Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykowałbym stwierdzenie że "ten zwykły z casto" ma troszkę zbyt wysokie ciśnienie robocze jak na instalację w budzie.

 

nie no - w markecie można spokojnie kupić 37mbar - tyle, że wersję z wężem wciskanym i cybantem - ja właśnie tak zrobiłem, ale zostałem uświadomiony, i do wiosny kupię reduktor kempingowy i nowy wąż ok 80cm aby podłączyć w cycepę...

 

na razie budka stoi pod daszkiem, więc używam zwykłego reduktora - wczoraj z ciekawości przy ok -10C wszystko chodziło ok.

 

aha - moja angielska przyczepa u poprzedniego właściciela miała reduktor na angielskiej butli - z wężem wciskanym a nie wkręcanym, a do tego cybant już nie trzymał.

 

także chyba nie ma co panikować - oni przecież mają hopla na punkcie bezpieczeństwa, jedynie pytanie czy tamten reduktor nadawał się do warunków dynamicznych...

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no.

2 lata z tą budką i nic się nie przytrafiło. A reduktor wciąż ten Castoramy.

 

Widziałeś stan palnika? Zaglądałeś tam?

 

Są tacy którzy 10 lat jeżdżą na bani pub2.gifdrive.gif i też uważają ze jest ok bo się nic nie przytrafiło zlosnik.gif - więc z takimi osądami się lepiej wstrzymać.

 

Ja tam bym się nie łaszczył. Kamperfit wychodzi drożej niż reduktor od BP, ale daje nam "uniwersalność" i w razie co jak ktoś mądry wprowadzi nam przeglądy gazowe nie będzie problemów z przejściem takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś stan palnika? Zaglądałeś tam?

 

Są tacy którzy 10 lat jeżdżą na bani pub2.gifdrive.gif i też uważają ze jest ok bo się nic nie przytrafiło zlosnik.gif - więc z takimi osądami się lepiej wstrzymać.

 

Ja tam bym się nie łaszczył. Kamperfit wychodzi drożej niż reduktor od BP, ale daje nam "uniwersalność" i w razie co jak ktoś mądry wprowadzi nam przeglądy gazowe nie będzie problemów z przejściem takiego.

 

 

 

OK Tomek. Masz rację, tylko powiedz co zrobić jak ja nie miałem reduktora. Do swojej cepki kupiłem 30 mbar, a to chyba mniej niż standard.

Więc myślę, ale może się mylę, że tragedii nie powinno być.

 

Ale dałeś porównanie z tymi spragnionymi ludźmi. Tych to rozstrzelać a nie usprawiedliwiać.

Jestem totalnie przeciwko. Jak pić to nie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczkach znamionowych urządzeń takich jak lodówka, Trumatic czy kuchenka są tabliczki znamionowe. Na tabliczkach masz podane ciśnienie z jakim urządzenia współpracują.

Zdarza się że w jednym pojeździe potrafią być urządzenia na różnym ciśnieniem znamionowym.

 

Ktoś kiedyś na forum pisał że 30 mbra jest w nowszych urządzeniach, 50 mbar w starszych - z moich doświadczeń wychodzi że sporo w tym prawdy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiliście mi ćwieka. Już się denerwuje i najgorsza, że do spotkania z moją cepką to jeszcze jakiś miesiąc, tak aby wszystko sprawdzić.

No po prostu jestem roztrzęsiony.

Ale nic już decyzja zapadła.

Do urządzeń w cepce prym będzie wiodła w tym roku butla z BP (kompozytowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamperfit wychodzi drożej niż reduktor od BP, ale daje nam "uniwersalność" i w razie co jak ktoś mądry wprowadzi nam przeglądy gazowe nie będzie problemów z przejściem takiego.

