Skocz do zawartości

montaż haka holowniczego


jacol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może ktoś jest wstanie podpowiedzieć jak podłączyć uniwersalny moduł haka holowniczego (UniKit-2) w Vectra C kombi?

Problem polega na tym że światło pozycyjne i stop jest na jednej żarówce 21W jednowłóknowej. Instrukcja montażu modułu mówi aby wpiąć kable w lampe. Ale teraz gdzie wpiąć pozycyjne a gdzie stop jak do lampy przychodzi jeden kabel na którym są obydwa te światła.

Moduł jest przewidziany m.in. do Vectry C też!!!

Pomóżcie !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Radku. Podpiołem pozycyjne i stop wychodzący z modułu w kabel pozycji i stopu w lampie (reszte wiadomo też) i wszystkie świiatła są czyli moduł rozróżnia te dwa światła i odpowiednio przekazuje na przyczepę.

 

Ale jest nowy problem jak wyłacze wszystkie światła i nawet jak wyjmę kluczyki i pozamykam auto to co chwile jest mrugnięcie postojówek w przyczepie (w aucie nie) 3-5sek przerwy i znowu i tak bezprzerwy.

Normalnie ręce opadają. A miało to być takie proste.I pewnie jest tylko jak to zrobić żeby było wszystko OK?? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do serwisu i niech włączą opcję haka w modułach nadwozia

Bez urazy jak można to zrobić skoro GIZMO2 zastosował moduł uniwersalny (niewidoczny dla systemów pokładowych samochodu)

Moim zdaniem błąd tkwi w sposobie sprawdzania działania modułu.

GIZMO na jakim próniku widzisz to "mruganie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hop1: - mialem podobna sytuacje - prosze sprawdzic czy jest dobra masa w samochodzie - slaba masa ( minus ) moze powodowac wariowanie swiatel - u mnie pomoglo wczepienie minusa w inne zlacze :ok: - mowie o minusie ktory idzie na gniazdo haka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po problemie. U mnie pomógł kontakt z producentem. I co się okazało? Została wypuszczona wadliwa partia modułów na rynek(podobnież zawinił dostawca podzespołów do płytek PC B) . Powód mrugania był taki, że moduł wyłapywał impuls puszczany przez system kontroli żarówek, który w Vectrze C jest puszczany 24h na dobę nie zależnie czy auto jest "w stanie spoczynku" czy używane. Producent wymienił moduł na nowy bez wad na własny koszt i wszystko jest jak należy, a problemy mogę powiedzieć, że zostały mi wynagrodzone przez profesjonalne załatwienie sprawy przez firmę produkującą moduł.

Jednocześnie obalam mity, że moduł musi być oryginalny. Oczywiście przy uniwersalnym musimy mieć świadomość, że rezygnujemy z takich rzeczy jak deaktywacja park-tronika, kontroli żarówek w przyczepie, dostosowanego funkcjonowania ESP po wpięciu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już dzisiaj zamówiłem, problem w tym, że będę musiał wycinkę zrobić w zderzaku, mam nadzieje, że znajdę jakiegoś dobrego magika,co mi jakaś zaślepkę dorobi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalepiej kupic brink,a lub bosal'a...masz tam gotowa wiazke do wpinania sie w instalacje - kostki plug-play

 

pozatym sa znacznie lepiej wykonane niz np hak z tometu...

 

pamietaj ze w zafirze musisz wiercic otwory na tuleje w tylnym pasie - wiertlo Fi 26mm o ile dobrze pamietam

 

pozatym kup hak ktory nie maltretuje zderzaka :nono:/a ten co zamowiles zawsze mozesz zwrocic/

ciecie zderzaka szpeci tylko auto a taki co nie niszczy zderzaka jak odkrecisz kule to nawet go nie widac...:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam gotowa wiazke do wpinania sie w instalacje - kostki plug-play

No to tu uwaga :nono:. W astrze w której ostatnio montowałem hak nie było fabrycznej kostki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.