Skocz do zawartości

Mruganie oświetlenia LED-owego


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Szanowni koledzy czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem posty terenowca. Doradzacie mu jak fachowcowi -elektrykowi, a on w swoim poście wyraźnie coś na ten temat napisał. A tu filtracje, kondensatory, mierniki za 15 zł, , napięcie przemienne, pierwiastek z dwóch, itd, itd., ze zwykłej elektryki robicie perpetum mobile Terenowec wybieram się do Kobierzyc, czasu będzie tam sporo i myślę, że coś na Twoje bolączki poradzimy, jeżeli też tam zawitasz - masz chyba najbliżej.

pozdrawiam

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym wyjściem będzie kupienie (za niewielkie pieniądze) zasilacza stabilizowanego 12V i mocy do 30 watów i będziesz miał spokój. Szanowni koledzy czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem posty terenowca. Doradzacie mu jak fachowcowi -elektrykowi, a on w swoim poście wyraźnie coś na ten temat napisał. A tu filtracje, kondensatory, mierniki za 15 zł, , napięcie przemienne, pierwiastek z dwóch, itd, itd., ze zwykłej elektryki robicie perpetum mobile

 

ED, nie unoś się, Zbyt mało wiemy na temat instalacji Terenowca by udzielić mu jednozanacznej pomocy. Twoje rozwiązanie również może okazać się nieprawidłowym, gdyż założyłeś, że 30 watów wystarczy. Ja sugerowałem kol. Terenowcowi kontakt telefoniczny by znaleźć proste i skuteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowec wybieram się do Kobierzyc, czasu będzie tam sporo i myślę, że coś na Twoje bolączki poradzimy, jeżeli też tam zawitasz - masz chyba najbliżej.

 

Myślę, że to dobry pomysł - w Kościerzycach będzie Ed i będzie mój Janusz, który problemami z prądem zajmuje się zawodowo :) - z pewnością poradzą sobie z Twoimi LEDami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmurku nie unoszę się, tylko rady niektórych nijak mają się do tego co wie o prądzie Terenowiec, o czym pisze szczerze w swoich postach. Ostatnio kumplowi montowałem takie LED-y (jeden metr takiej taśmy to moc 4,8W) wiec zasilacz 30 W wystarczy dla 6m tej taśmy, a w żarówkach LED są te same diody. Sprawdź pod tym "sznurkiiem" http://allegro.pl/ta...591016902.html. Noemi_s dzięki za wspólnika-będzie raźniej. Do miłego zobaczenia

Serdecznie pozdrawiam

Ed

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale....

 

Terenowiec ma dużą przyczepkę więc być może użyje nie 5 a 10 metrów taśmy LED. Ponadto, jeśli wymienił tradycyjne żarówki na ledowe to pobór mocy nadal wzrasta. Być może będzie posiadał inne urządzenia zasilane z 12V o których nie wiemy. Nadal to wróżenie z fusów i dopóki nie będziemy znali stanu faktycznego nie podawajmy gotowych rozwiązań.

 

Jeśli kol Terenowiec zmienia oświetlenie tradycyjne na diodowe to można domniemywać, że będzie korzystał z przyczepki w warunkach polowych więc możw wskazane będzie zasilanie instalacji 12 V z dodatkowego akumulatora. Tego na dziś nie wiemy i nie obędzie się bez konsultacji w celu potwierdzenia stanu faktycznego, potwierdzenia potrzeb i dobrania odpowiedniego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tym czasie kiedy będziecie w Kościerzycach będę (mam nadzieję) już w Chorwacji i do 12 czerwca muszę się uporać z masą rzeczy do zrobienia. Stad też propozycja zlecenia naprawy komuś, kto się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w tym czasie kiedy będziecie w Kościerzycach będę (mam nadzieję) już w Chorwacji i do 12 czerwca muszę się uporać z masą rzeczy do zrobienia. Stad też propozycja zlecenia naprawy komuś, kto się na tym zna.

Twoja propozycja co do terminu - niemożliwa do zrealizowania, 4 czerwca wyruszamy do Chorwacji (Istria - Pula, Rovinj i okolice, a potem Pltvickie i do domu) ok 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę trochę temat bo mam podobny problem jak Terenowiec. Mianowicie wymieniłem standardowe oświetlenie 12V które działa tylko po podłączeniu do cepki 230V na LEDy. No i okazało się że mam niezłą disko. Przypuszczam że to właśnie jest spowodowane zmiennym prądem 12v. I teraz moje pytanie do kolegów którzy znają się na kabelkach, czy wystarczy w ten układ pomiędzy kable z cepki i kable z ledów wlutować coś takiego: http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-1000v-50a-prostownik-i1679625189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że to właśnie jest spowodowane zmiennym prądem 12v.

