Skocz do zawartości

Beyerland


Ferson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja od jesieni również posiadam Beyerlanda. Niestety jeszcze nie wypróbowana. Późną wiosną okazało się że dwa okna ciekną:( W zeszłym tygodniu kupiłem nowe uszczelki(z niewiadowki- ból bo czarne ale nie mam wyjścia) i teraz czekam na sika lastomer i sikaflex bo tez z neta kupiłem. Jak będzie słoneczko to zabieram się za wymianę, niestety obawiam się czy poradzę sobie bo są to okna nieotwieralne. Z tego co zauważyłem to nie ma żadnych info i marce. Przeszukałem cały net i nic nie znalazłem, tzn, serwisówek, danych technicznych itp. Teraz mam problem bo nie mam koła zapasowego i tez nigdzie nie ma info jakie potrzebuję:( Jak wymienię okna, ściągnę plandekę to będę musiał podjechać gdzieś do wulkanizatora aby mi sprawdzili. Poza tym że jeszcze nie znam jej to mi się podoba wnętrze, sylwetka itp. Planujemy urlop w czerwcu więc już poważnie kompletuję ekwipunek i przygotowuję się do wyjazdu. (przedłużacz zamówiony, tzn. kabel 3x2,5mm gumowany 60m-znajomy ma spore rabaty i cena za metr przewodu to 4,60zł.- w Castoramie jest po 11) , stół dzisiaj przyjechał z allegro aluminiowy. Jak liczyłem to całe wyposażenie (oprócz przedsionka bo mam) to wyjdzie jakies 2000zł:( szok! No ale coś za coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Również jestem posiadaczem Beyerland Vitesse 430D od jesieni. Wcześniejszym właścicielem (lata 2010-2011) był piotrekbb. Ogólnie ładna i lekka lecz wymaga sporo nakładów. Ponieważ to był nasz pierwszy zakup - frycowe :-) nie zauważyłem maleńkich dziurek w podłodze od spodu co 10 cm na powierzchni 1,5m2 - wstrzyknięte jakieś ustrojstwo stopiło częściowo styropian i dlatego podłoga się uginała :-) lekko zamokłe ścianki w kufrze z przodu - okazało się że listwy po jednej stronie do szafy po drugiej do drzwi już przyklejone nowe. Jak skończę wszelkie remonty to wkleję zdjęcia. Naprawa przyczepy jest bardziej czasochłonna niż się wydawało :-) ale dzięki temu pojawił się zbiornik na brudną wodę pod przyczepą, za chwile będzie klima, nowa podłoga i spora część ścian. Mam nadzieję że przez najbliższych parę lat posłuży. Jak ktoś lubi remonciki to jest to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tam nic nie wiem o wstrzykiwaniu czegoś w podłoge, bujała się (przy lodówce) już od momentu jak kupiłem przyczepę.:niewiem: to,że ciekła w narożnikach bakisty było wiadome i widoczne.

Następna sprawa to po mnie a przed tobą miał jeszcze dwóch wlascicieli :hehe: tak,że historia bogata.Jednak miło ją wspominam , za moich czasów była sucha poza tym narożnikiem w bakiście.

Poważnie wymieniasz ściany i podłogę:look: toż lepiej było kupić droższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w telefonie parę fotek jak zaczynałem prace i dorobiłem dziś te dziurki (już zalepione - wykapuje z nich klej - usztywniłem podłogę i montowałem do podłogi zbiornik na brudną wodę oraz musiałem inaczej zamontować sanki do zapasu). Piotrze tylko Twój kolega u którego trzymasz Hobby był między nami, ja kupiłem od niego. Na oględzinach odkryłem że z drugiej strony też jest mokro - oderwałem okleinę :-) niestety listewki się rozpadały jak demontowałem hehe boczne podłogowe też musiałem wymienić. Wiedziałem, że czeka mnie remoncik tylko miałem nadzieję że poleci trochę szybciej :-) ale i tak fajna dlubaninka hehe :-D Wyciąłem tyle żeby sie dostać do suchego. Myślę że jutro już bede miał boki odbudowane i zabiore sie za przód. Podłogę już mam zrobioną. Pozdrawiam.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Wszystkich właścicieli Beyerlandów!!! 270635636-JUMP2.gif

 

Dwa lata temu odkupiłem przyczepkę Beyerland vitesse 4040. Powiem tak. Sprawuje się świetnie, prowadzi się bardzo dobrze po prostu rewelacja yay.gifPoprzedni właściciel - pasjonat, nadal pomaga mi w jej utrzymaniu (serwis podwórkowy mlot.gif)

 

Drobne naprawy typu przykręcenie, dokręcenie się zdarzają wszędzie więc nie mogę narzekać. Nic nie przecieka, nie śmierdzi i w ogóle nie wyobrażam sobie wyjazdu gdziekolwiek na wczasy z rodziną bez niej.

Posiada parę przeróbek - butla gazaowa 11, pojemnik na wodę czystą, alarm, bagażnik rowerowy itp. Szkoda, że panele słoneczne są takie drogie, ponieważ zapewne kupiłbym takowy by stać się w 100% niezależnym od cywilizacji spineyes.gif no ale jak się nie ma miedzi... waytogo.gif

 

Chętnie podzielę się doświadczeniami ze swoich wypadów. Zacząłem wprawdzie jeździć niedawno lecz uważam że intensywnie.

