Skocz do zawartości

Generator iskry


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kombinując sobie pewne gazowe urządzonko... ;) trafiłem na producenta generatorów iskry do sprzętów AGD. Okazuje się, że w ofercie posiada też iskrowniki zasilane napięciem stałym.

Wiem, że są tu na forum osoby którym pozdychały iskrowniki elektryczne w trumie i Cascade Carver i kombinowali z iskrownikami piezzo czy chińskimi zapalarkami, które, no wiadomo czasem są do... no chińskie są po prostu :P;)

 

Do wyboru są napięcia znamionowe (w nawiasach podałem zakresy napięć użytecznych):

1.5V (od 1 do 1.65)

6V (od 5 do 6,8)

12V (od 8V do 13,2)

 

Są wersje z 2, 4, 6 wyjściami na iskrowniki.

Link do kart katalogowych generatorów (wersje na napięcie stałe na dole strony)

Co do sprzedaży przez producenta: raczej niechętnie, bo nie prowadzą detalu, cena oscylowałaby w okolicy 23zł plus drugie tyle koszt wysyłki.

 

Ale dowiedziałem się też, że jest hurtownia w Gliwicach, przez którą można ściągnąć generatory na śląsk i odebrać u nich w Gliwicach. Przypuszczam, że będzie też można kupić wysyłkowo z Gliwic (mają sklep internetowy - wysyłka ~13zł).

Ceny i czas dostawy w Gliwicach będzie wiadomy dopiero po Bożym Ciele.

 

Może komuś się przyda. Jakby co, to dajcie znać, pogadam z Panią z Gliwic, żeby umieściła generatorki w stałej ofercie na stronie www. Przy okazji link do hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
3 minuty temu, chris_66 napisał:

nie wiem, znalazłem elektryczny to wkleiłem

może komuś się przyda

Gdzieś wrzucałem opis tych elektrycznych, wymieniłem padnięty z piecyka 

Kupiłem na 12v które było blisko w szafie, w obwód pstryczek i działa, truma iskrzy jak szalona ?

Zamiast kilku stówek za oryginał, zmieściłem się w 1/10 kwoty

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Pewnie po raz kolejny zaczynam temat iskrownika, lecz nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi, niektóre z linków już nie działają ?

Tydzień temu zakupiłem przyczepę i niestety okazało się, że w piecyku brakuje iskrownika. Odwołując się do wypowiedzi- nie wiem sam, który iskrownik mam zainstalować.

Automat na 12V czy manual. No i kwestia podłączenia ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

 

piecyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tme.eu/pl/details/w09-2a-1v5/generatory-wn/miflex/

Tu kupisz generator,  - ja kupiłem 3 szt na 1,5 V (piec , lodówka i zapas) do tego pojemnik na baterię 1,5 V przycisk niestabilny (włącznik) dobierz sobie taki aby pasował CI w otwór po mechanicznym piezo. Baterię z pojemnikiem umieściłem w szafie powyżej pieca. Połączenia to kilka przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza wysokiego napięcia: Jedno wyprowadzenie podłączyłem krótkim przewodem  do masy pieca - blacha obudowy otworu w którym jest  piec, pod jedną ze śrub mocujących obudowę do ściany otworu na piec. Drugi dobrze zaizolowany idzie iskiernika przy palniku. Te dwa przewody muszą być podłączone aby stworzyć obwód elektryczny. Konektory do wysokiego napięcia to te wąskie. Do zasilania są te szerokie, zresztą opisane "-" i "+". Baterię umieściłem w szafie nad piecem w kupionym pojemniku na R20. Taka bateria starcza na długo. Między baterię i generator wstawiłem przycisk niestabiny - iskra skacze tak długo jak długo trzymasz wciśnięty przycisk. Jego średnicę dobrałem tak aby mieścił się w otworze po mechanicznym piezo.

Zrób tak jak opisałem, bo na tym Forum znaleźli się tacy, którzy twierdzili, że przewód do masy pieca jest niepotrzebny.

artur 570: prawdopodobnie te dodatkowe do są do zasilania generatora - musisz sprawdzić gdzie "idą",  może generator masz zasilany z instalacji przyczepy 12 V.

 

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, 

a nie próbowaliście zrobić sterowania z pokrętła do mocy piecyka? Masę 12v  trzeba dać na piecyk i do iskrownika podłączyć zamiast masy  z 12v to ten cienki jeden przewodzik do minusa na iskrowniku drugi można dołączyć do grzejnika jako masę. Iskrownik działa wtedy jak oryginał po przekręceniu pokrętła.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.