Skocz do zawartości

Zamek Neuschwanstein ... Bawaria


Rekomendowane odpowiedzi

Czy był ktoś z szanownych forumowiczów w zamku Bajkowego Króla Neuschwanstein??? może ktoś zna miejsca gdzie można zatrzymać się z budką w okolicy??? interesują też mnie pozostałe zamki Ludwika II Bawarskiego :-] za wszelakie info będę wdzieczny :blagac:

post-1137-0-61603000-1308420692_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit, jeżeli wybierasz się do Neuschwanstein to po drodze koniecznie polecam Ci zajrzeć nad jezioro Chiemsee. Są tam zamki wybudowane przez tego samego fajnego gościa - Ludwika Bawarskiego. Nad jeziorem jest kilka fajnych kempingów, my spaliśmy na tym kempingu. Oprócz zamków do zwiedzania, dookoła jeziora prowadzą ścieżki rowerowe, a dla rowerowych hardkorowców po drugiej stronie autostrady są trasy górskie - tam przecież zaczynają się Alpy.

W razie zainteresowania służę dokładniejszymi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w tym zamku w zeszłym roku. Nocowaliśmy na stellplatzu w Fussen, ale w okolicy jest również kemping.

 

Np TU

 

Do zamku można się wspiąć na nogach, podjechać kawałek busem lub bryczką konną a reszta na piechotę.

 

Wstęp chyb 9 euro ( nie pamiętam dokładnie) . Zwiedzanie ok 30 minut. Okolica cudowna i urcza.

 

Na mostku Marii ( większość zdjęć w internecie jest zrobiona z tego mostku) uważać należy na kieszonkowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kit, jeżeli wybierasz się do Neuschwanstein to po drodze koniecznie polecam Ci zajrzeć nad jezioro Chiemsee. Są tam zamki wybudowane przez tego samego fajnego gościa - Ludwika Bawarskiego. Nad jeziorem jest kilka fajnych kempingów, my spaliśmy na tym kempingu. Oprócz zamków do zwiedzania, dookoła jeziora prowadzą ścieżki rowerowe, a dla rowerowych hardkorowców po drugiej stronie autostrady są trasy górskie - tam przecież zaczynają się Alpy.

W razie zainteresowania służę dokładniejszymi informacjami.

 

 

Chiemsee jest w planie jak również Austriackie Zell am See :ok: Zaciekawiły mnie te ścieżki rowerowe i bardzo mi ich wystepowanie odpowiada :-] jak uda mi się reszte ekipy namówic to spędzimy w tamtych okolicach 10dni wiec fajnie byłaby możliwość urozmaiconego planu :-] Jak masz jeszcze jakieś informacje które uważasz za istotne to będę wdzięczny :piwo:

 

 

jeszcze pytanko; czy spoko dam rade tam z moim maluchem? (1,5roku) :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii polecam Ci jeszcze następujące jeziora wraz z urokliwymi i przepięknymi miasteczkami i zamkami: Mondsee, Atterseei Traunsee wraz z Gmunden. W Gmunden masz niepowtarzalny zamek na wyspie.

Monsee – przepiękne spokojne miasteczko. Według mnie to jedne z najurokliwszych miejsc w Europie.

 

Trasy rowerowe są wytyczone na podobieństwo tras narciarskich, czyli są łatwe, średnie i dla wymagających. Przeważnie też te łatwe mają np. jakiś dodatkowy objazd lub wcześniejszy powrót. Naprawdę są przyjazne dla rodzin i dzieci. Katalogi ścieżek rowerowych w Austrii wraz z pełną mapą kempingów zamówisz sobie i prędko dostaniesz na stronie austria.info – w tej zakładce. Polecam zamówić sobie mapę z kempingami.

 

Więcej informacji o ścieżkach rowerowych w okolicach Chiemsee. Generalnie w każdej miejscowości dostaniesz pełno folderów z wszystkimi lokalnymi atrakcjami oraz mapki tras rowerowych. I ważna informacja wszystkie dzieci do 12 roku życia muszą jeździć w kaskach rowerowych.