Poznaję okolice woj. lubelskiego lecz także wybrzeże środkowe nie stanowi tajemnicygrinser006.gif

 

Pozdrawiam czytających - Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego Wachmistrz77,

Załącz jakieś zdjęcia - będzie łatwiej dyskutowaćhehe%281%29.gif

Ja mam zamiar zrobić parę fotek swojej przyczepce i też załączę.

Zachęcam też innych właścicieli :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam , ja również jestem posiadaczem Beyerland , model Quartz 3.50/2E z roku 1987. Troszkę wewnątrz wymaga ręki ale byłem nią już na wakacjach i spisała się doskonale. Posiada dwa przedsionki :letni-otwarty i drugi pełen. Na pewno będę musiał się zając wymianą okładzin hamulcowych bo jak wracałem z wakacji to nie do końca wyłączyłem hamulec :thank:, no i zaśmierdziało troszkę. Teraz wiem ,że okładziny mi się skończyły za pewne więc muszę poszukać nowych. A tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony z mojej budki. Pozdrawiam kolegów :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja również jestem posiadaczem Beyerland , model Quartz 3.50/2E z roku 1987. Troszkę wewnątrz wymaga ręki ale byłem nią już na wakacjach i spisała się doskonale. Posiada dwa przedsionki :letni-otwarty i drugi pełen. Na pewno będę musiał się zając wymianą okładzin hamulcowych bo jak wracałem z wakacji to nie do końca wyłączyłem hamulec :thank:, no i zaśmierdziało troszkę. Teraz wiem ,że okładziny mi się skończyły za pewne więc muszę poszukać nowych. A tak ogólnie to jestem bardzo zadowolony z mojej budki. Pozdrawiam kolegów :banan:

 

Wraz z okładzinami sprawdź jakość bębnów. Jak je przygrzałeś za mocno to mogą być popękane no i też nadmiernie wytarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam entuzjastów marki

Moja przyczepka to Beyerland Vitesse 400-2 z 95 r. Jesteśmy bardzo z niej zadowoleni. Kupiona wygląda do dziś jak spod igły. Poprzerabiałem trochę instalację do lodówki przewody 6 mm2 w instalacji 12 V w czasie jazdy..

Dołożyłem dwie lampy nad siedziskami. A wygląda ja na fotce w awatarze. Mam do niej trochę dokumentacji - lodówka, ogrzewanie truma, i schematy swoich przeróbek. Jak każda wymaga doglądania i drobnych poprawek i uzupełnień. Ostatnio musiałem podokręcać i dołożyć dodatkowe wkręty do listwy-zwiasu przedniej szyby. Te fabryczne trzeba było dokręcić nawet o jeden obrót - to prze te nasze "wspaniałe" drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam użytkowników marki :dzieki:. Ale nam się przytrafiło.Mieszkam w Wałbrzychu - od ponad 20 lat namiotowanie. Do cepki dorastaliśmy z żoną od jakiegoś czasu. Nie ukrywam, że optowałem za małym camperem. Ale cóż jest Beyerland. Kupiony kilka dni temu 20 kilometrów od mojego miasta. Zakup chyba udany. Czysta, zadbana, brak śladów przecieków i złego zapachu. Sprinter 350-2 z WC, ogrzewaniem, bagażnik na rowery itd. Miała być mała dla 2 osób, bez bajerów, z perspektywą zabawy w lekkie modyfikacje (jak będzie czas?) W stanie jak na wiek dobrym. Jak znajdę czas wkleję fotki. Jedynym zauważonym w czasie zakupu małym mankamentem a może nie, to sparciałe uszczelki okien stałych, do uszczelnienia a w zasadzie do poprawienia uszczelnienia zrobionego przez poprzednich właścicieli. Ponieważ lubię mieć sprzęt zadbany, myślę o wymianie tych uszczelek. Pytanie czy ktoś ten temat rozpracował? Oczywiście nie ma powodu na natychmiastowe prace, uszczelki nie ciekną i jak znam życie porządne uszczelnienie posłuży wiele lat. Chyba, że się mylę proszę o podpowiedzi. W planach kamperowanie po Polsce i niestety naciski żony Chorwacja. Od kilkunastu lat coroczne wyjazdy w tamte strony. Jeżeli będą pytania o Croatie służę pomocą . I to by było tyle. P.S. ładna i jasna jest ta cepka Beyerlanda. Ciepło pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wymieniałem uszczelki 2 okien. Kupiłem je w sklepie http://przyczepytam....a63f81aabc0ebf7 po 25 zł/mb - prowadzą również wysyłkę - Przed robotą zaopatrz się masę klejąco-uszczelniającą np Terostat też kupiona w tym sklepie.i pistolet do wstrzeliwania zszywek. Zszywkami mocowana jest uszczelka wo ramy okna. Praca bez niespodzianek i nie nastręczająca trudności. Przed przystrzeleniem zszywkami dobrze dociśnij uszczelkę do ramy przez ostukiwanie młotkiem. Rób to etapami. Trochę zachodu wymaga włożenie maskownicy do uszczelki, ale spryskanie silikonem uszczelki ułatwia zakładanie maskownicy. Uszczelkę możesz kupić na metry. Raz w roku warto wszystkie uszczelki w ciepły dzień spryskać olejem silikonowym- dłużej pożyją.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.