Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Gra nie warta świeczki, bo jak już wcześniej wspomniano i tak legalnie nie będzie można tego wynalazku napełnić. A jak tak czy siak trzeba by się z nią czaić na stacjach to wolę obecne rozwiązanie które stosuje od lat tzn bp light- obecnie green gas + mod kamperfita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czyś napisał:

Teoretycznie. W praktyce jest to zabronione. Napełnianie butli tylko w rozlewniach gazu płynnego (§ 15 rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy magazynowaniu, napełnianiu  i rozprowadzaniu gazów płynnych, Dz. U. z dnia 17 września 1999 r., poz. 846, w brzmieniu obowiązującym po zmianie od 31.03.2004 r.). Nawet takiej butli.

 

Tutaj się nie zgodzę, dotyczy to butli bez zaworu odcinającego.

Takie same butle sa produkowane w Europie zachodnie. Widziałem takie butle w Niemczech, tylko to też wychodzi drogo. Czasem na niemieckim Ebay można trafić taką używaną w niższej cenie.

Aby się upewnić napisałem na czacie do producenta tych butli, poniżej screeny z rozmowy potwierdzające to co wiem.gas1.thumb.JPG.897844b8ba0d4ddead6b1e19e2815394.JPGgas2.thumb.JPG.f524c3c3645ff224f7b7453f1190c98f.JPGgas3.thumb.JPG.8a29c812914763fe74207d6a5dd00efe.JPGgas4.thumb.JPG.c6787a5a666be4c08306e25432a9c613.JPG

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kraków jest ciut droższy...

A co do legalności butli z zaworem - według prawa warunki tankowania są zawarte w warunkach indywidualnych stacji - nie wierzę by którakolwiek miała w regulaminie iż można tankować butle z zaworem odcinającym...po prostu mają wpisane że nie wolno - i takie jest to prawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że u nas napełnianie butli na stacjach LPG jest zabronione, i nie rozróżnia się w tym zakresie czy butla ma zawór odcinający czy nie. Mało tego, napełnianie butli powyżej 5 kg opatrzonych oznaczeniami podmiotu odpowiedzialnego za m.in. stan techniczny butli (np. gaspol, amerigas itp.) jest dopuszczalne tylko przez ten podmiot, a napełnienie może się odbywać tylko tym gazem, który jest w sposób trwały oznaczony na butli. (P-B, propan). Taka "litera prawa", a życie to życie... Jak ktoś przymknie oko, będzie ok, ale nie musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butle z BP mają nietypowy zawór. Na niego jest zakładany zawór bagnetowy zintegrowany z reduktorem , który dostajesz za kaucją przy podpisaniu umowy z BP. Reduktor trzeba zamontować na wężu w pojeździe.
W Szwecji tylko takie są. Mam, używam. f6351af6db69ec9c15524a5e8d8b4a21.jpg

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

czy ktoś się orientuje czy na Shelu lub BP zamienią mi butlę Nano na Domlighta ?

Chyba tylko na zasadzie zwrot / kupno nowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji pojechałem na BP gdzie kupowałem Nano, też nie wymienili i nawet nie przyjęli kupowanej u nich Nano bo nie miałem przy sobie kwitu.
Za kaucję za domlight zaśpiewali 200 zł. Wymiana 75 zł
Olałem temat i chyba kupię na własność nowe kompozytowe.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butlomacie tez nie mozna wymieniac na inne rodzaje mimo takiej samej kaucji. Tylko zwrot i kupno nowej. Ja z Nano zrezygnowalem. Jedyny plus to wygląd. Pusta butla jest ciezsza niz DomLight mimo nizszej pojemnosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.