 

 

Natomiast pomyśl nad Zell am See, według mnie trochę przereklamowane i znacznie lepsze zimą niż latem, choć i tak zimą wolę sąsiednią dolinę Saalbach – Hinterglemm. Dodatkowo Zell to już góry, nocami może być bardzo rześko (czytaj chłodnawo).

 

Infrastruktura dla rodzin z małymi dziećmi jest perfekcyjna, więc oprócz długości podróży, co dla dzieci jest zawsze większą niedogodnością niż dla dorosłych, nie masz się czym martwić.

Fotek jakoś nie mogę wrzucić.

post-4917-0-03340800-1308472299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitku ! Będziesz pod dużym wrażeniem podobnie jak ja . Miałem okazję być na tym zamku .

Z zewnątrz jak i w środku bajka .

Czołówka bajek Disney'a z latającym Elfem . Kojarzysz ?

Tam też jest taki zamek . Zamek w Neuschwastein służył jako wzorzec do rysunków .

W środku z tego co pamiętam nie można robić zdjęć .

Po całym obiekcie poruszać się będziesz z przewodnikiem ale zamiast jego opowieści słuchać będziesz gotowego nagrania z rozbiciem na poszczególne pomieszczenia .

Przy wykupieniu zestawu do odsłuchiwania masz możliwość wyboru języka , w tym naszego .

Może dla Was cenna uwaga . Bilety kupowałem w dole miejscowości przed wejściem na wzgórze . Być może coś się zmieniło . Na bilecie podany jest nr wejścia , który widnieje nad bramką wejściową w momencie wejścia na podaną godzinę .

 

Ja trafiłem na paskudną pogodę ale i tak wrażenia pozostały niesamowite .

Pozdrawiam i przyjemnego oglądania . :ok:

 

 

post-1836-0-78263500-1308506909_thumb.jpg Nieco inny widok niż ten z folderu .

post-1836-0-98099700-1308506991_thumb.jpg Fotka powyżej robiona była z tego mostku .

post-1836-0-88383100-1308507054_thumb.jpg Z zamku widzisz jeszcze jeden zamek w dole miejscowości Fussen (czyt. Fisen).

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku kojarze tą czołówke :ok: a pod warażeniem już jestem oglądając fotki i czytając Wasze wypowiedzi :-] nie pozostaje nic innego jak odwiedzic ten bajkowy zamek :drive::przyczepa:

 

 

 

Kit.... już wiecej argumentów nie potrzebujesz... ja już chyba jestem "przekonany" .:tuptup:

 

dobra decyzja :ok: nie będziesz żałował :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek piękny. Byliśmy w zeszłym roku. Zatrzymaliśmy się tu: http://www.campingplatzgrainau.de - fajny kemping nad rzeką, market Aldi po drugiej stronie ulicy no i zwiedzanie Ga-Pa. Z obowiązkowych atrakcji polecam wycieczkę tą drogą do lodowca http://www.grossgloc...gl/index2pl.htm, ale raczej bez budki ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

Pomimo, że na campingi jeździmy tylko z naszym niezłomnym ukochanym namiotem bo przyczepy nie mamy, to mam nadzieję że mogę na Waszym forum słów kilka skrobnąć :-)

Zamek Ludwika Szalonego odwiedziliśmy podczas naszej zeszłorocznej wyprawy do Szwajcarii (było blisko :-) i nocowaliśmy na bardzo fajnym campingu do którego link zamieszczam tutaj: http://www.camping-bannwaldsee.de/de/campingplatz-allgaeu-schwangau-bayern.html

A na krótką foto relację ze zwiedzania zamku zapraszam tutaj: http://katiraf.com/nasze-podroze/szwajcaria/52-zamekneuschwanstein

 

Pozdrawiam,

Kasia

(www.katiraf.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.