Skocz do zawartości

Bagażnik na 4 rowery - prośba o opinię


pplaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Przymierzamy się do bagażnika rowerowego montowanego na tył przyczepy. Chcieliśmy się dowiedzieć czy ktoś z Forumowiczów posiada bagażnik jak na zdjęciu post-283-0-27063800-1307167458_thumb.jpg lub ma doświadczenia z takim obciążeniem (bagażnik na 4 rowery).

Ogromnie DZIĘKI za wszelkie podpowiedzi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam na 3 rowery. Planuję przerobić tak, żeby dołożyć 4 sztukę. Oczywiście wystaje z tyłu i trzeba pamiętać lub obserwować tył przy manewrowaniu. I oczywiście tablica wyróżniająca dla ładunku wystającego poza gabaryt powinna się znaleźć.

Co do obciążenia - należy sporo gratów włożyć przed oś, żeby zrównoważyć ciężar rowerów. 4 rowery trochę ważą.

 

http://forum.karawan...aznik-rowerowy/

 

Jedna praktyczna wskazówka - nie będziesz mógł swobodnie otwierać okna tylnego.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Rozumiem, że moje obawy dotyczące wytrzymałości tylnej ściany przy takim obciążeniu są nieuzasadnione...

Co do przedniej części - tam właśnie mamy już sporo rzeczy ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest faktycznie (ja mam na dwa rowery) ale gdy ostatnio byłem na serwisie z przyczepą to mówili, żeby do cepki nie zakładać bag. na 4 rowerki. Ponoć często wyrywają się bo cztery szt to zbyt duże obciążenie. Wiadomo, że chodzi tu o wagę rowerków a nie o szt bo rower rowerowi nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje obawy są jednak uzasadnione... co do wagi roweru to przyjmuje 15kg więc w przypadku 4 sztuk mamy 60kg na plecach.

Co do samych ścian przyczep nie mam żadnego pojęcia jakie są techniczne parametry i możliwości. Dochodzi jeszcze kwestia jazdy po nie zawsze dobrych drogach co dodatkowo zwiększa naprężenia... i stąd cały mój wątek.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ostatnio widziałem patent na zamontowanie bagażnika z tyłu przyczepy, tak, że obciążenie przejmuje spód (podłoga, ew rama). W Danowskich był kolega, który miał bagażnik taki, że dolne mocowanie było pod samą podłogę przyczepy. Jak by wrzucił lepszy opis tego mocowania to byłoby super.

 

 

Pozdrawiam

post-21-0-84776800-1307173306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Znalazłem coś takiego na tej stronie :

 

http://www.fiamma.pl/

 

i myślę, że jest to najprostsze. Z tym, że jest to na 2 rowery, może są na 4. Ja osobiście dałbym 2 rowery na dyszel (ja teraz mam 3) i 2 na tył.

 

Pozdrawiam

z tej stronki wynika, że do przyczep dedykowane są bagażniki na 2 rowery :niewiem: a powyżej dwóch tylko do kamperów. Widziałem cepki z czterema rowerkami, ale to chyba juz na własne ryzyko ktos montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

z tej stronki wynika, że do przyczep dedykowane są bagażniki na 2 rowery :niewiem: a powyżej dwóch tylko do kamperów. Widziałem cepki z czterema rowerkami, ale to chyba juz na własne ryzyko ktos montuje.

 

Tak, coś w tym musi być, więc najlepiej rozłożyć ciężary na przód i tył.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostatnio widziałem patent na zamontowanie bagażnika z tyłu przyczepy, tak, że obciążenie przejmuje spód (podłoga, ew rama). W Danowskich był kolega, który miał bagażnik taki, że dolne mocowanie było pod samą podłogę przyczepy. Jak by wrzucił lepszy opis tego mocowania to byłoby super.

Pozdrawiam

 

Tomku zdaje się , że widziałeś moją przyczepę z tym bagażnikiem.

Opis montażu jest na forum ze zdjęciami zdaje się wiec trzeba tylko poszukać.

