Skocz do zawartości

Czy ktoś wiercił w ścianie przyczepy na wylot?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące wiercenia w ścianie przyczepy na wylot. Czym, jak, jakie są zagrożenia, pytam coby nie wyważać otwartych drzwi.

A czemu chcę wiercić? Otóż zgodnie z moim zamysłem chciałbym zamontować jeszcze jedne obrysóweczki na boku przyczepy na dole.

Załączam z i bez obrysówki (czyli jak jest teraz).

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi.

Pabloo

 


Bez obrysówki

post-12553-imported-044f9ffd-4a46-489e-aa0d-aa6cecd753fb_thumb.jpg

 

Z obrysówką

post-12553-imported-6a78c833-82a9-4681-9d42-6705485754b8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jacku dzięki - zapraszam jak będziesz w okolicy

Marcinie - ja to obejrzałem u mnie od środka - i mniej więcej wiem jak wygląda tylko chciałbym to zrobić "ostrożnie" - tam jest i blacha, i ocieplenie i wewnątrz płyta - jak to przewiercić bez zbędnych "strat" materiałowych??? :ok: - dlatego pytam o doświadczenia i zastosowane narzędzia (młotek i przecinak odpada :) )

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robilem ale pytalem znajomego, ktory robil ramki bo tez bede wiercil pod wlew do wody. Podobno blacha jest bardzo miekka i tnie sie nawet ostrym nozem, reszta to otwornica, wiertlo lub wyrzynarka jezeli na ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy remoncie swojej przyczepki do odcięcia niechcianej blachy używałem solidnego ostrego noża :ok: - szło jak po maśle. Trzeba to jednak robić powoli i starannie :). No i kwestia tego, żeby nie trafić na listwę szkieletu.

 

Rozumiem, że chcesz wyciąć prostokątny otwór i tam wcisnąć obrysówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma się co bać tylko wiertarkę w rękę i jedziesz. Sprawdź tylko przed wierceniem czy nie uszkodzisz niczego wewnątrz przyczepy wychodząc z wiertłem.

Pamiętaj koniecznie aby potem dobrze uszczelnić tą dziurkę w ścianie i też nie byle czym, tylko uszczelniaczem butylowym (ciężko go znaleźć, ale drogi nie jest - 17 zł tubka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma się co bać tylko wiertarkę w rękę i jedziesz. Sprawdź tylko przed wierceniem czy nie uszkodzisz niczego wewnątrz przyczepy wychodząc z wiertłem.

Pamiętaj koniecznie aby potem dobrze uszczelnić tą dziurkę w ścianie i też nie byle czym, tylko uszczelniaczem butylowym (ciężko go znaleźć, ale drogi nie jest - 17 zł tubka).

 

Tommi, a gdzie u nas kupowałeś ten butyl, bo Wszyscy coś remontują, to może i ja bym coś tam u siebie dziubnął? i czy tylko czarne są ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam się do pytania o butyl.

Marek - Kable to tylko po 2 kabelki przeciągnięte do pozycyjek więc chyba nie będzie problemu.

Coś mi się wydaje, że montaż tych obrysówek sobie zostawię na "cieplej" - np dłuuugi majowy wekkend :ok:

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który ja kupowałem czyli Skia Lastomer 710 był tylko w jednym czarnym kolorze.

Z dostaniem go tez miałem niezłą zabawę, ale opowiem wam jak przez to przeszedłem :ok:.

Na stronie siki (www.sika.com.pl) w dziale dystrybucja wybrałem kilka sklepów które były najbliżej mnie no i zacząłem dzwonić. Dopiero w trzecim, czy czwartym sklepie powiedzieli mi, że na miejscu nie mają, ale mogą na zamówienie ściągnąć :). Sklep ten znajdował się w Markach na ulicy Piłsudskiego. Mówię jeszcze przez telefon, że w takim razie ja zamawiam. Niestety telefonicznie nie można było zamówić :) - więc musiałem pojechać tam i osobiście zamówić (i tak żadnej zaliczki nie płaciłem :)). No i chyba tego samego dnia podjechałem jeszcze raz i odebrałem wymarzony :) uszczelniacz.

 

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 15:50 ]

Z ciekawostek powiem, że w firefoxie coś nie można oglądać listy dystrybutorów na stronie www.sika.com.pl - trzeba IE ją odpalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.