Skocz do zawartości

Bagażnik na 4 rowery - prośba o opinię


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zastanawiałem się nad montażem bagażnika na 3 rowery ale tak naprawdę to nie znam budowy ściany a poza tym widzę wiele zalet bagażnika na holowniku. Gdzieś na forum już o tym pisano. Więc może przemyśl to dokładnie.:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak napisał PrzemoD. U mnie bagażnik jest zamontowany w górnej listwie. Otwory są przwiercone na wylot. Oprócz nakrętek są stalowe blachy około 8x10cm jako zabezpieczenie. Od dołu przewiercone jest również na wylot i również zamontowane są szerokie podkładki podobnie jak na górze. Mogę się domyślać, że rozstaw bagaznika jest tak dobrane jak rozstawy większości wzmocnień szkieletów budek. Widać, że zrobione jest fachowo. Zresztą bagażnik miałem zakupiony razem z budką od Holendra. Oni nie oszczędzają na jakości wykonania takich rzeczy.

Co do wagi - ja biorę pod uwagę, że wożę (na razie) 2 "dorosłe" rowery i 1 mniejszy. W tym roku będzie 1 "dorosły" i dwa mniejsze. w przyszłym roku 2+2. Stąd na bagażniku można śmiało dołożyć "czwartego" do brydża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pplaw zerknij na moją przyczepkę http://forum.karawaning.pl/topic/6533-kaszuby-i-trojmiasto-wita/page__st__45

 

Zamontowałem sam bagażnik rowerowy na 3 rowery. Miałem utrudnione zadanie bo to byłkrótki bagażnik od okno. Mało tego musiałem go skrócić o 4cm bo przy najmniejszym złożeniu i tak się nie mieścił. Jak go montowałem to z duszą na ramieniu. Tam jest tylko blaszka, styropian i płyta od środka. Bałem się że nie wytrzyma a jednak wytrzymał. Od środka dałem kontowniki zresztą widac to na foto. Przejechałem z 3 rowerami jak dotąd ok. 300km nieraz po drogach wątpliwej urody i nic się nie dzieje. Moję 3 rowery ważą 45kg a bagażnik mam do 50kg. Jesli wstrzelisz się w listwę i przewiercisz na wylot i dasz jakieś blachy od wewnątrz jak pisze gfizyk to nie będzie problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montaż planuję zlecić serwisowi bo sam nie czuję się na siłach aby przewiercać przyczepę - jeszcze się źle wstrzele i będzie kłopot...;)

 

Co do jazdy z rowerami na dachu - to faktycznie dobre rozwiązanie ale pojawiają się inne minusy - np. dopłaty za wysokość w przypadku promów etc.

 

Nie ukrywam, że intensywnie myślę nad sprawą od dłuższego czasu i mam coraz większy mętlik :). Blisko mi do rozwiązania (docelowo) - trzy rowery na tył przyczepy, dwa na dyszel.

 

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie komentarze i podpowiedzi - jest to nieoceniona pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna podpowiedz przy montazu jest taka , że najważniejsze jest górne mocowanie takiego bagażnika bo to na nim jest całe obciążenie na wyciąganie.

Dół to tylko musi się wspierać o "coś" . Listwa alu jest montowana do listwy stelaża przyczepy pop całej jej szerokości wiec jak ktos ma bagażnik co mu pasuje uchwytem do listwy nad oknem problemu nie powinien mieć z montażem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka komentarzy i sam wykonam montaż...

U mnie listwa idzie po całości i jest to taka, w którą można wsunąć daszek etc.

 

A może ktoś z Warszawy (lub okolic) byłby gotów podjąć się montażu lub zna kogoś kto zrobi to profesjonalnie? Jeśli tak proszę o kontakt na priva :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Niestety muszę ostudzić wasze zapały do montowania bagażników z tyłu przyczepy na 3 - 4 rowery.

Mam również bagażnik na dwa rowery o ładowności 50 kg i z możliwością dołożenia trzeciej szyny na trzeci rower. Planowałem właśnie w ten sposób postąpić (waga 3 rowerów 45 kg).