Ten bagażnik jest tylko dlatego , na dwa rowery bo zerknij na zdjęciu jest do przyczepy w której nie ma możliwości przewiercenia ściany przyczepy na wylot u góry i zamontowania blach wzmacniających od środka(jest tam kuchnia, lodówka itd) - tylko montuje sie górne uchwyty na wkręty-> dlatego waga jest ograniczona, u mnie jest okno na tyle ale i tak stwierdziłem , że konstrukcyjnie mi bardzo odpowiada i dlatego go nabyłem.

Ja zamontowałem go jednak wiercąc ścianę na wylot i wzmacniając od środka blachami które znikły i tak za oparciami łóżek i nie ma śladu po ingerencji.

Dół bagażnika to tak jak napisałeś bardzo dobre rozwiązanie> nie musimy wiercić ściany przyczepy a sam uchwyt jest mocny i pewny.

Jedyna wadą jaką zauważyłem podczas dwu letniego użytkowania takiego bagażnika jest jego początkowa cena...;) i to , że jest niedostępny w Polsce i trzeba na niego 2 tyg. czekać.

Z tym wyrwaniem się bagażnika ze ściany to powiem szczerze takie rzeczy opowiadają tylko ludzie którzy nic takiego nigdy nie montowali, lub sam bagażnik jest niewłaściwie zamontowany-> jak przewiercisz listwę alu nad oknem i wzmocnisz uchwyty od środka blachą to niby w jaki sposób to ma sie wyrwać? Bez przesady...

Z tym montażem do ramy to najpierw proponuje się schylić pod przyczepę i zobaczyć jak jest rama skonstruowana... przecież rama nie idzie do końca przyczepy a sam koniec ramy jest delikatny i dorobienie stelaża to prawie od połowy odległości miedzy oś-rama by trzeba było zacząć -> a i tak swoje zdanie podtrzymuje , że "wszystkie przeróbki są do dupki".

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomku zdaje się , że widziałeś moją przyczepę z tym bagażnikiem.

Opis montażu jest na forum ze zdjęciami zdaje się wiec trzeba tylko poszukać.

Ten bagażnik jest tylko dlatego , na dwa rowery bo zerknij na zdjęciu jest do przyczepy w której nie ma możliwości przewiercenia ściany przyczepy na wylot u góry i zamontowania blach wzmacniających od środka(jest tam kuchnia, lodówka itd) - tylko montuje sie górne uchwyty na wkręty-> dlatego waga jest ograniczona, u mnie jest okno na tyle ale i tak stwierdziłem , że konstrukcyjnie mi bardzo odpowiada i dlatego go nabyłem.

Ja zamontowałem go jednak wiercąc ścianę na wylot i wzmacniając od środka blachami które znikły i tak za oparciami łóżek i nie ma śladu po ingerencji.

Dół bagażnika to tak jak napisałeś bardzo dobre rozwiązanie> nie musimy wiercić ściany przyczepy a sam uchwyt jest mocny i pewny.

Jedyna wadą jaką zauważyłem podczas dwu letniego użytkowania takiego bagażnika jest jego początkowa cena...;) i to , że jest niedostępny w Polsce i trzeba na niego 2 tyg. czekać.

Z tym wyrwaniem się bagażnika ze ściany to powiem szczerze takie rzeczy opowiadają tylko ludzie którzy nic takiego nigdy nie montowali, lub sam bagażnik jest niewłaściwie zamontowany-> jak przewiercisz listwę alu nad oknem i wzmocnisz uchwyty od środka blachą to niby w jaki sposób to ma sie wyrwać? Bez przesady...

Z tym montażem do ramy to najpierw proponuje się schylić pod przyczepę i zobaczyć jak jest rama skonstruowana... przecież rama nie idzie do końca przyczepy a sam koniec ramy jest delikatny i dorobienie stelaża to prawie od połowy odległości miedzy oś-rama by trzeba było zacząć -> a i tak swoje zdanie podtrzymuje , że "wszystkie przeróbki są do dupki".

Pozdrawiam

 

Dzięki bardzo za odzew. Co do ramy, to fakty, zależy od indywidualnej cechy przyczepy, u mnie rama kończy się tuż przed tylnymi łapami i dodatkowo posiada otwory na śruby, ale może masz rację, skoro producent wymyślił odpowiednie mocowania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.