Skocz do zawartości

Węgry północno-wschodnie


ed1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich, podróżuję po Węgrzech prawie 6 lat mogę zaproponować Tiszajtvarosz berekfurdo ,cserkeszolo bukfurdo,są to czyste i wygodne kąpieliska chętnie odpowiem na pytania ,ja wyjeżdżam 26 06 do Cserkeszolo więc do zobaczenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Madziar.

 

Dobry jesteś, bywały w świecie - wiadomo. Ale ja skromnie pytałem o Eger, Tokaj, Sarospatak, może jeszcze Tiszaujvaros. Byłbym wdzięczny za wiadomości, gdzie w tych miejscowościach można napić się np. dobrego Aszu, a gdzie nie warto wchodzić, w jakich restauracjach warto zjeść coś prawdziwie węgierskiego, a gdzie szkoda nafty. No i cóż z tego że tam jedziesz, sorry ale ..... Pozdrawiam ed1611

 

 

 

Kubryk1, a może gdybyś zechciał podzielić sie dobrym słowem o rzeczonej Dolinie i miejscach, gdzie przyjeto Cię godnie, i wychodziłeś stamtąd zadowolony. Byłbym niezwykle wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, pewnie sporo osób już jest na urlopie, ale jednak mam jeszcze nadzieję na nowe posty Szanownej Braci turystycznej w temacie północno-wschodnich obszarów Wegier. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed 1611!

Rzeczona dolina to rodzaj uliczki czy placyku około 200 m od campingu Tulipan, gdzie znajdziesz wyłącznie piwniczki służące do degustacji miejscowych win!!. Gra muzyczka, ludziska spacerują wchodząc to do jednej to do drugiej winiarni i jest OK. Blisko wejścia na camping sa także dwie piwniczki, w których można uzupełnic zapasy (troszke taniej niż w Dolinie). Ceny w zakresie od 250 do 500 HUF za litr winka (do własnego naczynia).

Po południu i wieczorkiem warto przejść się do centrum Egeru, na starówkę, do zamku - generalnie zawsze sie coś dzieje.

Szef campingu przesympatyczny, mówi nawet trochę po polsku.

Ja jednak z uwagi na wiek podeszły, a co za tym idzie stan kręgosłupa preferuję Harkany - a to z uwagi na jakość wód leczniczych (siarkowe i to tak silne, że nawet po pierwszym praniu ciuchy jeszcze "capią" siarką). Efekt leczniczy moim zdaniem rewelacyjny.

Pozdrawiam kubryk1

Witaj Madziar.

 

Dobry jesteś, bywały w świecie - wiadomo. Ale ja skromnie pytałem o Eger, Tokaj, Sarospatak, może jeszcze Tiszaujvaros. Byłbym wdzięczny za wiadomości, gdzie w tych miejscowościach można napić się np. dobrego Aszu, a gdzie nie warto wchodzić, w jakich restauracjach warto zjeść coś prawdziwie węgierskiego, a gdzie szkoda nafty. No i cóż z tego że tam jedziesz, sorry ale ..... Pozdrawiam ed1611

 

 

 

Kubryk1, a może gdybyś zechciał podzielić sie dobrym słowem o rzeczonej Dolinie i miejscach, gdzie przyjeto Cię godnie, i wychodziłeś stamtąd zadowolony. Byłbym niezwykle wdzięczny.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kubryk1

 

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. Są one dla mnie tym bardziej cenne, ponieważ to mój pierwszy wypad poza granice z przyczepą. Jeśli nie byłoby to niegrzecznością zapytałbym Ciebie jeszcze o wybór kempingu w Sarospatak - TENGERSZEM CAMPING czy VEGARDO FURDO, generalnie chodzi mi o dostęp do basenów termalnych ( możliwie w cenie), ale ważne sa dla mnie zagadnienia spokju, czystości, itp.

 

A może coś o Miskolcu - koniecznie chcemy udać się do basenów w jaskiniach.

