Skocz do zawartości

17.06 - 3~5.07 2011 Słowacja, Węgry, Chorwacja - ktoś chętny?


Ferson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję delikatny wypad od ~ 17 czerwca do około 5 lipca.

Startujemy ( 2 osoby + 7 letni szkodnik) z pod Warszawy ze wstępnymi celami:

1. Słowacja Tatralandia, Beszenova

2. Węgry - jakiś fajny kemping najlepiej z basenami (jeden może dwa przystanki)

3. docelowo dalej na południe Chorwacja okolice Zadaru jakiś fajny kemping kameralny nie daleko jakiegoś miasteczka bez tłumów za to plaża i morze czyli to po co się tam jedzie.

 

Bez przepychu ale też bez dziczyzny i chowaniu się po lasach. Nastawienie na fajne miejsca i atrakcje dla szkodnika.

Trasa raczej w linij prostej z małymi odstępstwami do powiedzmy 100-150km w bok.

 

Jakieś sugestie?

Ktoś polecą traskę którą odbył?

Wszelkie info mile widziane.

 

Pozdrawiam

C5 + Beyerland 380/2 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję delikatny wypad od ~ 17 czerwca do około 5 lipca.

Startujemy ( 2 osoby + 7 letni szkodnik) z pod Warszawy ze wstępnymi celami:

1. Słowacja Tatralandia, Beszenova

2. Węgry - jakiś fajny kemping najlepiej z basenami (jeden może dwa przystanki)

3. docelowo dalej na południe Chorwacja okolice Zadaru jakiś fajny kemping kameralny nie daleko jakiegoś miasteczka bez tłumów za to plaża i morze czyli to po co się tam jedzie.

 

Bez przepychu ale też bez dziczyzny i chowaniu się po lasach. Nastawienie na fajne miejsca i atrakcje dla szkodnika.

Trasa raczej w linij prostej z małymi odstępstwami do powiedzmy 100-150km w bok.

 

Jakieś sugestie?

Ktoś polecą traskę którą odbył?

Wszelkie info mile widziane.

 

Pozdrawiam

C5 + Beyerland 380/2 '89

 

Cześć

My jedziemy prawie w tym samym terminie, bo wyjeżdżamy 16 czerwca popłudniu przez SK i Węgry na Chorwację niedaleko Zadaru do miejscowości Pakostane kemping Kozarica, Idealny dla dzieci.

Na Słowacji nie planujemy postoju bo od nas to przysłowiowy rzut beretem ale śpimy dwa dni na Węgrzech w miejscowości BUK właśnie przy basenach termalnych.

 

Jeżeli pragniesz więcej info daj znać na pewno napiszę ale nie wcześniej niż dzisiaj wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zaciekawiła mnie wasza trasa ale mam pytania.

Czemu Kozarica jest fajna dla dzieciaków?

Jaki kemping w Buku?

W jakim składzie jedziecie?

Do kiedy zostajecie w Pakostane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Zaciekawiła mnie wasza trasa ale mam pytania.

Czemu Kozarica jest fajna dla dzieciaków?

Jaki kemping w Buku?

W jakim składzie jedziecie?

Do kiedy zostajecie w Pakostane?

 

ad 1. Byliśmy już na Kozaricy 2 lata temu i jest to idealny kemping, przynajmniej wg mnie dla dzieci ponieważ nie jest to przesadnie duży moloch kempingowy, sanitariaty są czyste i to do tego stopnia że przy wjeździe na kemping dostajesz wejściówki magnetyczne do otwierania drzwi w toaletach, ma fajny ogrodzony plac zabaw, może nie wielki ale wyglądał na schludny i zadbany. Jak byliśmy ostatnim razem to co chwile były jakieś animacje dla dzieci, robili przebrania, bawili się z animatorami w piratów i szukali skarbów itp. Wejście do wody jest uregulowane tzn, nie ma wielkich skał tylko jest płaskie wejście do wody a zaraz za kempingiem jest w miasteczku (dosłownie 500 m) piaszczysta plaża, no i co najważniejsze nie ma imprez na kempingu więc dzieciaki mogą spokojnie spać.

