Skocz do zawartości

Za duża DMC


Mirx

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis pewnie jest rodem z chorego umysłu i minionej epoki Żuka, jesli samochód ma homologacje na ciągniecie przyczepy 2000kg to zapewne został tak zaprojektowany,że przyczepa wymaga jedynie hamulca najzdowego.

Moje auto ma 2600DMC i 4600 zestawu, czyli do 1.33 brakuje kilka kilogramów , dlaczego więc producent nie ograniczył przyczepy do 1900kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jesli samochód ma homologacje na ciągniecie przyczepy 2000kg to zapewne został tak zaprojektowany,że przyczepa wymaga jedynie hamulca najzdowego.

Moje auto ma 2600DMC i 4600 zestawu, czyli do 1.33 brakuje kilka kilogramów , dlaczego więc producent nie ograniczył przyczepy do 1900kg ?

 

 

Producent gwarantuje ze auto jest w stanie bezpiecznie ciagnac przyczepe z hamulcem do 2000DMC, nie wspominajac w jaki hamulec jest wyposazona. Inna regulacja mowi ze z hamulcem najazdowym moze to byc przyczepa o dmc max dmc_holownika / 1.33. W twoim przypadku nie jest to wielka roznica bo masz auto z duza ladownoscia a przez to duza DMC, co wymusza chociazby uzycie w samochodzie odpowiednich hamulcow, ktore jednoczesnie zalatwia fakt hamowania typu bezwladnosciowego.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju - 99% osób tu na forum wie jaka jest wykładnia przepisu. Znaczna część poda Ci nawet namiary na ustawę. Ale co z tego? Tutaj chodzi o to, że ten zapis powinien zostać zmieniony. Pokaż mi aktualnie produkowaną przyczepę kempingową, lawetę lub bagażówkę (cięższe niż 750kg), która posiada zainstalowany fabrycznie inny hamulec niż najazdowy.

Jak mi pokażesz, to ja przyznam, że ten przepis jest aktualny.

Mój Sharan ma 2T dmc przyczepy. zgodnie ze współczynnikiem mogę ciągać z hamulcem najazdowym około 1840kg. Pokaż mi zatem budkę o dmc 1900kg, którą będe mógł ciagnąć?

Przepisy powinny być jednolite i dostosowane do rzeczywistych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy powinny być jednolite i dostosowane do rzeczywistych warunków.

 

Zgadza sie ze powinny, ale nie sa.

W to ze 99% osob o tym wie nie wierze. Za duzo tu jest przypadkow w ktorych DMC przyczepy zbliza sie do max DMC jakie mozna ciagnac. Pomijajac fakt ze male jest prawdopodobienstwo otrzymania mandatu w takiej sytuacji (policjanci na ogol tego przepisu nie stosuja/nie znaja), to ubezpieczelnia w przypadku szkody na pewno taki przepis sobie przypomni, to jest w jej intresie.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej_p, ale ja powtórzę raz jeszcze - pokaż mi taką przyczepkę. Jeżeli nie ma taki przepis zastosowania, to powinien być zmieniony. W końcu za to płacimy ustawodawcom.

Wystarczy drobna korekta zapisu, że dmc przyczepy jest to wartość niższa z dwóch - wynikająca z homologacji pojazdu lub wynikająca ze współczynnika.

Ciekawe, czy za granicą też funkcjonuje dziwny współczynnik.

 

Co do 99% to może faktycznie trochę przesadziłem, ale chciałem podkreślić, że większość i to znaczna. Otóż w ostatnim czasie było co najmniej kilka wątków w tym temacie, przez który większość osób "przeszła". Oczywiście piszę o osobach aktywnych na forum, a nie o "słupach". Cytowaliśmy te zapisy kilkakrotnie.

 

Zarówno w AC jak i OC - można powalczyć, ponieważ należy udowodnić, że miało to wpływ na przebieg zdarzenia.

Ale łatwie nie będzie. Można wtedy się powołać na DR. W końcu ustawy o warunkach dopuszczenia pojazdu do ruchu nie każdy musi znać, a w Kodeksie Drogowych nie ma o tym mowy. :niewiem:

Ale zgodnie z zasadą "niewiedza nie jest usprawiedliwieniem" - można dostać po dupie. Stąd lepiej przed zakupem dokonać przeliczenia.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. Czyli dzielimy DMC holownika przez 1,33? Sprawdźcie mnie czy dobrze rozumuję, mój holownik ma DMC 2195 kg, jeśli podzielę to przez 1,33 to wydzie mi ok. 1650 kg, a w DR mam w pozycji O1 1275 kg (max DMC przyczepy z hamulcem). Wg mnie producent mojego holownika zachował rezewę i wszystko jest OK? Czy źle to wszystko skapowałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy!

 

Siejecie dezinformację.

 

Dobrze by było aby autorzy "rewelacji" podawali źródło w postaci stosownych ustaw/dyrektyw/rozporządzeń. W przeciwnym razie rodzą się plotki.

 

┬ž 14.7. W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi; warunek stosuje się również do przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.

