Skocz do zawartości

Za duża DMC


Mirx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja z kolei mam inny problem kupiłem przyczepę o dmc 1320kg a auto moje w DW ma wbite przyczepa z chamulcem 1200kg za granicę narazie sie niewybieram a po kraju myslę że za te 120 kg wiecej w papierach ormo mocno nię bedzie karac na szczęście całość nie przekracza 3500kg wiec bez dodatkowych opłat co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja tam bym nie ryzykował, :policja:

swoją drogą, to ciekawe co Policja może zrobić, czy może nakazać odpięcie przyczepy, czy zabierze dowód, czy tylko mandat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba się zastanowić nad bezpieczeństwem? nie bez powodu z homologacji wynika DMC przyczepy 1200kg. Może Twój holownik nie jest przystosowany do tak ciężkiej budy? To moim zdaniem jazda przeładowanym samochodem. Gorzej bedziesz startował i jeszcze gorzej hamował.

 

Dlaczego kupiłeś taką dużą budkę skoro holowniczek masz mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat DMC może nie mieć nic wspólnego z bezpieczeństwem od realnej strony , przyczepa moze ważć 800km reszta to ładowność , jesli pojedzie z pustż to atuo da radę.Niestety jak pisałe wyżej przy wypaku jest ugotowany.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ciebie zlapie policja to mozesz miec przymusowe biwakowanie na poboczu... a jak doprowadzisz do kolizji to ZAWSZE bedzie twoja wina

 

i ubezpieczyciel pewnie się wypnie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę musze przemyśleć tylko zastanawia mnie że wpisane DMC to 1320 a masa własna 750 kg to do środka można 570kg napakować prawie druga przyczepa popytam na stacji jak sprawe rozwiązać może da sie obnizyć te DMC dzięki za podpowiedzi i rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ubezpieczyciel udowodni (co trudne nie będzie), że zestaw nie spełniał wymogów technicznych i wpłynęło to np na długość drogi hamowania - może (ubezpieczyciel) wystąpić z regresem w stosunku do ubezpieczonego. Czyli - zwrócisz towarzystwu pieniądze.

I nie rozumiem jednego - czym różni się zagranica od Polski? Mirxie - jakie to ma znaczenie?

I drugie pytanie - kupując budkę miałeś świadomość co możesz kupić. Zupełnie nie rozumiem takich decyzji ...:niewiem:

 

A może jest jakaś pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sprawy nie poszły w stonę porad tylko w stronę co będzie jak będzie że ubezpieczyciel będzie sie czepiał ja to Wiem co może być gdyby coś było, przyczepa kupiona przed cholownikiem a cholownik musi być narazie taki nie inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie sam odpowiedziałeś. Na forum wszyscy raczej doradzają jak zrobić, żeby było dobrze, a nie jak zalegalizować niezgodność. Jeżeli Twoja przyczepa to ta z avatara, to na bank nie ma 750 kg (chyba, że w papierach). Nie oceniam, może jesteś fajnym gościem, ale gdybyś mi tym zestawem krzywdę na drodze zrobił, to suchej nitki bym na Tobie nie zostawił. Zastanów się nad kosekwencjami, a nie nad możliwością uniknięcia odpowiedzialności. Sorry, ale "dura lex, sed lex"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.