 

ad 2. W BUK zatrzymujemy się na dwa dni na kempingu Romantica - czemu ten? W zasadzie nie wiem ale poprzednim razem nie było tam problemu z miejscem i jest zdecydowanie tańszy od tego co jest bezpośrednio przyklejony do basenów, a z niego a baseny idzie się spacerkiem 10 min

 

ad. 3 Jedzimy z naszym 14 miesięcznym synkiem i nasi znajomi z 4 letnim berbeciem, razem pakujemy się do jednej przyczepki

 

W Pakostane zostajemy o ile mnie pamięć nie myli do 28 czerwca a potem niestety z powrotem do PL bo urlopy nam się kończą.

 

Jedyny minus Kozaricy jest taki że może nie być miejsc, przynajmniej jak rezerwowałem w styczniu parcele do dostała mi się ostatnia A nad samą wodą, ale nie jest powiedziane że gdzieś w głąb kempingu nie będą mieli wolnych miejsc albo czy jakieś rezerwacje im się nie zwolnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wyjezdzam do Chorwacji 13 lub 14 czerwca,rowniez planuje nocleg w Buk i moze postoj ze 2 dni na basenach.W Chorwacji jade do Tisno na kamping polecany przez Terenowca.W ubieglym roku bylem w Pakostane na Kozaricy i rzeczywiscie jest tam czysto,tylko to jest duzy kamping i moze byc tloczno nad woda.Bylem tam po polowie wrzesnia to byl spokoj,ale to po sezonie i ceny troche za wysokie-szczegolnie za parcele blisko wody.Jade tu http://www.tisno.info/camping-dalmatien/index.htm jak mi nie bedzie odpowiadac to bede szukal,a potrzebuje kamping cichy i spokojny bez dyskotek basenow i innych wodotryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" W BUK zatrzymujemy się na dwa dni na kempingu Romantica - czemu ten? W zasadzie nie wiem ale poprzednim razem nie było tam problemu z miejscem i jest zdecydowanie tańszy od tego co jest bezpośrednio przyklejony do basenów, a z niego a baseny idzie się spacerkiem 10 min"

 

Bartosz_b a za wejścia na baseny płacicie? Czy w cenie campingu? Bo my w drodze do i z Cro zatrzymujemy się na tym przy basenach i wejście jest w cenie (możemy wchodzić i wychodzić kiedy chcemy).

 

" Byliśmy już na Kozaricy 2 lata temu i jest to idealny kemping, przynajmniej wg mnie dla dzieci ponieważ nie jest to przesadnie duży moloch kempingowy, sanitariaty są czyste i to do tego stopnia że przy wjeździe na kemping dostajesz wejściówki magnetyczne do otwierania drzwi w toaletach, ma fajny ogrodzony plac zabaw, może nie wielki ale wyglądał na schludny i zadbany. Jak byliśmy ostatnim razem to co chwile były jakieś animacje dla dzieci, robili przebrania, bawili się z animatorami w piratów i szukali skarbów itp. Wejście do wody jest uregulowane tzn, nie ma wielkich skał tylko jest płaskie wejście do wody a zaraz za kempingiem jest w miasteczku (dosłownie 500 m) piaszczysta plaża, no i co najważniejsze nie ma imprez na kempingu więc dzieciaki mogą spokojnie spać."

 

My też byliśmy dwa lata temu na tym campingu :) w lipcu, w trzy zestawy i nawet znaleźliśmy trzy parcele obok siebie. Co do reszty, to się we wszystkim zgadzam i potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bartosz_b a za wejścia na baseny płacicie? Czy w cenie campingu? Bo my w drodze do i z Cro zatrzymujemy się na tym przy basenach i wejście jest w cenie (możemy wchodzić i wychodzić kiedy chcemy).

