Skocz do zawartości

Zamek Neuschwanstein ... Bawaria


Rekomendowane odpowiedzi

Kit, mam do opisania na naszych stronach jeszcze całe 10 dni ze Szwajcarii, ale wciąż brakuje mi czasu... Teraz szykuje się do kolejnego wyjazdu, więc nie dam rady nic nowego dorzucić. Ale jeśli jesteś zainteresowany tym co warto zobaczyć w Szwajcarii to mogę wrzucić parę haseł i resztę już sam znajdziesz w necie.

 

Finger - też mi się marzy odwiedzić ponownie tamte okolice, tak na 2-3 dni, aby zobaczyć zamek przy ładnej pogodzie, a dwa dni spędzić na włóczeniu się po górach.

Jest tam też drugi zamek Ludwika, bardzo ładnie wygląda na zdjęciach, może warto i tam zajrzeć? Mówię o zamku czy tez raczej pałacu Linderhof. Gdybym wtedy o nim wiedziała na pewno zajechałabym zobaczyć, bo to niedaleko od zamku Neuschwanstein.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Finger - też mi się marzy odwiedzić ponownie tamte okolice, tak na 2-3 dni, aby zobaczyć zamek przy ładnej pogodzie

Mi też się marzy ładna pogoda . Zastałem wtedy zamek wyścielony chmurami .

Udało mi się zrobić tylko kilka fotek .

Co mi się uda jeszcze zobaczyć to nie wiem bo czas będę miał mocno okrojony .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku szkoda że nie uda Nam się w jednym terminie być tam :oslabiony: a w sumie to można by w Bawarii jakis spocik zrobić :hmm:

 

My jeszcze nie wiemy czy w sierpniu czy we wrześniu :niewiem: wszystko zależy od pracy z która cały czas pod górke :oslabiony:

 

Raf jeśli masz jakieś wskazówki to dawaj śmiało :ok: reszte doszukam - wystarczą hasła :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wreszcie udało Nam sie odwiedzić zamki Ludwika :jump: nie będę tu wielce opisywał bo poprostu trzeba tam być i je zobaczyć na własne oczy :-] sa faktycznie bajeczne :ok: Podam kilka konkretnych informacji które powiny ułatwić zainteresowanym wycieczke i zwiedzanie zamków

 

więc po koleji;

 

 

 

Zamek Hohenschwangau i najsłynniejszy zamek Neuschwanstein

 

Sa tuż obok siebie i wznoszą sie nad miejscowościa Fussen Dojazd bardzo dobrze oznaczony zresztą widać je z daleka i można poprostu na nie kierować

 

-parking 5E niezależnie od czasu postoju

-bilet z polskim lektorem 12E/os Zwiedzanie zamku ok 35min i najlepszy punkt Naszym zdaniem to sala spiewaków, sypialnia króla i sztuczna grota

 

-dojście na pierwszy 10min kamiennymi schodami zejście dróżką przy Alpsee ok 20min lub bryczka dłuższą drogą

-dojście na Neu na trzy sposoby; asfaltowa dróżka pod sam zamek ok30min, szutrowa na most Marii ok 30min i dalej 10min na zamek, trzecia opcja niby najkrótsza z parkingu P3 po schodach i stromych podejściach pod zamek Naszym zdaniem najlepsza jest opcja szutrowa najpierw na most i potem dalej na zamek

 

-jeźdzą też busy i bryczki po 3-6E/os

 

 

Zamek a raczej zespół zamkowo-parkowy Linderhof w miejscowości o tek samej nazwie Dojazd bardzo dobrze oznaczony a cały park i zamek wogóle niewidoczny aż do momentu wejścia na jego teren

 

-parking 2,5E niezaleznie od czasu Z parkingu do parki i zamku 5min spacerku

-bilet na zamek i grote 8,5E

 

-czas obejścia parku z wszystkimi atrakcjami jak altanki kapliczki itp ok 3godz Sam zamek ok 20min

-warto czekac na fontanny ktore działają okresowo bo dają świetny efekt

 

