Skocz do zawartości

Haki holownicze + wiązki 7 lub 13-pin


haki24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, choć nie mam u siebie zamontowanych gniazd 13pin ( bo czekają na montaż ) to mogę podać wam do informacji coś takiego :thank:, na pewno wam pomoże rozpoznać sięw gąszczu kabelków.

 

Pozdrawiam serdecznie.

post-1979-0-45033600-1321008499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.

 

 

haki 24 czy do mercedesa W210 2001 rok potrzebna jest wiązka z modułem?

 

Różne opinie słyszałem. Jedni montują bezpośrednio do lamp, inni łącza do uniwersalnych modułów ,

 

a jeszcze inni łącza przez przekaźniki do lamp?

 

Nie to, że chcę oszczędzać, ale po co wydawać na marne kasę jak można w coś innego zainwestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja mam pytanie dotyczace wiazki haka do Hyundai ix35.

Mam zalozony hak w ASO, ale z wiazka 9pin a chce kupic przyczepke kempingowa i potrzebuje 13pin. Jaka wiazke musze kupic, ile kosztuje, czy jestem w stanie sam sobie ja zalozyc, i czy potrzebuje (do czego jest potrzebny) "w kontakcie 9 stały plus lub w kontakcie 10 ładowanie. (stały plus, masa) lub (stały plus, ładowanie, masa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaż cisza po Twoim pytaniu, ale ja też pierwszy raz słyszę o gniazdku 9-pinowym. Mamy 7 i 13 PIN. Skąd u Ciebie w autku takie nietypowe?

 

No dokładnie, przecież do takiego gniazda nic nie podłączysz. Może zrobisz zdjęcie i coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakaż cisza po Twoim pytaniu, ale ja też pierwszy raz słyszę o gniazdku 9-pinowym. Mamy 7 i 13 PIN. Skąd u Ciebie w autku takie nietypowe?

 

jesne, ze 7-pin, w moj post wkradl sie blad :)

przepraszam za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie dotyczace wiazki haka do Hyundai ix35.

Mam zalozony hak w ASO, ale z wiazka 9pin a chce kupic przyczepke kempingowa i potrzebuje 13pin. Jaka wiazke musze kupic, ile kosztuje, czy jestem w stanie sam sobie ja zalozyc, i czy potrzebuje (do czego jest potrzebny) "w kontakcie 9 stały plus lub w kontakcie 10 ładowanie. (stały plus, masa) lub (stały plus, ładowanie, masa).

 

Jeśli masz całą instalację z modułem 7pin to raczej musisz ją zmienić na 13pinową.

Jaki rok produkcji samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę podłączyć się pod temat...

 

Mam auto z oryginalną instalacją 13-pinową przy fabrycznym haku. Ale przyczepa ma przewód 7-żyłowy oraz wtyk 7-pinowy. Wszystko działa, ale muszę stosować przejściówkę.

No i moje pytanie - jest sens przerabiać instalację przyczepy na 13-pinową? Co zyskam? Świateł cofania i tak nie mam w przyczepie.

Jeśli przerobię podłączenie to co będę miał nowego, czego dotychczas nie miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej niech sie wypowiedza fachowcy, ale moim zdaniem przede wszystkim zasilanie do oswietlenia w przyczepie przy podlaczeniu STALEGO PLUSA oraz dzialajaca lodowke w czasie jazdy przy podlaczeniu LADOWANIA. Oprocz tego do tego zasilania i lodowki podpina sie dodatkowa mase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę podłączyć się pod temat...

 

Mam auto z oryginalną instalacją 13-pinową przy fabrycznym haku. Ale przyczepa ma przewód 7-żyłowy oraz wtyk 7-pinowy. Wszystko działa, ale muszę stosować przejściówkę.

No i moje pytanie - jest sens przerabiać instalację przyczepy na 13-pinową? Co zyskam? Świateł cofania i tak nie mam w przyczepie.

Jeśli przerobię podłączenie to co będę miał nowego, czego dotychczas nie miałem?

 

 

 

Kolega koszak już wyżej to wytłumaczył ;)

Co do np. światła cofania to warto je zamontować dla własnej wygody bo naprawdę lepiej widać gdzie się cofa, nie zawsze jest tak że jak przepisy mi nie każą to tego nie montuje :)

Koszt takiej instalacji jest niewielki a czasem wystarczy dobrze wpiąć się w starą wiązkę choć sam jestem zwolennikiem wymiany całej instalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik samochodu 2011, ale powiedz mi czy musze zmieniac cala wiazke czy tylko dolaczyc kable dodatkowe i oczywiscie gniazdo?

 

Zakładam więc że auto jeszcze jest na gwarancji ... i tylko wymiana całej wiązki na oryginalną lub taką którą podbiją Ci w ASO bo inaczej szkoda żeby się wymigiwali od uznania gwarancji na elektrykę gdy dopatrzą sie przerbóki.

 

A docelowo czy wymieniać wiązkę czy dołożyć kable to już Twoja decyzja.

Jeśli są dedykowane rozwiązania to z nich bym skorzystał może się okazać, że tylko wiązkę i gniazdo musisz wymienić :)

Np. Vectra C ma taki sam moduł (oryginał) a tylko wiązkę się wymienia na 7 lub 13 pin.

 

Mam auto z oryginalną instalacją 13-pinową przy fabrycznym haku. Ale przyczepa ma przewód 7-żyłowy oraz wtyk 7-pinowy. Wszystko działa, ale muszę stosować przejściówkę.

No i moje pytanie - jest sens przerabiać instalację przyczepy na 13-pinową? Co zyskam? Świateł cofania i tak nie mam w przyczepie.

Jeśli przerobię podłączenie to co będę miał nowego, czego dotychczas nie miałem?

 

 

 

Inhalt na Twoim miejscu bym wymienił tylko wtyczkę w przyczpie ... nie będziesz musiał stosować przejściówek.

 

Tak mam zrobine w bagażniku rowerowym i w innej przyczepce którą ciągałem zamiast stosować przejściówki zmieniłem wtyczkę w przypczepie ... wykorzystane jest tylko 7 z 13 pinów ale ja mam prościej ;) a zawsze to prostsza droga do dołożenia stałego + do przyczepki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.