 

 

Za wejścia na baseny trzeba niestety płacić normalnie, ale jak przysłali mi ofertę na ten rok to za jedną noc postoju tylko doliczają sobie jeszcze chyba 10 eur ekstra i w ten sposób wychodził ten kemping przy basenach prawie 100% drożej. Fajne jest to właśnie to że można sobie wchodzić z niego na baseny i wychodzić ile razy się chce

A ostatnim razem nie wjechaliśmy tam bo nie było miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki, klamka zapadła.

 

Jako że jest to masz pierwszy wyjazd za granicę z własną przyczepką, kombinował nie będę i lecimy jak następuje:

17 czerwca wyjazd na Słowację Tatralandia Autocamping Liptovsky Trnovec jeden dzień odpoczynku

potem Węgry Buk Romantik Camping postój ok 2 dni a następnie wyjazd do Chorwacji

i docelowo Kozarica w Pakostane jeśli będą miejsca a myślę że przed ścisłym sezonem czyli w czerwcu powinniśmy w ciemno się załapać chociaż na B.

Jeśli się coś nie spodoba lub nie będzie miejsca w około jest dużo kempingów które można zahaczyć.

Powrót ok 30go również przez Węgry i Słowacje ale może inną trasą np. przez (H) Bogacs może zobaczymy tamtejsze "Pamukale" :) potem (SK)Besenova wszystko w ok 3dni.

 

Więc jest możliwość że spotkamy się na miejscu i obgadamy temat na spokojnie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wskazówki, klamka zapadła.

 

Jako że jest to masz pierwszy wyjazd za granicę z własną przyczepką, kombinował nie będę i lecimy jak następuje:

17 czerwca wyjazd na Słowację Tatralandia Autocamping Liptovsky Trnovec jeden dzień odpoczynku

potem Węgry Buk Romantik Camping postój ok 2 dni a następnie wyjazd do Chorwacji

 

 

No na Węgrzech się zapewne rozminiemy bo my wyjeżdżamy 18 czerwca na na CRO

 

 

 

Więc jest możliwość że spotkamy się na miejscu i obgadamy temat na spokojnie :piwo:

 

 

Jak będziesz na kempingu to przyczepka ma z tyłu naklejkę Karawaning.pl i klubową Hobby Club, inne znaki rozpoznawcze to cepka jest na blachach SB a cholownik KR. W Kozaricy będziemy na parceli A123, więc jak dojedziesz to zapraszam na :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powrót ok 30go również przez Węgry i Słowacje ale może inną trasą np. przez (H) Bogacs może zobaczymy tamtejsze "Pamukale" :) potem (SK)Besenova wszystko w ok 3dni.

 

 

 

 

Ferson, a Węgierskie "Pamukale" nie znajduje się koło Eger?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferson, a Węgierskie "Pamukale" nie znajduje się koło Eger?

 

Tam z tego co kojarzę to dojedzie sobie autostradę przez całe Węgry dookoła, tylko nie zapomnij sobie zakupić winiety gdzieś, najlepiej wcześniej jadąc w stronę CRO bo jak tak jechałem ostatnim razem to nigdzie nie ma możliwości zakupu tego przy autostradzie a wymagane są od granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam to w notatkach miejscowość chyba Egereszalok z tą górką pamukalową. Więc z Bogacs nie daleko już ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferson! Jesli byłeś w Pamukale w Turcji to srodze się rozczarujesz a jesli nie to stracisz ochotę na wyjazd do Turcji! Odradzam.

kubryk1

tak mam to w notatkach miejscowość chyba Egereszalok z tą górką pamukalową. Więc z Bogacs nie daleko już ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz nie długo wyjazd.

Mój zestaw to mała salonka na WOTach z naklejkami forumowymi i C5 też na WOTach (Otwock)

Jak znajdę parcelkę na Kozaricy to do zobaczenia przy :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.