 

Zamek Herrenchiemsee na wyspie jeziora Chiemsee

 

-parking 2,5E

-bilet na zamek 8E Kupuje sie dopiero na wyspie Zwiedzanie zamku jakieś 30min

 

-przepiekny park z fontannami

-dojście z nabrzeża ok15min lub bryczka

 

-na wyspe kursują statki;

*głowna miejscowość Prien 15min rejsu 7E/os Atrakcją jest też kolejka z miasta do portu

*mniejsze miejscowości jak Bernau, Gstadt i Ubersee też mają połączenia od 10 do 25min rejsu

*a miedzy miescowościami Chieming Seebruck i Frauenchiemsee chodza statki ruchem okrężnym po 30min między każdą miejscowością No i na Herrechiemsee trzeba dodatkowo dopłynąć ok 10 min z Frauenchiemsee

 

 

 

Kilka informacji ogólnych

 

Na wszystkie parkingi wpuszczane są kampery ale zestawy z przyczepami już nie Kampery moga stac na wszystkich parkingach do 19 nieraz 22 ale zakaz nocowania to samo tyczy się zestawów Tak samo jest na parkingach innych niz przy zamkowych Zdarzają się belki ograniczające wysokość pojazdu na 2m

 

 

Przejazd z Fussen do Linderhof najszybszy i najprostszy prowadzi przez Austrie

 

We wszystkich zamkach bezwzględny zakaz fotografowania i filmowania

 

Ceny kempingów zróżnicowane ale za zestaw i dwie osoby trzeba liczyć od 20 do 40E za dobe

 

Srednia cena ON 1.56E

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udał udał :ok: fakt że przedwyjazdowych "niespodzianek" kilka było :pad: ale dalismy rade :winner:

 

 

a co do fotek to nie moge się zdecydować jakie jeszcze wrzucić :niewiem: troche tego jest :bzik:

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze kilka fotek :-]

 

 

 

Hohenschwangau

 

Neuschwanstein

 

Linderhof

 

Chiemsee

 

 

temat jest o zamkach ale jako mały dodatek który warto zobaczyć w tym regionie dorzuce;

 

Bodensee

 

Konigssee

 

Zell am See

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiT'ku , tak mnie nastroiłeś z tymi zamkami , że chyba znów pojadę w ten rejon przy okazji odwiedzin u rodzinki .

Dodam tylko , że warto też odwiedzić Badenie-Wirtembergie , land graniczący z Bawarią .

Również bardzo ciekawy i piękny region .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Was zapytam przekornie czy słyszeliście o tym zamku: https://www.google.co.uk/search?q=hohenzollern+castle&hl=en&rlz=1C1AVSA_enGB454GB454&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=62izT_-jIMz38QP49M3PCQ&ved=0CHsQsAQ&biw=1745&bih=986

Jest to zamek Hohenzollern, duzo mniej znany niz Neuschwanstein, ale jest rownie piekny (choc nie basniowy :-)) Jesli bedziecie w okolicach Hechingen (polowa drogi miedzy Stutgartem a Jez. Bodenskim) to polecam. Nie ma tlumow, wiecej czasu na zwiedzanie - warto !

 

A Konigssee to obowiazkowo jesli ktos jedzie na poludnie Niemiec :-) Przepiekne miejsce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze szkoda że szybciej nie wiedziałem o tym zamku :smirk:

 

 

ale wróce w tamte strony jeszcze nie raz, nie dwa więc będzie okazja go zobaczyć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uppsss... No jakos tak nie pomyslalam zeby o nim wspomniec wcześniej niewiem.gif

 

No to zeby potem znow nie bylo na mnie: znam jeszcze jeden ciekawy zamek: Eltz https://www.google.c...iw=1745&bih=986 mniej wiecej na wysokosci Frankfurtu. Niestety albo stety byl w remoncie wiec moje zdjecie kompletnie nie oddaje jego piekna, ale dzieki temu my tam jeszcze wrocimy...

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.