyny w tym roku zalałem i nic...nie leci. słyszę pomkę ale nie leci. spóściłem jescze raz wszystko (wyleciało sporo syfu) i znowu zalałem i to samo nie spłukuje. przyglądałem się przez okienko gdzie kaseta jak to ewentualnie zdemontować i sprawdzić ale nic nie wydziwiłem, nie chcę czegoś połamać. wolę najpierw poradzić się fachowców;)

 

 

slychac? ze tak zapytam dociekliwie buczy czy slychac ze sie kreci

 

- jak buczy to pewnie zlapala "farfocle osadu"... wyciagnij kosz na papier wykrec jeden wkret i masz pompke na wierzchu delikatnie czyms cienkim pokrec za lopatki wirnika od spodu i rozruszaj pompke... powinna smigac...

 

- jesli slychac ze sie woda przelewa to zobacz czy nie zsunal sie waz miedzy pompka a wylotem wody w muszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o tym nie pomyślałem ale to rzeczywiście słychać buczenie czyli jakby się blokowała, nie słychać pracy wirnika...nie wiem jak się dostać do pompki bo pod schowkiem na papier nie ma żadnych śrubek a cała góra toalety w mojej przyczepie jest z jednego kawałka + deska. możne jest na jakieś zatrzaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.