Dwa dni temu wróciłem z Holandii i tam rozmawiając z właścicielem salonu sprzedaży nowych przyczep napomknąłem, że mam zamiar dołożyć trzecią szynę. Wywołało to u niego gwałtowny sprzeciw i natychmiast przyniósł specyfikację bagażników rowerowych. Faktycznie bagażniki przewidziane na nośność 50 kg można stosować z trzema szynami i do tej ładowności ale tylko w kamperach. W przypadku montowania ich do przyczep ładowność spada w/g specyfikacji do 38 kg ze względu na słabszą tylną ścianę przyczepy.

Teraz sam mam dylemat, czy dołożyć trzecią szynę i zaryzykować, czy posłuchać znawcy przedmiotu.

Nikogo nie namawiam do żadnej opcji. Każdy musi sam zadecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ogólna podpowiedz przy montazu jest taka , że najważniejsze jest górne mocowanie takiego bagażnika bo to na nim jest całe obciążenie na wyciąganie.

Dół to tylko musi się wspierać o "coś" . Listwa alu jest montowana do listwy stelaża przyczepy pop całej jej szerokości wiec jak ktos ma bagażnik co mu pasuje uchwytem do listwy nad oknem problemu nie powinien mieć z montażem.

Pozdrawiam.

 

Przemo, muszę się z Tobą nie zgodzić. Dolne mocowanie przenosi największe obciążenie, szczególnie ścinające, górne odpowiada za działanie wyrywające. Wynika to z dźwigni, gdzie oś obrotu to niejako dolne mocowanie właśnie, a ramię to półka z rowerami. Dlatego dla mnie, Twój bagażnik to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o przyczepy - dolne mocowanie jest genialne i myślę, że takie trzeba stosować na tył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jednak mimo wcześniejszych obaw podjąłem ryzyko montażu trzeciej szyny do bagażnika. Nie chciałem wkładać jednego roweru do wnętrza przyczepy. Po założeniu trzech rowerów na bagażnik podwiesiłem się delikatnie pod bagażnikiem i i tylna ścianka ani drgnęła. Może dlatego, że jest w całości bez tylnego okna. Próba na odcinku ok. 200 km wypadła pomyślnie ale i tak jechałem z duszą na ramieniu.

 

Tak to wygląda:

 

post-1091-0-60366500-1311516432_thumb.jpg post-1091-0-73128800-1311516452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jechaliscie kiedyś za przyczepą z rowerami na tylnej ścianie? :hmm: ja jakieś 2tyg temu widziałem jak auto z budką i chyba 2 rowerami z tyłu przejechało przez przejazd kolejowy :look: widok był niesamowity :look: gdy rowery podskoczyły i opadły potem ... o zgrozo :czacha: utwierdziło mnie to w przekonaniu że nigdy nie zamontuje bagażnika na tylnej ścianie ani nie kupie budki posiadającej takie cudo :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na taki przewóz tylko dlatego, że bagażnik mam zamontowany fabrycznie. Od wewnątrz nawet nie ma dostępu do nakrętek mocujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce nikogo straszyć ale poprostu się przeraziłem jak to zobaczyłem :look: co do sprzetu o którym mówie to był to nowiutki zestaw Lexus+Hobby ale co prawda prędkość była za duża na przejazd kolejowy i dlatego to tak wygladało :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam na dyszlu bagażnik odchylany na dwa rowery. Jednakże zastanawiam się nad zamontowaniem bagażnika i to tylko na jeden rower na tylnej ścianie przyczeby ABI MARAUDER 380-2. Przyczyna prosta, wożąc sporo sprzętu windsurfingowego wewnątrz, mam ciągle problemy z wyważeniem przyczepki, nacisk na hak. Z praktyki taki układ u mnie, jeden rower z przodu i jeden z tyłu rozwiązuje wszelkie problemy.

Czy warto we własnym zakresie wykonać taki bagażnik i to z rurek stalowych 1 lub 5/4". Wiem że będzie cięższy, ale to nawet plus i do tego jeden rower.

Montaż byłby na listwach i u góry i u dołu. Lub u dołu nad listwą. Jak to jest u "angielek". Może ktoś montował w ABI ?

Jaka jest kolegów opinia do takiego rozwiązania.

Z majsterkowaniem nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.