 

 

Sprawdz najpierw czy na pewno w instalacji masz prad zmienny? Troche to by bylo dziwne, ale jest mozliwe.

Jesli tak jest to potrzebujesz oprocz tego mostka jeszcze jakis uklad wygladzajacy, np. duzy kondensator elektrolityczny na koncu tego mostka. A najlepiej wymienic oryginalny zasilacz transformatorowy na maly i lekki zasilacz impulsowy taki jak do listew led lub jakikolwiek inny stabilizowany. Bedziesz mial swiety spokoj.

 

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz najpierw czy na pewno w instalacji masz prad zmienny? Troche to by bylo dziwne, ale jest mozliwe.

Jesli tak jest to potrzebujesz oprocz tego mostka jeszcze jakis uklad wygladzajacy, np. duzy kondensator elektrolityczny na koncu tego mostka. A najlepiej wymienic oryginalny zasilacz transformatorowy na maly i lekki zasilacz impulsowy taki jak do listew led lub jakikolwiek inny stabilizowany. Bedziesz mial swiety spokoj.

 

 

Maciej

 

No właśnie problem w tym że tam nie mam kabla 230 i ciężko jest dostać takie zasilanie do zasilacza stabilizowanego dla LEDow, a ten co jest to jest oryginalny zamontowany przez producenta przyczepy.

A to że jest prąd zmienny to jestem na 99% pewny chociażby przez to że nie ma znaczenia który kabel podłączę do taśmy (tzn + czy - nawet jak są zamienione miejscami) to taśma mruga, czyli + i - muszę przeskakiwać z jednego kabla na drugi.

W każdym razie spróbuje się pobawić z tym mostkiem i kondensatorem, chyba że ktoś z Was zna gotowe rozwiązanie do ustabilizowania prądu, chodzi mi o jakiś gotowy układ który można zakupić i tylko włączyć w kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że tam nie mam kabla 230

 

Jak moze nie byc kabla 230V ? Z gniazda zewnetrznego do zasilacza musi isc zasilanie 230V,no chyba ze gniazdo z zasilaczem sa w jednej obudowie, ale jeszcze takiego czegos nie widzialem.

Wywal stary zasilacz i wstaw nowy, zaleznie od tego co zasilasz w budce, od 5A do 15A

 

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moze nie byc kabla 230V ? Z gniazda zewnetrznego do zasilacza musi isc zasilanie 230V,no chyba ze gniazdo z zasilaczem sa w jednej obudowie, ale jeszcze takiego czegos nie widzialem.

Wywal stary zasilacz i wstaw nowy, zaleznie od tego co zasilasz w budce, od 5A do 15A

 

 

Maciej

 

No w dane miejsce gdzie mam ledy nie ma osobnego zasilania 230v a żeby wymienić ten kabel co jest to musiałbym pół budki rozkręcić. Bo rozumiem że chodzi Ci o to żeby w skrzynce tej oryginalnej poprostu kable przełączyć z transformatora na bezpośrednio 230. Bo całego transformatora nie będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może by tak do każdej listwy zastosować osobny prostownik .Myślę , że miejsce by się znalazło - są i małe mostki np na 400v i kilka amperów np patrz TUTAJ.

Biegunowość można ustalić empirycznie ;)

 

Obyło by się bez prucia instalacji .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może by tak do każdej listwy zastosować osobny prostownik .Myślę , że miejsce by się znalazło - są i małe mostki np na 400v i kilka amperów np patrz TUTAJ.

Biegunowość można ustalić empirycznie ;)

 

Obyło by się bez prucia instalacji .

Pozdrawiam

 

No właśnie o takie coś mi chodzi, żeby nie przerabiać instalacji tylko przed listwą LED ją ustabilizować. Nie ukrywam że najbardziej by mi pasowało gotowe rozwiązanie które poprostu wstawiam w kabel np taki mostek połączony z tym kondensatorem. Jak nie uda mi się znaleźć takiego gotowego stabilizator to wtedy będę lutował wg jakiegoś schematu

 

EDIT źle się wyraziłem nie stabilizator tylko układ który zamieni prąd zmienny na stały

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.