Skocz do zawartości

Haki holownicze + wiązki 7 lub 13-pin


haki24

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,z tym hakiem to istne cuda,,,chodzi mi o zakup do vectry c 2002 sedan,,,,(serwis opla chce 1600zł.) inny zakład (montujący haki)850zł.i ostatni też zakład montujący haki woła tylko 500zł.więc pytam sie no ale do tego musi być modół .a odpowiedz taka ż w sedanach nie potrzeba ,tylko w kombiakach no a jaką wtyczke dać zamontować to już niewiem (przyczepa i tak dopiero w przyszłym roku będzie kupiona 13 czy 7 pin ????????? skąd tu wiedzieć jaka będzie w przyczepie .......pomóżcie bo napewno ktoś już to przerabiał.

 

Do VC bez problemu kupisz używany hak z anglika ...

zajrzyj na forum VU albo VKP tam mają dużo anglików w rozbiórce i na pewno ktoś będzie miał oryginalny hak na sprzedaż :)

 

a wiązkę dedykowaną do VC kupisz albo używkę albo kup od haki24 i każdy z wariantów wyjdzie Cię odpowiednio tajniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do VC bez problemu kupisz używany hak z anglika ...

zajrzyj na forum VU albo VKP tam mają dużo anglików w rozbiórce i na pewno ktoś będzie miał oryginalny hak na sprzedaż :)

 

a wiązkę dedykowaną do VC kupisz albo używkę albo kup od haki24 i każdy z wariantów wyjdzie Cię odpowiednio tajniej :)

 

witam, no fakt trzeba szukać ,podpowiadacie używke (hak),,,a czy nie będzie problemu z zarejestrowaniem,,,,,choć od biedy jak nic nie znajde to kilka stówek pójdzie na (zakład montujący haki)..choć co tam hak prawdziwa jazda zacznie sie z kupnem budy,,,,,jak mam okazje to na żywca oglądam tu i tam i jestem w szoku co ludzie potrafią wystawiać na sprzedaż,,,,,choć i są rudzynki,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak jeśli nie uległ wypadkowi można spokojnie przełożyć używany (takie jest moje zdanie) a oryginał GM nawet paru letni będzie zdecydowanie lepszy niż nie jedna nówka robiona a małym warsztacie.

 

Montaż haka to na prawdę prosta sprawa :)

 

Z rejestracją nie będzie żadnych problemów jedziesz na stację i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no fakt trzeba szukać ,podpowiadacie używke (hak),,,a czy nie będzie problemu z zarejestrowaniem,,,,,choć od biedy jak nic nie znajde to kilka stówek pójdzie na (zakład montujący haki)..choć co tam hak prawdziwa jazda zacznie sie z kupnem budy,,,,,jak mam okazje to na żywca oglądam tu i tam i jestem w szoku co ludzie potrafią wystawiać na sprzedaż,,,,,choć i są rudzynki,,,,,,,

Szukaj używki.

Ja kupiłem na aledrogo(szukałem 3 mies.) hak westfalia wypinany na kluczyk,wiązka kompletna tylna z całego auta (musiałem rozdzielać) gniazdo 13, moduł oryginał GM,hak był w worku jeszcze nigdy nie wpinany (musiałem z kuli zdzierać lakier bo mam zaczep ze stabilizatorem).

Montaż prosty(instrukcje do każdego auta na stronie producenta)Moduł aktywowałem OP-COM-em i mam kontrolę oświetlenia przyczepy,odłączenie tylnych czujników zbliżeniowych i światła przeciwmgielnego w aucie po podpięciu przyczepy.

Hak kupiłem za 200 zł.

hak VC.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum więc jeśli plotę coś nie tak to sory.

mam założony hak w moim fordzie S -MAX ale nie mam do niego wiazki chcę zasięgnąć od was porady czy lepsze jest gniazdo 13 pinowe ( myślę o ciąganiu przyczepy lub karawanu .

Czy do S- maxa musi być moduł do haka?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeśli Cię dobrze rozumiem to musisz mieć moduł haka. S-Max to świeże autko i bedzie potrzebowało modułu...

Co do 13 czu 7 pin? jakby Ci to dobrze wytłumaczyć

Do towarówki wystarcza 7 pin i podejrzewam że żadna towarówka w PL nie ma 13 bo po co :niewiem:

do "karawanu" też wystarczy 7 pin ale 13 daje lepsze możliwości. Na 13 możesz podłączyć lodówke i oświetlenie z samochodu. Masz w tym dwa mocne styki prądowe które możesz wykorzystać jak chcesz np do ładowania aku w budzie...

To wszystko zalezy od tego jak chcesz używać tego haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak można na 7 zrobić wsteczne światło wystarczy połączyć po stronie przyczepy piny 58Pi 58L i wolny pin wykorzystać do światła wstecznego odpowiednio przerabiając wiązkę w aucie, lecz jest to nie zgodne z przepisami i zasadami lecz nie niemożliwe :jump:

 

Pozdrawiam serdecznie

post-1979-0-78886600-1320965354_thumb.jpg

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyć możesz na przewód 7 żyłowy wtyczke 13 tylko wtedy połowe pinów będziesz miał nie aktywną :-] żeby w pełni wykorzystać mozliwości 13-stki musiałbyś dołożyć kilka żył i odpowiednio je podłaczyć :ok:

 

 

 

 

a co do wstecznego na 7pinówce to dokładnie to miałem na mysli co Jacek napisał :-] Ja osobiście nie kombinuje bo mam na tyle dużą towarówke że za nią i tak nic nie widze i cofam na czute a żeby inni użytkownicy ruchu znali moje zamiary używam awaryjek :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyć możesz na przewód 7 żyłowy wtyczke 13 tylko wtedy połowe pinów będziesz miał nie aktywną :-] żeby w pełni wykorzystać mozliwości 13-stki musiałbyś dołożyć kilka żył i odpowiednio je podłaczyć :ok:

 

 

No właśnie o to wykorzystanie wszystkiego chodzi, lodówka i reszta.

Ale może oryginalnie było kiedyś 13 pin :puk:, na wiosnę trzeba będzie sprawdzić.

Dzięki :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.