 

Ten argument do mnie przemawia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odgrzewam temat.. pojawił się na rynku product o nazwie NANO...

czy ktos to już użytkował?? pojemność butli 8kg wiec mniej.. bo nie zawsze chce się tyle kg wozić.. :)

http://www.nano.amerigas.pl/

 

ktokolwiek widzial ktokolwiek wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem  :hmm:  

Byłaby to ciekawa oferta, ale musiała by być powszechnie dostępna (np. na stacjach paliwowych).
Butle, o które pytasz, to widać tylko na "reklamówce", natomiast w każdej z ofert (biznesowej i prywatnej) jest mowa jedynie o dużych butlach stalowych (11 i 33 kg. gazu) oraz kompozytowych (dla 10 kg. gazu). Co więcej, na fotkach, te kompozytowe butle wyglądają dziwnie bliźniaczo do butli "BP".
Nie wiem, czy gdzieś są dostępne te 8-ki i gdzie można by było je np. wymieniać.
One mają zupełnie odmienną konstrukcję, niż typowe butle kompozytowe. Jeśli to dla kogoś może być istotne, to nie widać przez nie ilości gazu i nie są choć trochę transparentne, ponieważ wewnątrz jest cienkościenny zbiornik stalowy.

Ciekawe, czy są gdzieś dostępne :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat.. pojawił się na rynku product o nazwie NANO...

czy ktos to już użytkował?? pojemność butli 8kg wiec mniej.. bo nie zawsze chce się tyle kg wozić.. :)

http://www.nano.amerigas.pl/

 

ktokolwiek widzial ktokolwiek wie??

Butli nie znam, ale mocowanie reduktora na cybant nie jest polecane w systemie mobilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem  :hmm:  

Byłaby to ciekawa oferta, ale musiała by być powszechnie dostępna (np. na stacjach paliwowych).

Butle, o które pytasz, to widać tylko na "reklamówce", natomiast w każdej z ofert (biznesowej i prywatnej) jest mowa jedynie o dużych butlach stalowych (11 i 33 kg. gazu) oraz kompozytowych (dla 10 kg. gazu). Co więcej, na fotkach, te kompozytowe butle wyglądają dziwnie bliźniaczo do butli "BP".

Nie wiem, czy gdzieś są dostępne te 8-ki i gdzie można by było je np. wymieniać.

One mają zupełnie odmienną konstrukcję, niż typowe butle kompozytowe. Jeśli to dla kogoś może być istotne, to nie widać przez nie ilości gazu i nie są choć trochę transparentne, ponieważ wewnątrz jest cienkościenny zbiornik stalowy.

Ciekawe, czy są gdzieś dostępne :hmm:

Krzysiu już na kilu (dosłowie tylko kilku) stacjach spotkałem w Łódzkim i na jednej w Zgierzu (ul.Konstantynowska przy rondzie Boruty) tam koszt wymiany 45zł. Ale jak też doczytałeś cienkościeny zbiornik stalowy - po co stalowy ???  transparentność duży plus  BP ale nie widać ogólnodostępności ich.

W poniedziałek będe jechał do Zgierza to podjadę z rejestratorem obrazów nieruchomych i obcykam je, zważe i zobaczymy co i jak. mnie się podobają bo są malutkie i szerokie.

Co do cybantu ooooo to tak to jest duży minusssss :( znowu reduktor inny i ciekawe czy podczas drogi sie dojdzie do wycieku.. :) <BUUUUUMMMM>

Pytałem na forum bo może ktoś już miał to w swoich rękach.. ale widać bede pierwszy.... :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu już na kilu (dosłowie tylko kilku) stacjach spotkałem w Łódzkim i na jednej w Zgierzu (ul.Konstantynowska przy rondzie Boruty) tam koszt wymiany 45zł.

 

Czy pisząc "widziałem", masz na myśli te butle w biało niebieskich odcieniach i 8 kg. ?

Jeśli tak, to Twoje fotki i pozostałe informacje z wizji lokalnej będą ciekawym materiałem :ok:

Ale jak też doczytałeś cienkościeny zbiornik stalowy - po co stalowy ???  transparentność duży plus  BP ale nie widać ogólnodostępności ich.

 

Taką wymyślili konstrukcję, być może jakieś wyższe wymogi rynku amerykańskiego :hmm: , ale ogólnie to minus, że zawartości nie widać.

Co do cybantu ooooo to tak to jest duży minusssss :( znowu reduktor inny i ciekawe czy podczas drogi sie dojdzie do wycieku.. :) <BUUUUUMMMM>

 

W kwestii zaworu, to wydaje mi się, że powinien być typowy, czyli ten sam, co w butlach "BP". Wystarczy wtedy konwerter "Kamperfit" i sprawa cybantów oraz reduktora jest załatwiona - do niego przykręca się standardowy reduktor, który jest w przyczepie.

