Skocz do zawartości

Poszukiwanie przyczepy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to łatwo się domyśleć, że masa własna twojego ciągnika jest zbliżona i holując jakąkolwiek przyczepę przekroczysz 3,5T. Zrób E do B i szerokiej drogi :)

Włąśnie nie. DMC samochodu jest 2450kg. Spowodowane to jest zapisem w ustawie, że w pzypadku samochodu terenowego DMC przyczepy może być 1,5 raza DMC samochodu.

Tak więc przyczepa z DMC do 1050kg mieści się w zestawie do 3,5T.

Prawko E do B włąśnie robię ale holownik mam zarejestrowany na firmę więc się robi problem z winetą i tacho :ok:

Inspekcja Transportu Drogowego ma takie chore interpretacje przepisów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna, jak dorobisz E to nie jestes tak ograniczony w dmc cycepy. O tacho kiedys pytalem ale podobno to tylko obowiazuje w przypadku kiedy tym zestawem zarabiasz pieniazki znaczy sie sluzy do celow zawodowych. Ale jak jest naprawde, czy to, ze ciagnik jest zarejestrowany na firme to juz zobowiazuje Ciebie do posiadania tachografu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak prosto. Żeby nie stwierdzili, że zarobkowo trzeba mieś specjalne zaświadczenie z Gminy. Żeby dostać takie zaświadczenie trzeba ciągnąć swoją przyczepę (zarejestrowaną na tą samą firmę). Nie bardzo chcę kupować przyczepę na tą firmę z różnych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli nie potrzebujesz tego diabelnego tacho? bo już sie zakręciłem a ciekaw jestem...wejdź na chata

Tego nawet najstarsi indianie nie wiedzą. Policja twierdzi co innego, Inspekcja co innego. a przepisów jest kilka sprzecznych :ok:

Dlatego wolę nie komplikować sobie życia i nie rezykować, że w czasie wakacji jakiś kretyn nie pozwoli mi jechać dalej, bo ma swoją wizję.

Żeby było śmieszniej to jak chciałem pociągnąć ciężką lawetę to się okazało, że to ile samochód ma wbite w dowodzie DMC przyczepy nie ma znaczenia, bo inny przepis mówi, że z hamulcem najazdowym to tylko (dokładnie nie pamiętam) można do 75% masy własnej holownika :)

Jaki kraj takie przepisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo smieszniej to jak chcialem pociagnac ciezka lawete to sie okazalo, ze to ile samochod ma wbite w dowodzie DMC nie ma znaczenia, bo inny przepis mowi, ze z hamulcem najazdowym to tylko (dokladnie nie pamietam) mozna do 75% masy wlasnej holownika :ok:

Bylo to juz poruszane, Polacy nie gesi i swoje przepisy maja tak jak maja w nosie homologacje np Jepa twojego. Stosunek mas ma byc i kapec, a podobno jestesmy w Unii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej to jak chciałem pociągnąć ciężką lawetę to się okazało, że to ile samochód ma wbite w dowodzie DMC nie ma znaczenia, bo inny przepis mówi, że z hamulcem najazdowym to tylko (dokładnie nie pamiętam) można do 75% masy własnej holownika :ok:

Było to już poruszane, Polacy nie gęsi i swoje przepisy mają tak jak mają w nosie homologację np Jepa twojego. Stosunek mas ma być i kapeć, a podobno jesteśmy w Unii :)

taaaaa.... w Unii :)

Tylko, że to 1,5 raz DMC samochodu terenowego jest z polskiej ustawy o warunkach techniczych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.