Skocz do zawartości

Schemat,instrukcja Swift chellenger 450/5


hengaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jestem nowym forumowiczem.Potrzebuję instrukcji do przyczepy Swift Chellenger 450/5,właśnie zakupionej.Nie kumam wszystkich przełączników.Zakupiłem nowy akumulator (105Ah wapienny),i nie przetrzymał weekendu,zacząłem się bawić przełącznikami i w minutę byłem bez zasilania.padł aku.

Proszę serdecznie o pomoc w temacie.Pozdrawiam.

:niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich.Jestem nowym forumowiczem.Potrzebuję instrukcji do przyczepy Swift Chellenger 450/5,właśnie zakupionej.Nie kumam wszystkich przełączników.Zakupiłem nowy akumulator (105Ah wapienny),i nie przetrzymał weekendu,zacząłem się bawić przełącznikami i w minutę byłem bez zasilania.padł aku.

Proszę serdecznie o pomoc w temacie.Pozdrawiam.

:niewiem::niewiem::niewiem::niewiem::niewiem:

 

Znam angielki, miałem Challengera, ale nie ma takiej konfiguracji przełączników, by 105Ah rozładować w minutę...

Sprawdź na początek bezpieczniki i czystość połączeń klem, złączek itp.

Na tym etapie przedstawionego problemu nikt nic sensownego ci nie napisze.

Nowy aku , wstępnie fabrycznie naładowany należy słusznie rozładować i potem naładować do pełna, wówczas uzyskuje się jego znamionową pojemność i wystarczy na weekend.

Chyba że u ciebie techno 2 doby napierdziela setkami watów, to w tym przypadku powiem : Dobrze ci tak i niech ci to wybuchnie! *

Jeśli jednak włączałeś tylko pompkę wody lub światełko na parę minut, ba, nawet godzin to nie powinno to tak się dla aku skończyć.

Instalacja jest stosunkowo prosta, szukaj.

 

 

 

 

* Nie na widzę będąc na odludziu wbrew swojej woli słuchać tylko napierdzielanki basu bez muzyki !!!

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<div><font class="Apple-style-span" face="Arial">hengaz napisał: "<span class="Apple-style-span" style="color: rgb(88, 96, 112); line-height: 18px; "></span></font></div><div><font class="Apple-style-span" face="Arial"><span class="Apple-style-span" style="line-height: 18px; ">Chodzi mi o opis przełączników,np.przy zaworach gazowych jest taki,ale do czego służy?następny to "carver cascade 2" z trzema ledami (kiedy ma być wł.a kiedy nie,pod kanapą to chyba wiem,wł.termy,no i jakiś schemat instalacji,kiedy wł.prostownik?czy ma być wł.cały czas?Gdybyś miał jakąś instrukcje,może być po Angielsku,byłbym wdzięczny.Pozdrawiam.</span>"</font></div><div><font class="Apple-style-span" face="Arial"><br></font></div><div><font class="Apple-style-span" face="Arial"><br></font></div><div><font class="Apple-style-span" face="Arial">D</font>obrze byłoby, jakbys zapodał tutaj jakieś fotki tych rzeczy których nie znasz. Nie we wszystkich p-pach zawsze jest jednakowo.

Z pewnością otrzymasz odpowiedzi od Kolegów.

 

Carver Cascade2, to tylko włącznik bojlera gazowego na ciepłą wodę.

Jest w pełni automatyczny i dobrze zabezpieczony.

Musi mieć pod dostatkiem wody, gazu oraz napięcia dla iskrownika. Jak będzie wsio ok, to będzie się świecić zielona led, jak będzie za mało gazu , wody lub prądu z aku to zaświecą się kontrolki pozostałe a bojler przestanie pracować.

Prostownik zawsze na stałe z dopiętym aku i włączony zawsze jak tylko jest możliwość podpięcia się pod 230V.

Instrukcji do p-py jako takiej nie uzyskasz. Z reguły jest kilka instrukcji do różnych urządzeń.

Pytaj dalej.</div>

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu puszczałem mailem instrukcje do challengerów bo mam tych instrukcji niesamowicie dużo. łącznie z schematami elektrycznymi. ale jak by admini mieli by trochę chęci aby udostępnić mi możliwość umieszczania większych plików na forum to myślę że załatwiło by to sprawę PW rozsyłek i braku czasu. a i bym wielu pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu puszczałem mailem instrukcje do challengerów bo mam tych instrukcji niesamowicie dużo. łącznie z schematami elektrycznymi. ale jak by admini mieli by trochę chęci aby udostępnić mi możliwość umieszczania większych plików na forum to myślę że załatwiło by to sprawę PW rozsyłek i braku czasu. a i bym wielu pomógł.

 

tomekk prowadzi zbiór instrukcji na ftp http://forum.karawaning.pl/topic/584-lista-dostepnych-instrukcji/

 

Zgłoś się do niego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego czasu puszczałem mailem instrukcje do challengerów bo mam tych instrukcji niesamowicie dużo. łącznie z schematami elektrycznymi. ale jak by admini mieli by trochę chęci aby udostępnić mi możliwość umieszczania większych plików na forum to myślę że załatwiło by to sprawę PW rozsyłek i braku czasu. a i bym wielu pomógł.

 

Witaj.Mógłbyś mi wysłać instrukcję do Swifta Challenger 450/5 na maila?

henrykszwarc@op.pl

Będę wdzięczny.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinx te moje puściłeś??

bo ja wieczorkiem puszczę Tomkowi na PW i on umieści w instrukcjach.

 

takie miałem:

Swift_Challenger_390-2_1991_Owners_Handbook.pdf

The_Caravan_Manual 1994.pdf

User manual Cascade 2.pdf

User manual ELECTROLUX RM4230.pdf

User manual Trumatic S3002.pdf

 

wszystkie raczej od Ciebie bow.gif

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

witam wszystkich, jestem nowym nabywcą pierwszej przyczepy ( chalenger 450) 

proszę o wszelkie info na temat obsługi  instrukcje itp.....

jacekpertek@gmail.com 

z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.