Skocz do zawartości

Mruganie oświetlenia LED-owego


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie odnośnie żarówek LED, które wstawiłem wewnątrz przyczepy zamiast tradycyjnych 12V 21W. Żarówki te świecą prawidłowo kiedy zasilanie idzie z akumulatora. Jednak kiedy przyczepa podpięta jest do 230V żarówki te bardzo szubko mrugają :no: (na oko z częstotliwością kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu mrugnięć na sekundę). Być może jest to nawet 50 Herców - jak w instalacji 230V. Co z tym zrobić? Czy przypadkiem nie będą mrugały mi też taśmy LED, które kupiłem i zamierzam instalować? Co jest powodem i jak jest na to rada?

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest prosta. zasilasz ledy wyprostowaną sinusoidą. sprawę załatwi podłączony równolegle do wyjścia kondensator o odpowiednio dużej pojemności, ale uważaj, bo spowoduje on wzrost napięcia zasilającego o pierwiastek z dwóch co może uszkodzić diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur dzięki za szybką odpowiedź, ale jako totalny laik zupełnie nie wiem o czym mówisz. To co piszesz jest dla mnie tak skomplikowane, że zupełnie nie do zrobienia. Po prostu nic nie rozumiem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampie tej nie mogę wstawić więcej żarówek, bo jest to oryginalna lampa w budzie, w której mieszcza się 2 żarówkie takie jak w samochodzie postojówki, migacze, stopy. Musiałbym montować dodatkowe oprawki, które nie łatwo byłoby zdobyć. Pytanie czy jest sens, bo co to może zmienić? Więcej jak kolejne dwie nie wstawię bo się nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zasilacz podaje na żarówki zmienne napięcie nie stałe. Dla zwykłych żarówek nie ma to znaczenia natomiast ledy są szybsze i widać pulsowanie.

Jak zasilasz z akumulatora to napięcie jest stałe i diody działają prawidłowo.

Żeby rozwiązać problem musisz zastosować mostek prostowniczy i kondensator jak napisał Marmur.Tylko musisz znać moc tej gałęzi zasilacza i dobrać odpowiedni mocowo mostek.Na mostku będziesz miał cztery zaciski -dwa do zmiennego oraz + i - więc poradzisz sobie;) i do wyjścia czyli + i - równolegle zgodnie z polaryzacją kondensator najlepiej na 25V -> jak będziesz nabywał mostek to sprzedawca niech zaproponuje sam Ci pojemność kondensatora (żebyś miał go gdzie schować w przyczepie)

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym wyjściem będzie kupienie (za niewielkie pieniądze) zasilacza stabilizowanego 12V i mocy do 30 watów i będziesz miał spokój. Jak będziesz miał problem pisz, albo rozwiążemy go na spotkaniu w czerwcu.A co z Twoimi obrysówkami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze trochę LEDów i zobacz czy wówczas będzie oki.

To nic nie da jeśli masz na myśli spowodowanie spadku napięcia do poziomu napięcia aku ze względu na bardzo mały pobór prądu przez LEDy

Problem jest albo w napięciu przemiennym albo braku filtracji napięcia z prostownika.

I tu uwaga, napięcie przy podpiętym filtrze (kondensatorze) naprawdę niebezpiecznie rośnie. Swoiste perpetum mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Znajdź w trafie (zasilaczu) podłączenie do pompki i albo pod nie podłącz kable oświetleniowe, albo poprowadź nowe do zasilania LEDów. Tu prąd jest stały. Prąd do oświetlenia ledowego jest tak mały, że nie będzie miało to znaczenia dla bezpiecznika. Ale pamiętaj, tylko LEDy i żadne inne ustrojstwa ! Nie ma potrzeby dodawania kolejnego zasilacza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za wszelkie rady. Ponieważ jestem w elektryce całkiem zielony i w większości to o czym piszecie, to dla mnie elektronika kwantowa stosowana w NASA, będę zabierając się do roboty do niektórych z Was dzwonił, by mi pewne rzeczy wytłumaczyć łopatologicznie.

Przyznam szczerze, że poprzedni właściciel tak zapuścił tą przyczepę, że jak będzie kiedyś sprzedawał kolejną, to zaproponuję mu połowę ceny wywoławczej, gdyż wychodzi na to, że 100 roboczogodzin na zrobienie wszystkich usterek w tej budce będzie zdecydowanie za mało.

Kolejna rzecz elektryczna, to brak zasilania wewnętrznego w całej instalacji w tylnej części budki (oświetlenie, gniazda 230V). Obojętnie czy prąd idzie z akumulatora, czy podepnę kabel 230. W gniazdach i oprawach żarówek nie ma prądu. Gdzie i jak go szukać? A może jest ktoś, kto mieszka gdzieś w mojej okolicy - Strzelin - i chciałby zarobić naprawiając instalację w mojej budce? Chętnie podjadę, tak do 100 km bez problemu. Można też przyjechać do mnie, sprzęt potrzebny do napraw mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Znajdź trafo-zasilacz, zdejmij osłonę (wyłącz podłączenie do 230 V) zrób fotkę i wrzuć na Forum. Generalnie po wartościach bezpieczników, oraz po śladowych symbolach można dojść do wszystkiego. Reszta to bateria, kabelek, żarówka i po kolei łączymy baterie na jednym końcu, a na drugim żarówka. Aha sprawdź wszystkie zakamarki - pod zlewami, w szafie na dole, o góry, po kuchnią - czy nie ma kostek, puszek prądowych. Standardowo stosowano kabel czarny i czerwony do zasilania 12 V. Kabel żółto-zielony to standardowo uziemienie-masa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ten szary z pomarańczowym to wygląda na zasilanie zewnętrzne (auto-akumulator w przyczepie). Weź sobie jeszcze miernik (taki za 15 zł), ustaw sobie pokrętło na prąd stały - 20 i mierz tak, aby styk z czerwonym kablem był podłączony do czarnego kabla miernika. Wyniki jakie powinny się wyświelić na wyświetlaczu to -12 (minus 12, lub podobna wartość) i tam będzie prąd stały, w każdym innym przypadku będzie 12 V prądu zmiennego. Znajdę jeszcze swoje zdjęcie, bo miałem podobny zasilacz.

 

Pozdrawiam

 

PS

 

Przepraszam, czerwony i czarny są teraz. U Ciebie jest czerwony i szary (czerwony - to plus, szary - to minus).

 

Aha, jeszcze jedno. Blaszki (styki) na wierzchu płytki (na pierwszym planie) to jest plus (+) i w nie mją być wetkniete czerwone kable. Wrzuć fotkę jeszcze obudowy. Zakładam, że dwa środkowe bezpieczniki i ich styki są na prąd przemienny. Górny, lub dolny jest na stały. Dolny nie ma podłączonego kabla. Czy pompka od wody Ci działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.