Skocz do zawartości

zielona karta


Rekomendowane odpowiedzi

ZK ptrzebuje na Serbie, wyjazd za dwa tygodnie.

 

Holownik mam już ubezpieczony i OC kończy się dopiero w listopadzie a ubezpieczyciel aktualny nie ma ZK w ofercie, musza dokuopić u jakiegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje ci PZU lub Liberty Direct zadzwoń do nich. Najważniejsze że PZU na przyczepę to 34zł i ZK gratis. (trochę kobitce się nie chciało wypisywać bo musiała pisać 3razy dwie przyczepy i holownik) ale od tego jest jak d.a od sr...a ale marudziła jak nieboskie stworzenie. Bo komu się chce pisać za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz - nie mylmy pojęć. ZK na przyczepkę niewiele zmienia. Jadąc potrzebujesz ZK na holownik i budkę. Pamiętajcie, że szkoda wyżądzona przyczepką holowaną przez auto jest likwidowana z policy OC pojazdu.

 

Na marginesie - dlatego tak tanie są polisy na przyczepki.

 

Polisa OC/ZK z przyczepy przyda się, jeśli samoistnie budka stoczy się np na inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przy samym OC Zielona Karta jest oferowana bezpłatnie ale ja mam ubezpieczenie w Allianz OC i AC i zieloną kartę otrzymałem bezpłatnie

 

BiH nie robi problemów z ZK na tranzycie do Dubrownika (mają podobno umowę z Chorwacją) ale jak ktoś chce odwiedzić Mostar lub inną część BiH to Zielona Karta jest obowiązkowa. Tak w każdym razie było w tamtym roku.

piotrek masz rację ale jeżeli ktoś nie chce się rozstawać ze swoim ubezpieczycielem, a ten z kolei nie oferuje ZK to można zaryzykować wyjazd bez ZK a jak najbardziej "w majestacie prawa"

 

aha no i jadąc do Chorwacji bez ZK musimy pamiętać żeby nie zapuszczać się pod Dubrovnik bo trzeba kawałek przejechać przez Bośnięi Hercegowinę ;)

Edytowane przez zbyszek 65 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam odgrzeje trochę starego kotleta ale dzwoniłem do swojej agentki i mi powiedziała że na przyczepę zielona karta jest niepotrzebna tylko na samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

@maarec wytłumacz koledze ?

Niech zmieni ubezpieczyciela. Marek Grecje planuje twardo.. nie wolno mu przeszkadzac. :D

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dmb5 napisał:

Witam odgrzeje trochę starego kotleta ale dzwoniłem do swojej agentki i mi powiedziała że na przyczepę zielona karta jest niepotrzebna tylko na samochód

Haha. Dobry agent. Wyślij na szkolenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dmb5 napisał:

Drodzy szydercy a w szczególności ufolz tak po małej batalii mam zieloną kartę nie stać was było odpowiedzieć ale zbijać się tak !!!!

A kolega nie będzie taki przewrażliwiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dmb5 napisał:

Drodzy szydercy a w szczególności ufolz tak po małej batalii mam zieloną kartę nie stać was było odpowiedzieć ale zbijać się tak !!!!

Ja szyderca? Hahaha dobre. Poprostu radziłem Ci zmienić agenta. To była dobra rada.. ale ok. Luzik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bladys napisał:

Czy to prawda że te nowe "białe zielone karty" w Turcji "nie przechodzą"? Ktoś coś wie na ten temat?

podobno robią problemy i odsyłają do budek na granicy aby wykupić na zielonym papierze. 

Ja na wszelki wypadek wydrukowałem i na zielonej i białej kartce.. :D

https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/item/114-nowy-wyglad-certyfikatow-zielonej-karty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufolz napisał:

podobno robią problemy i odsyłają do budek na granicy aby wykupić na zielonym papierze. 

Ja na wszelki wypadek wydrukowałem i na zielonej i białej kartce.. :D

https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/item/114-nowy-wyglad-certyfikatow-zielonej-karty

 

Nie wolno drukować na zielonej. Za takie coś można mieć poważne problemy. Razem z białym tłem jest też nowy wzór dokumentu. Każdy celnik zorientuje się  ze to lipa. 

Nie ma od 01.01.2022 zielonych. Obowiązują tylko te wystawione przed końcem 2021r.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.