 

Moim zdaniem, na fotkach widać założony na zawór, reduktor dla tych butli, który jest przeznaczony do użytku domowego, stąd widoczne zakończenie dla wsuwania rurek giętkich, uszczelnianych metalowymi opaskami zaciskowymi.

 

post-8228-0-58210300-1421604161.jpg

IMHO

W poniedziałek będe jechał do Zgierza to podjadę z rejestratorem obrazów nieruchomych i obcykam je, zważe i zobaczymy co i jak. mnie się podobają bo są malutkie i szerokie.

 

Zważ, zmierz i "obcykaj" :ok:  Już jestem ciekawy Twojego reportażu o tych butlach :slina:

Dowiedz się w jakich wielkościach są dostępne.

Przy okazji, może będą mieli jakiś wykaz miejsc z dostępnością tych butli i zasad sprzedaży / wypożyczenia / zamiany :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

1. Butle BP kompozytowe będą wycofywane z rynku w nabliszym okresie 1-2lat.

2. W ich miejsce będą właśnie te butle sukcesywnie uzupełniane.

3. Na dzień obecny znajdują się stacje w Zgierzu, Jordanowie, Pabianicach które mają na bieżąco sprzedaż tych butli wraz z reduktorami.

4. Do końca roku 2015 mają być ogólnodostępne na wszystkich stacja BP, SHEL oraz części stacji LOTOS. (rezygnacja z butli stalowych)

5. Waga pustej butli wynosii 6,2KG + 8KG Propanu = 14,2Kg (hmmmm)

6. Reduktor jest taki sam klik on jest pasujący (identyczny) jak do butli kompozytowej BP

 

Teraz troche finansów.

Cena za reduktor klik on - 25zł

Kaucja za butle NANO - 99zł (przy rezygnacji z stalowej 49zł) promocja przez rok.

Cena 8kg gazu = wymiana butli - 49zł (różnie może być cena nie jest sztywna) mówimy o propanie.. :)

 

zdjecia będą popołudniu ponieważ dodzwoniłem sie do przedstawiciela I te informacje zdobyłem.

 

jest to efekt przejęcia częsci koncerny BP przez AmeriGas

http://gazownictwo.wnp.pl/amerigas-sfinalizowal-przejecie-czesci-gazowej-bp-europe-se-w-polsce,205859_1_0_0.html

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

1. Butle BP kompozytowe będą wycofywane z rynku w nabliszym okresie 1-2lat.

2. W ich miejsce będą właśnie te butle sukcesywnie uzupełniane.

3. Na dzień obecny znajdują się stacje w Zgierzu, Jordanowie, Pabianicach które mają na bieżąco sprzedaż tych butli wraz z reduktorami.

4. Do końca roku 2015 mają być ogólnodostępne na wszystkich stacja BP, SHEL oraz części stacji LOTOS. (rezygnacja z butli stalowych)

5. Waga pustej butli wynosii 6,2KG + 8KG Propanu = 14,2Kg (hmmmm)

6. Reduktor jest taki sam klik on jest pasujący (identyczny) jak do butli kompozytowej BP

 

Teraz troche finansów.

Cena za reduktor klik on - 25zł

Kaucja za butle NANO - 99zł (przy rezygnacji z stalowej 49zł) promocja przez rok.

Cena 8kg gazu = wymiana butli - 49zł (różnie może być cena nie jest sztywna) mówimy o propanie.. :)

 

zdjecia będą popołudniu ponieważ dodzwoniłem sie do przedstawiciela I te informacje zdobyłem.

 

jest to efekt przejęcia częsci koncerny BP przez AmeriGas

http://gazownictwo.wnp.pl/amerigas-sfinalizowal-przejecie-czesci-gazowej-bp-europe-se-w-polsce,205859_1_0_0.html

Tak to wszystko prawda bo ja rowniez rozmawiałem dzis z przedstawicielami na nasze wojewodztwo   i taką samą odpowiedz uzyskałem ,tylko ze u nas te butle mają byc sukcesywnie wprowadzane na przełomie 2-3 miesięcy na stacjeBP(czysty butan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz pisze propan, Kornak butan.

 

 To który w końcu ? I czy po przejściu na czysty gaz należy wymienić dysze ?

 

A może wozić jedna butle z propanem i drogą z butanem i mieszać ze sobą ? Jak i w jakich proporcjach ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taki żart oczywiście.    :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.