Skocz do zawartości

Montaż butli z gazem


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam problem. Ponieważ nie posiadam przedniego schowka (jak widać na zdjęciu obok) czy jak on tam się nazywa (zginął w wypadku :-] ) nie bardzo mam pomysł na zainstalowanie butli gazowej. Myślałem o przykręceniu do ramy na płasko jakiejś blachy i może tam jakieś mocowanie butli zrobić :-]

A może wogóle nie kombinować i poprostu ją stawiać na ziemi przy przyczepie a na drogę pakować do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poniewaz nie posiadam przedniego schowka (jak widac na zdjeciu obok

Rety, a ja zawsze myslalem, ze to tyl Twojej przyczepy w tym avatarku :-]

Nie myslales aby zrobic schowek samemu z blachy?

Zawsze mozna butle postawic w szafce pod kuchenka, ale troche to niebezpieczne :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej klapa serwisowa kosztuje około 250 zł ,możesz zamontować http://www.fanklub-niewiadowek.yoyo.pl/ciekawostki/klapa_serwisowa.html a jak chcesz to ci przywiozę na zlot obejmę na 3 kg butle od mojej niewiadówki bo miałem oryginalnie na 3 butle a zostawiłem 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju :) w poście załączam wycinek z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

W sumie z przyczepami ma to nie wiele wspólnego, ale przepisy nie są bezpodstawne i warto było by je przestrzegać w naszych przyczepkach i kamperkach. Mam nadzieje że pomoże Ci to w jakiś sposób :ok: .

rozporzadzenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zrobieniu schowka we własnym zakresie z blachy, ale jakos wydaje mi się że będzie to brzydko wyglądało. Bardziej pasuje mi coś podobnego jak na zdjęciu od pawwl. Ale czy tak mogę z tym jechać ?? Oczywiście wszystko dobrze zamocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypadało by jednak zabudować jakoś te butle co by na słońcu nie stały i amatorów cudzej własności nie kusiły. Pomyśl o jakiejś solidnej podstawie do tego szkielet z kątownika i blachą aluminiową to "wypełnić". Największy problem to jak połączyć estetykę z praktycznością - coś takiego musi się tak otwierać aby był dobry dostęp do butli i przynajmniej nie szpecić przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kiedyś widziałem jak Burstnerki miały luk z boku do chowania butli. Może zrobić taki luk w szafce, od środka i zamykany drzwiczkami z uszczelkami. Na ścianie zamocować kratkę u dołu, aby w razie nieszczelności "gaz" poszedł sobie na zewnątrz. Odgrodzenie zwykłego luku z przodu tak naprawdę to tylko płyta, odpowiednio "uszczelniona". Jest oczywiście kwestia czy ma być to butla 11 kg, czy też mniejsza, turystyczna np. 3 kg. Ja osobiście przerzucam się na 3 kg. Myślę, że Macieju dla tak małej butli zrobić odpowiednio szczelne schowanko "ładowane" od środka nie powinno nastręczać Ci trudności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o jakiejś solidnej podstawie

Maciej Moja i twoja przyczepa to prawie to samo, dno od kufra to kratownica z pręta Butla stoi na dyszlu. Kufer zrobiony jest z tworzywa.

 


post-12586-imported-ffa61492-8ec4-45ea-a20c-e86e1f2dedb1_thumb.jpg

 

 

post-12586-imported-3cb56e02-1299-4613-b88f-43c41525245c_thumb.jpg

 

Mocowanie butli były dwie to jedną zdjąłem

post-12586-imported-a8a22eab-9206-4102-9d38-7b16ccbb0921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozglądaj się po działkach gdzie stoi pełno takich przyczep,które z reguły nigdy już nie zobaczą asfaltu.Pogadać z właścicielem i może za parę złotych Ci sprzeda.Drugi wariant to pytać u gości sprowadzających przyczepy.Mogą mieć jakieś "ogryzki" na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej i wygodniej wyjdzie butla od instalacji gazowej samochodu zamontowana pod przyczepa :)

do tego pewnie jakiś atest i inne pierdoły bo inaczej mi jej nie zatankują :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.