Skocz do zawartości

Hobby 535 83' Szerszeń!


Podola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z wielkim zawstydzeniem prezentuję nasz nowy nabytek. To nasz pierwszy dom, zakup w sumie nie planowany w tym roku ale ale jakoś tak wyszło, wypożyczanie jest mało opłacalne :)

Przyczepa to Hobby 535 Prestige z 83' roku. Sprowadzona do Polski z Niemiec w 2002 roku użytkowana była stacjonarnie przez 4 lata. Od 2006 roku stała bez otwierania drzwi. Resztę widać na zdjęciach.

 

dsc1032td.th.jpg

 

dsc1033v.th.jpg

 

dsc1035or.th.jpg

 

dsc1037ue.th.jpg

 

dsc1039t.th.jpg

 

dsc1070p.th.jpg

 

dsc1071l.th.jpg

 

dsc1072m.th.jpg

 

Na dzień dzisiejszy cepka ma nowe opony Matador 175/80 o nośności 750kg. Nowe lampki pozycyjne przód Hella oraz wybebeszone wnętrze z wszystkiego co da się wyprać. Kolejny etap prac to odbudowa szafki nad pochłaniaczem oraz montaż nowych pokryć na szyberdachy. Pracy jest przy niej sporo po usunięciu 8 gniazd os aż chce się siedzieć w środku :)

 

Pozdrawiamy

Kolejni pochłonięci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za słowa otuchy. Fakt źle nie jest ale też nie najlepiej. Półka z pochłaniaczem oberwała się bo zgniła. Została podlana wodą z kominka wentylacyjnego. Oba są do wymiany, ten i w szafie również. Amortyzatory całe skorodowane, mam nadzieję że sprawne. W lewym rogu z tyłu rozerwane poszycie, widać miejsce po uderzeniu w jakąś małą przeszkodę. Też do naprawienia oczywiście :) Jesteśmy dobrej myśli, firany, zasłony i poszewki pachną po wypraniu, w sobotę czyścimy w środku. Będę pokazywał efekty prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podola - jak to mówią - nie sztuką jest kupić nową budę i śmigać w trasę.

Sztuką, wyzwaniem i dumą jest kupić budę 10-20-30 letnią i zrobić ją na tip-top.

Jeśli zniszczenia nie są duże, konstrukcja cała, zgnilizna nie rozeszła się po budzie, to własną pracą możesz zrobić cuda.

A takie głupoty jak amortyzatory czy okna dachowe - to wciągniesz nosem.

Według mnie przyczepa to prymitywna konstrukcja - sam nie wiem jak to śmiga, że się nie rozpadnie na trasie :hmm: .

 

I na koniec parafrazując reklamę telewizyjną - TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM W SWOJEJ PRZYCZEPIE.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za zagrzewanie do boju!!! Wczoraj udało mi się ogarnąć gniazdo w samochodzie, jest nowe i po przeglądzie wszystko jet ok. Dociąłem również spód i grodzie szafki nad pochłaniaczem. Nie wiedziałem że jest taki problem z dostaniem płyty 12mm w drewnopodobnej okleinie :( Wybrałem więc sklejkę 12mm, to są miejsca niewidoczne więc będzie jak w oryginale tylko mocniej. Dzisiaj w planie wiercenie otworu pod wyciąg i szlifowanie, szlifowanie i szlifowanie :) Jutro olejowanie i może w niedzielę montaż. Tymczasem żona od jutrzejszego popołudnia wpada z plecakiem detergentów do wnętrza i myje wszystko co tylko da się dosięgnąć.

 

dsc1077r.th.jpg

 

 

dsc1079q.th.jpg

Edytowane przez Podola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po robocie, przyczepa na miejscu. W środku wszystko wymyte, wyprane i pachnące. Pod wykładziną którą ktoś sam rozłożył była oryginalna, niezniszczona wykładzina. Wygląda jak nowa. Oczy przecierałem jak zrywałem ten stary "dywan" :) Szafki niestety nie udało się jeszcze ogarnąć. Udało się jednak odrestaurować prawie 30 letnie fronty w dębowych szafkach. Banalnie prosty a zarazem diabelnie skuteczny okazał się olej do blatów kuchennych. Lakier z frontów w większości miejsc był wypłowiały. Spróbowałem na jednej szafce i okazało się że działa to fantastycznie. Na razie mam zrobione 3 sztuki ale już niedługo zrobię resztę. Olej nakłada się na szmatkę i delikatnie wciera w drzwiczki, jak już wejdzie we wszystkie pory to przecieramy drzwiczki tą samą szmatką tak, żeby warstwa leju była znikoma. Idzie to błyskawicznie a efekt jest bardziej niż zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.