Skocz do zawartości

montaż haka holowniczego


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie był montaż w serwisie forda - na szczęście. jak podłączylismy przyczepe to się okazało że :hop1: i dopiero po zmianie oprogramowania i rozłożeniu elektryki bez mała na czynniki pierwsze działa. Wszystkie przeróbki na koszt serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

do podłączenia instalacji w nowszych autach gdzie są sprawdzane żarówki lub jest inne napięcie na żarówkach np diody, kupuje się specialne przejściówki koszt ok 150 zł podłączenie plagnplay - sam montowałem w Mercedesie e211 i się sprawdziło - jest tam taka opcja że jak jedziemy z przyczepą i mamy włączone światła przeciwmgielne to moduł wyłącza nam światła przeciwmgielne z tyłu pojazdu

 

montaż haka jest prosty sam montowałem do E211 i do A8, kupione konkretnie pod model auta nie stanowi problemu, a koszta żadne 350 zł chyba z przesyłką i odpinane główki, mimo wszystko że mam sprawdzanie żarówek to nie musiałem przy audi montować modułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podłączenia instalacji w nowszych autach gdzie są sprawdzane żarówki lub jest inne napięcie na żarówkach np diody, kupuje się specialne przejściówki koszt ok 150 zł podłączenie plagnplay - sam montowałem w Mercedesie e211 i się sprawdziło - jest tam taka opcja że jak jedziemy z przyczepą i mamy włączone światła przeciwmgielne to moduł wyłącza nam światła przeciwmgielne z tyłu pojazdu

 

montaż haka jest prosty sam montowałem do E211 i do A8, kupione konkretnie pod model auta nie stanowi problemu, a koszta żadne 350 zł chyba z przesyłką i odpinane główki, mimo wszystko że mam sprawdzanie żarówek to nie musiałem przy audi montować modułu

 

Jeśli montaż haka holowniczego jest taki banalny w W211 to jak poradziłeś sobie w mercedesie ?

1.Zamontowaniem wzmocnień wewnątrz bagażnika i koniecznością wymiany boczków w bagażniku

2.Zmianą wentylatora chłodnicy na większej mocy

Każda serwisowa instrukcja nakazuje wykonanie takich zmian przy montaży haka holowniczego w mercedesie W211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. 1. fakt z tym jest lipa i trzeba będzie dokupić boczki bo nie szło tego zamontować, ale może coś się wymiśli jeśli koszta będą zbyt duże lub będzie brak na allegro

odp. 2. o tym nie miałem pojęcia ale nie widzę problemu żeby taki tak jest potrzebny dokupić i go też wymienić, zresztą tak z ciekawości zapytam ojca czy wzrastała mu temperatura jak jechał na Chorwację - nawet z zakupem tego wentylatora jest to o połowę taniej jak nie o 2/3 niż w aso - zresztą jak będzie ktoś montował w zwykłym warsztacie to oni i tak tego nie zrobią czyli nie wymienią wiatraka i boczków bo niby skąd mają o tym wiedzieć - w instrukcji od haka nie ma takich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą jak będzie ktoś montował w zwykłym warsztacie to oni i tak tego nie zrobią czyli nie wymienią wiatraka i boczków bo niby skąd mają o tym wiedzieć - br />

Jak ktoś nazywa się warsztatem, to to wiedzieć musi.

A skąd?

a. z instrukcji haka

b. z internetu

c. z rozmowy z ASO

A jeśli uważa się za mądralę i nie sprawdza takich rzeczy to należy dziada omijać szerokim łukiem.

Nawet jak się montuje hak z juchty czy z wypadku to należy go porządnie zamontować.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmienia to faktu że jest to do zrobienia we własnym zakresie może wyjątkiem jest kilka aut gdzie trzeba zamontować wiatrak i boczki mowa tu o np. E211 ale w większości jest to proste a różnica jest dość spora zazwyczaj 50% - czyli wydatki kończą się na zakupie haka czasami plus modułu

 

a jakie warsztaty mamy to chyba nie musimy już mówic jedne są taki a drugie takie

 

Nawet jak się montuje hak z juchty czy z wypadku to należy go porządnie zamontować - tutaj chyba nie ma możliwości inaczej go zamontować bo wszystko jest zrobione na orginalne miejsca (otwory) w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tutaj chyba nie ma możliwości inaczej go zamontować bo wszystko jest zrobione na orginalne miejsca (otwory) w aucie

 

No nie do końca. Kiedyś przykręcaliśmy hak, podpinaliśmy kabelki i koniec.

Teraz dochodzą moduły, program komputerowy (bo ESP i inne wynalazki zmieniają trochę działanie) wentylatory, boczki i inne pierdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.