Skocz do zawartości

Beyerland


Ferson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za zdjęcie u mnie wygląda to trochę inaczej, zrobię zdjęcia w piątek w ostateczności dobiorę się do podłogi w sobotę lub rozwiercę jedną z tych dziur żeby się upewnić, co jest miedzy sklejką.


Zastanawiam się nad klejem do styropianu, też ładnie twardnieje i nie wchodzi w reakcję ( nie topi) jest wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne i najważniejsze twardnieje łącząc się ze styropianem.  Jeżeli będzie taka potrzeba to zmierzam rozwiercić dziurki sprawdzić, co jest w środku i jaka jest przyczyna powstania ich, zapchać klejem lub kitem i zamalować Bitexem lub pokostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Przymierzam się do zakupu przyczepki, czytam forum od jakiegoś czasu i coraz więcej się dowiaduję :D Być może wybór panie na Beyerlanda z 1986 roku. Mam pytanie odnośnie modelu 380.2 - czy jest w nim toaleta? Bo ma takie drzwiczki rewizyjne na boku jak by miał a nie wiem czy ma? :P Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

combo a gdzie dokładnie cepka stoi. Polecam napisać do kogoś z okolicy na priv (a jest w okolicy Łodzi paru fajnych wyjadaczy) i z nim skonsultować zakup cepki jeśli nie masz większego w tym doświadczenia. Ja posiadam bardzo podobny model. Latam nią na cztery osoby 2+2 i powiem szczerze że jestem zadowolony. Toaleta jest, i lodówka i kuchenka  pewnie też ;) Generalnie beyerlandy są ok.

Pozdrawiam i daj znać co kupiłeś. 3maj się - Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim Bejku jest zawieszenie AL-KO poniżej link do manuala warsztatowego, jak wymienić, naprawić poszczególne elementy zawieszenia AL-KO etc.

 

http://www.tabberiet.dk/T@B-siden/Info_files/Workshop%20Manual%20AL-KO.pdf

 

Instrukcja w języku angielskim bardzo dobrze zilustrowana.

 

Mam nadzieję że się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zgodnie z waszymi sugestiami moja przyczepka po sezonie wylądowała w Częstochowie u Pana Andrzeja. Tu muszę powiedzieć, że specjalnie pojechałem 200 km aby oddać ją w dobre ręce... powiem szczerze, że nie zawiodłem się. Co prawda przy okazji tylnego narożnika, wyszło jeszcze kilka mankamentów - pęknięcia plastikowej przedniej ściany, i problemy z bakistą. Wszystko zostało opanowane i teraz jest lepiej niż fabrycznie. Gdzie trzeba było coś zmienić i wzmocnić to zrobiono według własnej pomysłowości i doświadczenia.Bardzo dobry kontakt z Panem Andrzejem, a co najważniejsze pełna dokumentacja zdjęciowa z poszczególnych etapów oględzin i naprawy uszkodzeń z ich opisem. Co do kosztów...uważam, że naprawa warta swojej ceny.   

Mogę przedstawić kilka zdjęć jak było a jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od niedawna też jestem posiadaczem małego Beyerlanda 350-2, szukaliśmy przyczepki ponad pół roku i w końcu chyba dobrze trafiliśmy. Przyczepka bardzo ładnie utrzymana, zadbana. Już byliśmy dwa razy na weekendowych wypadach i jest wszystko ok :)

post-19349-0-42955000-1433247212_thumb.jpg

post-19349-0-77446700-1433247219_thumb.jpg

post-19349-0-62607600-1433247226_thumb.jpg

post-19349-0-92919600-1433247234_thumb.jpg

post-19349-0-53124800-1433247241_thumb.jpg

post-19349-0-60780700-1433247248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna też jestem posiadaczem małego Beyerlanda 350-2, szukaliśmy przyczepki ponad pół roku i w końcu chyba dobrze trafiliśmy. Przyczepka bardzo ładnie utrzymana, zadbana. Już byliśmy dwa razy na weekendowych wypadach i jest wszystko ok :)

 

 

Całkiem ładny sprzęt, Przemo73 zerknij czy na rogach bakisty z przodu przy łączeniu nie zacieka woda, potrafi dostać się między warstwy  w tedy gnicie nieuniknione.  Generalnie przednie szyby potrafią pękać oraz osłona bakisty od mrozu i pracy elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny sprzęt, Przemo73 zerknij czy na rogach bakisty z przodu przy łączeniu nie zacieka woda, potrafi dostać się między warstwy  w tedy gnicie nieuniknione.  Generalnie przednie szyby potrafią pękać oraz osłona bakisty od mrozu i pracy elementów.