 

Byłbym niezwykle wdzięczny - pozdrawiam - ed1611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś o Miskolcu - koniecznie chcemy udać się do basenów w jaskiniach.

 

Byłbym niezwykle wdzięczny - pozdrawiam - ed1611

 

 

 

Byliśmy tam 3 lata temu (tylko na 1 dzień) - sam kompleks basenów niezbyt wielki ale ciekawy bo kąpiele w grotach, parę biczy wodnych, "rwąca rzeczka", jedna jaskinia całkowicie ciemna z kolorowymi efektami. Ogólnie ciekawe wrażenia ale na 1-2 dni - my wchodziliśmy na karnet rodzinny 2+2 ale ceny już nie pamiętam - myślę, iż będzie na stronie internetowej. Dojazd w miarę dobrze oznakowany - trafiliśmy bez nawigacji. Zewnętrzne baseny średniej wielkości i właściwie całą oprawę robią baseny skalne i podwodne - ogólnie uważam, iż warto "zaliczyć".

Wchodzi się z zegarkami a po przekroczeniu limitu czasu - dopłata.

Pobyty całodniowe są niestety dość drogie.

http://www.miszkolctapolca.pl/

http://www.miszkolct...cu_tapolcy.html

Edytowane przez gluszec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gluszec!

Też byłem w Miskolc Tapolka 3 lata temu. Baseny faktycznie fajne (zwłaszcza groty, rwaca rzeka itp.) ale nie sa to praktycznie baseny lecznicze. I najgorsze - wtedy kamping połozony ok. 1 km od basenów to totalna porażka!!!! Brak praktycznie sanitariatów i innej infrastruktury.

Może teraz jest już lepiej?

Pozdrawiam kubryk1

Byliśmy tam 3 lata temu (tylko na 1 dzień) - sam kompleks basenów niezbyt wielki ale ciekawy bo kąpiele w grotach, parę biczy wodnych, "rwąca rzeczka", jedna jaskinia całkowicie ciemna z kolorowymi efektami. Ogólnie ciekawe wrażenia ale na 1-2 dni - my wchodziliśmy na karnet rodzinny 2+2 ale ceny już nie pamiętam - myślę, iż będzie na stronie internetowej. Dojazd w miarę dobrze oznakowany - trafiliśmy bez nawigacji. Zewnętrzne baseny średniej wielkości i właściwie całą oprawę robią baseny skalne i podwodne - ogólnie uważam, iż warto "zaliczyć".

Wchodzi się z zegarkami a po przekroczeniu limitu czasu - dopłata.

Pobyty całodniowe są niestety dość drogie.

http://www.miszkolctapolca.pl/

http://www.miszkolct...cu_tapolcy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem - w Miskolcu nie ma już kempingu obok basenów. Natomist na mapach węgierskich pokazywane są inne kempingi, jak Turista Park 3517 Miskolc, Szentlelek; Hamor Holiday Fitness Park Szeleta Camping oraz Lillafured Camping. Niestety nic mi nie wiadomo więcej na ten temat. Jeśli chodzi o Tapolcę - udamy się tam z całą pewnością ale w ramach jednodniowego wypadu z Egeru.

 

Wielkie dzięki kubryk1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś wyjeżdżam w rodzinką do Bogacs. Maverick+knaus oba wiekowehehe(1).gif. Trochę się zaniepokoiłem tym remontem. Rok temu nic się nie mówiło o remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dżem właśnie zakotwiczył obok mnie na kempingu w Bogaczu!!!

Jest pozytywnie zaskoczony, bo jak sam pisał spodziewał się koparek a tu zastał w pełni tętniący życiem kemping.

Ewo, odpowiadam na Twoje pytanie, niestety na kempingu nie ma możliwości zapłacenia kartą, kesz only, ale 500m od basenów jest bankomat przy poczcie. W sklepie ABC niedaleko basenów można płacić kartą.

Pozdrawiamy z upalnego Bogacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.