Skocz do zawartości

czym usunąć Sikaflex 221


Rekomendowane odpowiedzi

witam, koledzy coś mi zaczęło przeciekać na przedniej ścianie, więc odkręciłem okna i zlokalizowałem przeciek, wszystko podeschło i zacząłem to wszystko składać do kupy. do szczenienia i montażu listwy użyłem sikaflex 221 ale pod koniec montażu musiałem na chwilę przerwać i jak już wróciłem do dokończenia mojej zabawy okazało się że po skręceniu wszystkiego nie usunąłem nadmiarów który został wyciśnięty, jak zacząłem go usuwać to był już lekko twardawy i nie chciał się usunąć. pytane moje jest: jak to ustrojstwo teraz usunąć, czym zmyć te nadmiary. dodam że trochę to nieestetycznie teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie dalej jak wczoraj usuwałem nadmiary z listwy zwykłym nitro , tylko nie był tak mocno zaschnięty. Tzn większe nadmiary szpachelka a potem nitro na szmatce :skromny:

 

ja nie dalej jak wczoraj usuwałem nadmiary z listwy zwykłym nitro , tylko nie był tak mocno zaschnięty. Tzn większe nadmiary szpachelka a potem nitro na szmatce :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważaj na uszczelki bo im nie za fajnie chyba jest, ja nakitowalem tyle sikaflexu ze chyba już nigdy tej listwy nie odkręcę, ale mega boje sie jakiś przecieków i gnicia, zwłaszcza ze sprzęt ma 17 lat :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pięć lat to moja już będzie miała 24 a takiej to już chyba nic nie pomoże. te okna już nie będą lały nawaliłem tego tyle że więcej już nie można było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitro może zmyć tylko czy nie bedzie za "mocny" :hmm: spróbuj najpierw acetonem, spiritusem itp (nie denaturatem)

 

Kiedyś przerabiałem ten temat i miałem na to sposób ale to było jakieś 4lata temu i juz nie pamietam a niechce w błąd wprowadzać :mlot: w każdym razie gdzieś na forum wtedy to pisałem ... tylko znaleść teraz nie moge :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam oba narozniki uszczelniam 221 co wiosna...i to tyle napakowane mam ze az nieladnie wyglada...ale chromole to...nie chce mi sie jeszcze raz remontu sciany robic...wiec mam nadzieje ze naroznik juz mi nie pusci.....

chcesz sie pozbyc sikaflexu?? moja rada....przetestowane przez ost 2 lata....postaw na dworzu przyczepe...u mnie sroki sie zlatuja i caly uszczelniacz wyzeraja....po sezonie mam generalnie wszystko zeżarte przez ptactwo....nie wiem czy slodki czy jak.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi ptakami to niezły pomysł. mój wujek ma hodowle ptaków egzotycznych to na zimę postawie u niego. a tak na poważnie to otrzymałem informację od sprzedawcy sikafleksu że utwardzonego nie da się usunąć żadnymi środkami chemicznymi tylko mechanicznie. co do nitro i acetonu to rozpuszcza powłokę lakieru. i jestem w czarnej d.... może komuś sie taki myk udał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitro może zmyć tylko czy nie bedzie za "mocny" :hmm: spróbuj najpierw acetonem, spiritusem itp (nie denaturatem)

 

Kiedyś przerabiałem ten temat i miałem na to sposób ale to było jakieś 4lata temu i juz nie pamietam a niechce w błąd wprowadzać :mlot: w każdym razie gdzieś na forum wtedy to pisałem ... tylko znaleść teraz nie moge :oslabiony:

 

no troszkę ci się pomieszało zdecydowanie aceton jest mocniejszy od nitro ale myślę że powinien pomóc z tym że ostrożnie trzeba do tematu podejść pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się mechanicznie usunąć nadmiar uszczelniacza . Ja użyłem rozpuszczalnika , i tak solidnie to robiłem , że usunąłem lakier . Zamalowałem , ale niestety jest ślad. Więc ostrożnie z rozpuszczalnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.