Skocz do zawartości

Darmowy przegląd


przyczepy-wiola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z dużą ilością wiadomości które nadsyłają do mnie forumowicze, wpadłem na ciekawy pomysł.

Od 13 Czerwca w naszym oddziale w Gliwicach będą wykonywane darmowe przeglądy układu jezdnego i instalacji elektrycznej (światła, wiązka elektryczna itp.)

w przyczepach campingowych. Podczas przeglądu nasz serwis będzie sprawdzał:

 

- Stan połączeń śrubowych ramy

- Stan Spawów

- Stan Powłoki antykorozyjnej

- Kondycja układu hamulcowego (U.N, linki, bębny, stan okładzin, regulacja hamulców)

- Ocena sprawności świateł i instalacji elektrycznej.

 

Ogólnie będziemy wykonywać to co robimy podczas przeglądów gwarancyjncyh naszych przyczep.

Przegląd i ewentualna konsultacja będzie bezpłatna.

Myślę że taki przegląd warto zrobić przed wakacjami czy innym większym wyjazdem w sezonie letnim.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną:

 

Pozdrawiam

Ariel Grabowski

 

Producent Przyczep Wiola

44-114 Gliwice ul. Wilgi 7a

tel/fax: 032 232 55 65

032 335 31 22

kom: +48 696 467 010

mailto:ariel.grabowski@przyczepy-wiola.eu

skype:ariel.przyczepy

http://przyczepy-wiola.eu

http://sklep-przyczepy.pl

 

 

Dobry pomysł. Żałuję, że ogłoszony po moim powrocie do domu - a wracałem przez Śląsk. Jeśli oferta pomocy będzie aktualna dłużej to może w trakcie następnego przejazdu w okolicach Gliwic skontaktuję się i przyjadę. A zrobię to głównie dlatego, że ufam Arielowi znacznie bardziej niż diagnostom z OSKP.

 

Ariel - dzięki za dobry pomysł i pomoc. Może mógłbyś napisać coś o wyniku przeprowadzonych przeglądów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ariel - dzięki za dobry pomysł i pomoc. Może mógłbyś napisać coś o wyniku przeprowadzonych przeglądów?

 

 

 

 

Myślę, ze takie statystyczne zestawienie wyników byłoby ciekawe. Wszak przyczepki nasze bywają wiekowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mielibyśmy się nie zgodzić. Jeżeli okaże się, że np. większość układów hamulcowych wymaga regulacji, może to dać też innym do myślenia. Ja sam od pewnego czasu zastanawiałem się jak taki przegląd wykonać, dla własnego świętego spokoju, bo przegląd rejestracyjny to wg mnie nie do końca sprawdza to co powinien. Przecież jak pojadę na 10 letnich a wyglądających jak nowe opony na przegląd to nikt mi ani słowa nie powie, że to może być niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel nagrodą dla nas jest sam fakt, że wystąpiłeś z taką bezinteresowną propozycją. Cieszę się, że Fachowiec zobaczy moją przyczepę zanim wjadę z nią w rumuńskie Karpaty (wjazd jeszcze spoko... bardziej boję się zjazdów).

Mam kawałek do Ciebie, ale na 100% jestem przekonany, że warto jechać. Dzięki, że ustawiłeś mi dogodny dla mnie termin. Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do bycia anonimowym pod tym względem ale postaram się zrobić jakieś fajne zestawienie, może uda się wyodrębnić najlepszego i najbardziej dbającego użytkownika :ok: (mogłem pomyśleć o jakiś nagrodach :-] )

 

Zrób, zrób - nie musisz przecież podawać ani imion ani nick-ów, chodzi tylko o samo zestawienie, "gołe" cyfry, jeśli jest taka możliwość, a zapewne jest to "rozbij" te zestawienie na marki przyczepek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja polecam Firmę "przyczepy-wiola" ;)

Wysłałem całe urządzenie najazdowe kurierem do sprawdzenia (luz na suwadle i przystał działać stabilizator).Urządzenie zostało sprawdzone, przesmarowane, okładziny AKS wymienione w cenie praktycznie zakupu prze ze mnie u kogoś innego...

Po pierwszym wyjeździe i jednocześnie teście po naprawie w miniony weekend, nie pozostaje nic innego jak tylko polecić firmę innym;)

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie same regulacje hamulców i smarowanie suwadła, jedna tylko miała uszkodzony cały zaczep AKS 1300.

Rekordzistka to "Enka" z 78roku :-]

 

Mi się wydawało że "eNke" zaczęli produkować w połowie lat 80-tych niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była N126:

 

Za początek "nowożytnej ery karawaningu" w Polsce można uważać rok 1973, gdyż z chwilą podjęcia produkcji nowej przyczepy "N-126" nastąpił jego wyraźny skok ilościowy. W jednym tylko roku 1973 wyprodukowano 850 przyczep, na co w poprzednim okresie potrzebowano 2,5 roku.

 

Zródło: http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/caravaning/historia-karawaningu-w-polsce.aspx

 

P.S jutro postaram się zamieścić foto bo w niezłej była kondycji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.