Skocz do zawartości

Kompozytowe butle gazowe


eeik

Rekomendowane odpowiedzi

napaliłem się na te nowe butle

 

 

też chciałem BP czy AG 

 

ale naleję sobie propanu do stalowej i też będzie fajnie , jak się skończy nagle to można zmienić wszędzie na propanbutan i dociągnąć do domu 

 

tylko muszę poszukac gdzie koło warszawki naleją mi czysty propan  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł powrotu do butli de facto stalowych, w dodatku z mniejszą zawartością propanu, średnio mi się podoba. Zobaczymy.

 

Mnie w ogóle się nie podoba. Uważam, że jeśli faktycznie dojdzie do wycofania z rynku butli "BP" i zastąpienia ich butlami "AG", to będzie to swoiste uwstecznienie w tej materii  :pad:

Z całą pewnością, nie będę zainteresowany tego typu butlą, chyba że ostatecznie, zastąpi się nimi wszelkie butle stalowe, które znikną z rynku zupełnie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem BP czy AG 

 

ale naleję sobie propanu do stalowej i też będzie fajnie , jak się skończy nagle to można zmienić wszędzie na propanbutan i dociągnąć do domu 

 

tylko muszę poszukac gdzie koło warszawki naleją mi czysty propan  :yay:

 

Jestem pewien że jeszcze 2 miesiące temu na BP w Markach koło McDonalds i Decathlonu w sprzedaży był propan w stalowych butlach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ogóle się nie podoba. Uważam, że jeśli faktycznie dojdzie do wycofania z rynku butli "BP" i zastąpienia ich butlami "AG", to będzie to swoiste uwstecznienie w tej materii :pad:

Z całą pewnością, nie będę zainteresowany tego typu butlą, chyba że ostatecznie, zastąpi się nimi wszelkie butle stalowe, które znikną z rynku zupełnie :hmm:

Nie trzeba się martwić na zapas. Jeszcze dwa lata będzie kompozyt. Ja czekałem na mniejsze butle kompozytowe i się nie doczekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witus, ja się nie martwię, tylko twierdzę, że jeśli tak się stanie, to pod pewnymi względami będzie to działanie wstecz :hmm:

Mam jedną butlę kompozytową ze standardowym zaworem. Waży ona sobie netto 5, 92 kg. Pozwala mi to zatankować 12 kg gazu i całość zamyka się masą niecałych 18 kg. Czy może być jeszcze lepiej :skromny:

Drugą, dużą butlę mam już stalową, ale też jest OK, bo na pusto ma równe 10 kg. :yay:

Nie jest tak lekka, jak ta Kol.Ufolz, ale nie jest też najcięższa, ponieważ zdarzają się takie, które na pusto mają masę grubo ponad 11 kg.

Nie widzę sensu zmiany dla zaoszczędzenia w sumie 1,5 - 2 kg. (przy butli "AG").

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że jeszcze 2 miesiące temu na BP w Markach koło McDonalds i Decathlonu w sprzedaży był propan w stalowych butlach. 

 

szkoda, że to nie moje rewiry , poszukam czegoś na wylocie Janki /ursynów 

 

i raczej miejscówka do nalania niż wymiany 

niemniej dzięki za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że to nie moje rewiry , poszukam czegoś na wylocie Janki /ursynów 

 

i raczej miejscówka do nalania niż wymiany 

niemniej dzięki za info 

 

Akurat rano tankowałem na BP

20150121_073837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra wiadomość rozpowrzechniają na potęgę w Łodzi..

Wiecie jak mi sie buźka uśmiechnęła jak zobaczyłem ten pojazd.. :)

 

post-5064-0-96463200-1422127799_thumb.jpg

 

Jadąc dalej za nim wylądawełm na stacji LOTOS (Aleka Włókniarzy I Limanowskiego)

I co zrobiłem wage w dłoń i :czerwona:  nie pozwolili zważyć ani fotografować... może ktoś będzie miał więcej szczęścia.

Jedyne zdjęcie butli to na samochodzie i jest jak mówli nie transparentności i wielkością nie grzeszy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy jakby ktoś chciał na Podkarpaciu wymienić butlę Light to zapraszam na PW dam kontakt u kogo można to zrobić. Co do AG wprowadzili odpowiednik BP Light o nazwie Nano widziałem już na stacjach. Butla ma pojemność 8 kg gazu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalne kolego. W Rzeszowie jak i w Przemyślu jest duża firma która zajmuje się dystrybucją gazu. Wcześniej byli autoryzowanym dystrybutorem BP. . Jeżeli chodzi o dane firmy znajdź w przeglądarce www.greengas.pl i masz wszystkie dane. Za tą podpowiedź to mi się chyba należy :piwo:  a nie  :czerwona: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie z przedstawicielem AG poinformował mnie ze okres uzywania butli kompozytowych BP juz się konczy a w to miejsce wchodzą butle NANO-8kg  z płaszczem stalowym wiec posiadacze butli starszego typu będą mieli mozliwosc zamiany na te nowe za jakąs tam dopłatą.Wobec powyzszego nie ma co szalec z zakupem butli BP gdyz te będą sukcesywnie wycofywane z rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega Kornak napisał okres BP Light się skończył ponieważ koncern BP wycofał się z Polski z rynku gazowego. Majątek po BP kupiła firma AmeriGas i oni właśnie wprowadzają swój produkt pod nazwą Nano. Dlatego w moim wcześniejszym poście podałem kontakt do dystrybutora który jeszcze wymienia butle Light ponieważ odkupił je od koncernu BP i jeżeli są osoby które posiadają taką butle i chcą ja nadal wymieniać to można skorzystać. Butla nabita jest czystym propanem o wadze 10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jestem szczęśliwym posiadaczem campera. Niestety z racji małego stażu mam mało praktycznej wiedzy.

Mam kilka pytań:

 

- po "otworzeniu" BP Gas light i zostawieniu jej np. na miesiąc czasu z zamkniętym zaworem na reduktorze, gas będzie powoli ulatniał się czy jest to wszystko na tyle szczelne, że nic nie ucieknie?

- na ile starcza taka butla? wiem, że jest to mało wymierne ale pewnie do policzenia.

- jak wygląda temat ładowania butli za pomocą LPG na stacjach paliw? Jest to na pewno bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

Szymano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.