Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Do normalnego 3,7 bara

Wstawię foty naszej butelki , wszystko pali i grzeje.

No dobra może nie na każdej BP ale w większości- BP Light :jump:

Zresztą widać poziom w butli i nie ma zaskoczenia że się kończy.

No i reduktor na klick na butlę - super rozwiązanie.

post-18517-imported-c503f79e-d4bd-45ae-ba32-2e7f7528daf2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia z tym ciśnieniem to coś nie tak :jump: - 3,7 bara to ja w oponach w przyczepie nie mam to co dopiero jak bym w instalacji gazowej miał takie :hop1:.

Może chodziło Ci o 37 mbara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii no jak wolisz 37 mbara ja tam się nie zagłębiałam w czytanie tych jednostek.

 

My kupiliśmy w rozlewni gazu :jump:

 

Reduktor 29 zł,

za wymiane nie płaciliśmy nic!!!!!!!!!!!! :jump: tylko za gaz 39 zł.

Ale koszty dodatkowe to dwie nowe butle z obi na wymiane :jump: po 80 zł :hop1: metalowe bo takowych nie mieliśmy

wężyk z reduktora do wężyka w kamperze z mufka taka z gwintem 48 zł w

sklepie z osprzętem karawaningowym :jump:

 

No i hula.

Jak byśmy mieli te matalowe to koszt wymiany zero, na stacjaćh BP z tego co pamiętam 60 zł dopłaty do kompozytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widziałem na własne oczy zestawik u "eeików" :-]

zmieniam na butlę kompozytową a powodem są dwie rzeczy: waga i wizualna kontrola ilości propanu w każdej chwili :jump: nie wnikam w ciśnienie i inne tam sprawy, jak to działa w kamperze eeików to i w mojej przyczepie też zadziała :ok:

potwierdza się powiedzenie, że podróże kształcą !! gdyby nie spotkanie w Brennej to dalej woziłbym ciężką stalową butlę !!!

dzięki eeik :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będąc teraz w Norwegii nie zapomniałem o kolegach z Forum.To co zauważyłem, to że kompozytowe butle gazowe to wcale nie nowość, a na niektórych stachach benzynowych innych nie było. Drugą rzecz jaką widziałem, to właśnie wymiana wyłącznie na stacjach benzynowych (może jest i gdzie indziej ale nie widziałem)

Przywiozłem też ciekawostke - butle połówki, których u nas w PL nie widziałem, a są one rewelacyjnym rozwiązaniem, dla kogoś kto nie jeździ na 3 miesiące :niewiem:

post-23570-imported-1b7eefb2-f666-4d60-8de6-9e8dae45e59a_thumb.jpg

post-23570-imported-0aa3e782-3030-4db9-8fdc-01334dcde489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jestem nawet bardzo zadowolony :serducha:

jako podstawowy plus to szybko złączka reduktora (brak uszczelek,lewych ,prawych, jakichkolwiek gwintów )

widać stan (ilość gazu w butli ) bez ważenia :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w Bieruniu przegląd gazowy Adrii przed wyjazdami do Czech i Francji (a nóż tam wymagają naklejki na kempingach?).

Wąż gumowy, który był mocowany do reduktora i wylotu z przyczepy za pomocą ściśniętych pierścieni metalowych (nie wiem jak to się fachowo nazywa) został zastąpiony mocowaniami gwintowanymi (musiało tak być wg niemieckich certyfikatów,aby dostać naklejkę przeglądu gazowego). Później pomyślałem o zmianie butli na lekką BP, a tam... reduktor jest mocowany tak, jak mi przed chwilą usunęli. Więc albo wbity przegląd gazowy na 2 lata, albo lekka butla gazowa BP.

Chyba, że się mylę?

Pozdrawiam

 

PS. Nie wymagali przeglądu tam gdzie się zatrzymywałem :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nawet bardzo zadowolony :serducha:

jako podstawowy plus to szybko złączka reduktora (brak uszczelek,lewych ,prawych, jakichkolwiek gwintów )

widać stan (ilość gazu w butli ) bez ważenia :hehe:

 

Witam, ja bym jeszcze dodał do tych "+" jeden "-" to znaczy gaz w tych butlach czyli Propan jest troszeczkę mniej energetyczny niż mieszanka Propan -Butan.

Inną zaletą jeszcze tego gazu jest to że w minusowych temperaturach wypala się do końca butli i nie zamarza tak ja kto się dzieje z mieszankami propan-butan.

Ja używam już 3 rok tego gazu i również jestem zadowolony, a jeśli wprowadzą do sprzedaży butle 5kg to będzie super.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później pomyślałem o zmianie butli na lekką BP, a tam... reduktor jest mocowany tak, jak mi przed chwilą usunęli. Więc albo wbity przegląd gazowy na 2 lata, albo lekka butla gazowa BP.

Chyba, że się mylę?

 

Mozna zastosować "przejsciówkę", którą wkręca się w reduktor - połaczenia są gwintowane oraz, w razie potrzeby, zostaje nam mozliwość zastosowania zwykłej butli.

 

Czy grono posiadaczy butli kompozytowych się powiększyło ?

Interesuje mnie czy jesteście z nich zadowoleni oraz jakie są plusy (oprócz wagi) z użytkowania takich butli ?

 

Jestem bardzo zadowolony. Plusy takie jak pisali ptaku i California + u mnie jakby łatwiej odpalała lodówka niż na butli propan-butan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem bardzo zadowolony. Plusy takie jak pisali ptaku i California + u mnie jakby łatwiej odpalała lodówka niż na butli propan-butan.

 

Witam, to jest racja sam propan lepiej się zapala i mniej kopci niż mieszanka propan - butan.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest racja sam propan lepiej się zapala i mniej kopci niż mieszanka propan - butan.

Pozdrawiam serdecznie.

I sam propan wypala się do końca w niskich temperaturach a z mieszanki zawsze niby coś w butli zostaje a palić się już nie chce. kompozytowa butla jest generalnie lepsza bo widać ile jest jest lżejsza podłączenie na "klik" a nie gwint plus uszczelki. Felerem jest cena kaucji i cena przejściówki. Gaz niby też troszkę droższy bo BP i czysty propan ale różnica nie jest jakaś straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.