Stąd prosty wniosek, że wspomniane wcześniej 1,33 nie dotyczy możliwości holownika, a tylko jest parametrem przyczepy. Przyczepę z hamulcem najazdowym można podpiąć do samochodu jeśli spełniony jest warunek

1,33 * DMC przyczepy <= DMC holownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój holownik ma DMC 2195 kg, jeśli podzielę to przez 1,33 to wydzie mi ok. 1650 kg, a w DR mam w pozycji O1 1275 kg (max DMC przyczepy z hamulcem).

 

 

Ja mam wlasnie odwrotnie. DMC holownika - 2195, czyli wychodzi za moge ciagnac max 1650DMC z ham. najazdowym.

Homologacja natomiast mowi ze moge ciagnac DMC max 1800kg.

Co do takich przyczep: widzialem taka jeden raz w zyciu, byla to przyczepa podlodziowa z ham. elektrycznymi, nie wiem jak to dzialalo, ale sterowanie bralo ze swiatel stop wtyku przyczepy. Nie potrzeba bylo zadnej przerobki auta.

 

 

MAciej

 

Stąd prosty wniosek, że wspomniane wcześniej 1,33 nie dotyczy możliwości holownika, a tylko jest parametrem przyczepy

 

No ale warunek spelnic musi komplet: dana przyczepa z danym holownikiem, czyli spenienie warunku wynika z mozliwosci holownika.

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzu_D - gadasz (piszesz bzdury). Jakbyś tematem się zainteresował, to były podawane linki do dokumentów (osobiście zamieszczałem linki).

 

Proponuję zapoznać się z: Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262. Dokładanie Rozdział 4 Hamulce, par. 14, pkt 7.

link:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

 

POzwolisz, że nie będę chce mi się przepisywać z pdf-u. Poczytaj sobie tutaj, a potem proponuję ogólnie na forum przeprosić za wprowadzanie w błąd.

Dodatkowo przejrzałem akty prawne zmieniające. Zapis dotyczący hamulców nie został zmieniony.

W jednym z aktów była mowa o masach przyczep lekkich oraz o tym obciążeniu statycznym hak, o dmc przyczepki niższym niż dmc holownika (w przypadku pojazdów 4x4 może być nawet większa - 150%).

Ale należy pamiętać, że obydwa zapisy mają zastosowanie, więc w tym przypadku obydwa warunki MUSZĄ być spełnione - zarówno dmc budki niższe od holownika jak również dmc holownika >=1,33 przyczepy.

Chyba starczy.

 

PS

Chyba nie czytałeś starszych postów w tej tematyce. A tak się składa, że byłem z ich zapisów egzaminowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzu_D - gadasz (piszesz bzdury). Jakbyś tematem się zainteresował, to były podawane linki do dokumentów (osobiście zamieszczałem linki).

 

Proponuję zapoznać się z: Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262. Dokładanie Rozdział 4 Hamulce, par. 14, pkt 7.

link:

http://isap.sejm.gov...=WDU20030320262

Biję się w piersi i przepraszam. Zamieściłem w poprzednim poście cytat, lecz nie podałem źródła.

Jak słusznie zauważył gfizyk cytat pochodzi z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262).

 

POzwolisz, że nie będę chce mi się przepisywać z pdf-u.

Oczywiście, nie ma sprawy. Ja uczyniłem to w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z kolei mam inny problem kupiłem przyczepę o dmc 1320kg a auto moje w DW ma wbite przyczepa z chamulcem 1200kg za granicę narazie sie niewybieram a po kraju myslę że za te 120 kg wiecej w papierach ormo mocno nię bedzie karac na szczęście całość nie przekracza 3500kg wiec bez dodatkowych opłat co o tym sądzicie.

 

jak dla mnie to sprawa bez jakiejkolwiek wątpliwości. Nie możesz złożyć takiego zestawu. :czerwona:

 

Pomyśl o sprzęgle, skrzyni, silniku itd. jaki będzie komfort podróżowania z takim zestawem? Może będzie wiał wiatr a może będziesz musiał zatrzymać się na stromym podjeździe?

może będziesz musiał gwałtownie hamować? A co będzie na dłuższych zjazdach? Ciekawe czy wytrzymają hamulce?

 

o bezpieczeństwie swoim decydujesz sam.

zapytaj czy inne osoby, które podróżować będą z tobą podejmą takie ryzyko i jeśli tak to jedź takimi drogami abyś nie spotkał żadnego uczestnika ruchu. Jeśli tak będzie to nie widzę problemu.

 

Myślę, że inżynierowie z jakiegoś powodu podali takie a nie inne cyfry, ktoś to policzył.

 

pewnie większość widziała te filmiki ale w tej sytuacji warto odświeżyć co nie co

http://www.youtube.com/watch?v=HBgHAH0D84U&feature=related

 

Ciekawe ile osób ciąga przyczepę z maksymalną z dowodu DMC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak własnie tylko papier się liczy bez paieru jesteś nikim ale powoli sprawa sie wyjaśnia prawdopodobnie jest zły wpis w dowodzie auta jak będę pewny napiszę

 

 

Co do złego wpisu w dowodzie... u mnie też jest MW 354 a DMC 800.. Pojechałem na wagę i się wyjaśniło.. Czeski błąd zamiast 534 wpisali 354.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.