Dzięki za porady, zanim kupiliśmy była sprawdzana przez zaprzyjaźnionego fachowca, który miał już sporo przyczep od wielu lat, tak więc mam nadzieję że wszystko będzie ok, stoi narazie bez zadaszenia i w tym czsie mieliśmy już kilka bardzo mocnych ulew i wtedy szedłem ja sprawdzać, jak na razie nic nie zauważyłem, oby tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za porady, zanim kupiliśmy była sprawdzana przez zaprzyjaźnionego fachowca, który miał już sporo przyczep od wielu lat, tak więc mam nadzieję że wszystko będzie ok, stoi narazie bez zadaszenia i w tym czsie mieliśmy już kilka bardzo mocnych ulew i wtedy szedłem ja sprawdzać, jak na razie nic nie zauważyłem, oby tak dalej :)

Życzę miłej zabawy, Beyerland, to całkiem fajne domki, ale fabrycznie kiepsko zrobione. Wiele niedoróbek i niedociągnięć trzeba poprawić u fachowca. Ja swoją poznałem dogłębnie podczas nieoczekiwanego remontu. Naprawa w Częstochowie u Andrzeja pokazała wiele niedoróbek producenta, oczywiście wszystko naprawiono i poprawiono po fabryce... Teraz jest super ok! 

ogólnie jestem z niej zadowolony. Wcześniej miałem dwie angielki, ogólnie komfort większy niż w europejskich, ale jakieś takie bardzo delikatne dlatego zdecydowałem się na zmianę na Beyerlanda.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę miłej zabawy, Beyerland, to całkiem fajne domki, ale fabrycznie kiepsko zrobione. Wiele niedoróbek i niedociągnięć trzeba poprawić u fachowca. Ja swoją poznałem dogłębnie podczas nieoczekiwanego remontu. Naprawa w Częstochowie u Andrzeja pokazała wiele niedoróbek producenta, oczywiście wszystko naprawiono i poprawiono po fabryce... Teraz jest super ok! 

ogólnie jestem z niej zadowolony. Wcześniej miałem dwie angielki, ogólnie komfort większy niż w europejskich, ale jakieś takie bardzo delikatne dlatego zdecydowałem się na zmianę na Beyerlanda.

pozdrawiam 

 

 

A możesz napisać co poprawiałeś i jak? Pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać co poprawiałeś i jak? Pytam z czystej ciekawości.

Witam moja przyczepka to Beyrland Vitesse 14052 z 1998r. i jest to moja czwarta przyczepka, wcześniej miałem "angielki".  Do kupna przygotowałem się ( jak mi się wtedy wydawało bardzo solidnie), a mają w pamięci niemiłe doświadczenia z poprzednimi przyczepami, wziąłem ze sobą na oględziny nawet drabinę... Nie ma przyczep idealnych, a drobiazgi można usunąć w ramach relaksu samemu! Takie motto towarzyszyło mi podczas niemal czterogodzinnego sprawdzania... Nie będę się rozpisywał ale ... W sezonie okazało się, że niestety nie jest tak kolorowo, więc dzięki informacją  na naszym forum postanowiłem przyczepkę oddać w ręce Andrzeja do Częstochowy. To był strzał w dziesiątkę, dopiero wtedy okazało się, że łuszczenie się lakieru na narożnikach przy przednich rączkach manewrowych, to efekt kamuflaży popękanego plastiku przedniej ściany ( podczas oględzin przyczepy tego nie było), zaś wypływanie brązowej wody spod kibelka to efekt źle zrobionej naprawy tylnego lewego narożnika. Dodam tylko, że przyczepa prezentowała się i prezentuje się super super a przed kupnem stała rok nie używana, i w środku nie czuć było wilgoci i nigdzie nie było widać żadnych zacieków.

Dopiero w Częstochowie wyszły wszystkie mankamenty. Jak powiedział p.Andrzej, trzeba ją "otworzyć "i dopiero będzie wszystko jasne...

Co się okazało? a więc łuszczenie lakieru z przodu, to  zamaskowane pęknięcia plastiku ściany czołowej. Po jej zdjęciu okazało się, że pęknięcia powstały w wyniku kiepskiej jakości samego wykonania przyczepy. Wszystkie połączenia zamiast właściwego sklejenia poszczególnych elementów, tylko łączone zszywkami, skutkowało utratą stabilności całej konstrukcji przyczepy. To wszystko było przyczyną przenoszenia obciążeń również na plastik przedniej ściany. Trzeba było wszystko powzmacniać posklejać - poprawić fabrykę...Mam pełną dokumentację zdjęciową, jak było przed i po naprawie. Tylny narożnik też trzeba było rozebrać i poprawić spartaczoną robotę poprzednika (zapomniał uszczelnić otwory po przewodach elektrycznych tylnej lampy) i tamtędy brązowa woda przeciekała do wnętrza i wypływała do brodzika kąpielowego w łazience.

Na dzień dzisiejszy moja piękna - naprawiona przyczepka stoi już na mazurskim kempingu i czeka na mój urlop ( to już za kilka dni).

Nie jestem fachowcem od przyczep ale łączenie elementów konstrukcji przyczepy tylko na zszywki, to chyba trochę mało...

Chętnie podzielę się kilkoma fotkami.

pozdrawiam

 

Tak wyglądało przed i tak wygląda po..

post-17080-0-19600500-1434644986_thumb.jpg

post-17080-0-56201200-1434645083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

krzych1414 dzięki za zdjęcia i opis naprawy, faktycznie dziwny sposób łączenia :) , miłego urlopu z dużą ilością słońca, ja przyczepę postawiłem już 3 tygodnie temu i docieram w okolice Mrągowa w weekendy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.