Skocz do zawartości

Almera N16 problem


Kubacer

Rekomendowane odpowiedzi

Ile moze pociągnąć Nissan Almera N16 silnik benzyna 1.8 115KM 2003r . W dowodzie nic nie mam wbite w necie nie mogę znaleźć. Dodam że niedawno został założony hak "dedykowany" do almery, ale nikt w dowód nie spojrzał. Najlepsze że samochód był na przeglądzie i diagnosta niczego nie wpisał, oprócz lakonicznego "hak" i podpis z pieczątką.

 

Czy to możliwe żeby nie można było tym ciągnąć niczego? Na co dzień jeżdżę lanosem 1.4 75KM i ten ma w dowodzie wbitą przyczepę z hamulcem do 900kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile moze pociągnąć Nissan Almera N16 silnik benzyna 1.8 115KM 2003r . W dowodzie nic nie mam wbite w necie nie mogę znaleźć. Dodam że niedawno został założony hak "dedykowany" do almery, ale nikt w dowód nie spojrzał. Najlepsze że samochód był na przeglądzie i diagnosta niczego nie wpisał, oprócz lakonicznego "hak" i podpis z pieczątką.

 

Czy to możliwe żeby nie można było tym ciągnąć niczego? Na co dzień jeżdżę lanosem 1.4 75KM i ten ma w dowodzie wbitą przyczepę z hamulcem do 900kg.

 

Witam, ja posiadam Primerkę 2.0i 96kW P11 i ona ma wbite 1350kg z hamulcem i 550kg bez hamulca.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miałem właśnie taką Almerę w benzynie, z silnikiem 1,8, DMC przyczepy było wpisane 1250 kg. Paliła nawet 11 litrów benzyny z przyczepą DMC 900 kg. Strasznie miękki tył miała.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o tył to podobno ma wzmocniony. Ta almera ma homologację na ciężarowe (kratka).

Dobrze by było żeby miała taki "uciąg" jak u Twojej bo jestem przed zakupem pierwszej przyczepy i jednak do 1000kg to bardzo ograniczony wybór jest.

Czy jak pójdę do diagnostyki jeszcze raz to mogą mi oni wpisać ręcznie DMC przyczepy powiedzmy pod adnotacją nt. haka?

Jeszcze dziwne jest to że nie mogę znaleźć w niej tabliczki znamionowej, przynajmniej pod maską jej nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta wykona rozszerzone badanie techniczne i z tym kwitkiem należy się udać do WK w celu uzupełnienia danych w dowodzie rejestracyjnym

 

Właśnie byłem u diagnosty i stwierdził na podstawie tabliczki znamionowej (znalazła się gdzieś za drzwiami) że DMC przyczepy to 1200kg. Powiedział tez że na podstawie tejże tabliczki można jeździć z przyczepą o ww. masie i nie ma potrzeby zmieniania niczego w dowodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem u diagnosty i stwierdził na podstawie tabliczki znamionowej (znalazła się gdzieś za drzwiami) że DMC przyczepy to 1200kg. Powiedział tez że na podstawie tejże tabliczki można jeździć z przyczepą o ww. masie i nie ma potrzeby zmieniania niczego w dowodzie...

 

Może jeździć i można ale pytanie czy tak samo wyrozumiali będą panowie :policja: szczególnie za granicą gdzie są bardziej restrykcyjne przepisy. Ja bym na twoim miejscu jednak obstawał przy wpisaniu tych danych do dowodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje udać się do WK i niech panienka z okienka weźmie teczke z historią auta i tam musi mieć wyciąg ze świadectwa homologacji twojego auta i na tej podstawie dokona ci wpisu w DR

Ja lanosem 1.5 16V 100 KM mam wpisane DMC 1000kg z hamulcem i 550 bez hamulca i ciągam hobby 420 i daje rade a wcześniej hobby 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmówcami uakualanij dowód rejestracyjny w WK bo panowie Policjanci nie bedą nigdzie szukać tabliczki znamionowej tylko braki w dowodzie są rónoznaczne z brakiem dopuszczenia do ciągnięcia przyczepy i jeszcze jedno jak diagnosta mógł wbić hak do dowodu nowego nowodu jak diagności mogą tylko wydać badanie techniczne z którymi trzeba iść do WK i tam urzędnik dopisuje dane dodatkowe w adnotacjach urzędowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak robiłem przegląd przyczepy to diagnosta twierdził, że ważniejsze jest to co na samochodzie niż w papierach.

Podobno w urzędzie przy wpisywaniu wag paniom się często cyferki mylą.

Najlepiej jednak mieć jedno i drugie takie samo, by w trasie nie trzeba było dyskutować z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.