Skocz do zawartości

Jak wyjąć uszkodzoną wkładkę z drzwi wejściowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam uszkodzoną wkładkę w drzwiach w Burstnerze nie mam też do niej klucza. Jak ją mogę wyjąć?? Z góry dzięki za pomoc.

I jeszcze jedno pytanie; czym uszczelnić połączenie w narożniku ( dachu z listwą alu) DZ.

 

 

Pozdrawiam

ARTUR Gliwice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur a drzwi masz otwarte czy zamknięte? Jeśli masz otwarte to rozkręć cały zamek (prawdopodobnie 4 śruby od wewnątrz), wyjmujesz cały zamek i jesteś w stanie dostać się do wkładki. U mnie sama wkładka jest zabezpieczona pierścieniem Segera więc łatwo ją wyjąć przy rozebranym zamku.

Jeśli wyjętą wkładkę zaniesiesz do ABUT-a na Krupniczą to prawdopodobnie dorobi ci brakujący klucz.

Edytowane przez Miodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chodzi Ci o zamek ? Jeśli masz taki "jednostronny" - z zewnątrz wkładka na klucz, a wewnątrz plastykową "rączkę" do zamykania i otwierania to powinny być od wewnątrz cztery śruby do odkręcenia tej "rączki" a wtedy można zdemontować cały zamek. Chyba, że masz jakiś inny patent? Może wrzucisz jakieś fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jeszcze jedno pytanie; czym uszczelnić połączenie w narożniku ( dachu z listwą alu) DZ.

 

 

Są specjalne uszczelniacze do przyczep np. taki : http://moto.allegro....1620070782.html

ale ja stosuje uszczelniacz dekarski ( strasznie zacne świństwo ) dużo tańszy, a równie skuteczny. Są dostępne brązowe i bezbarwne.

Zobacz w Leroy Marlin lub składzie budowlanym. Tylko nie daj sobie wcisnąć uszczelniacza do podłoży bitumicznych bo to zupełnie co innego. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Ale;

 

Drzwi są otwarte, zamek zniszczony , i brak klucza.

Odkręcając śruby od środka ( sa 2 sztuki) odkręcam tylko uchwyt za który ciągnę zamykając drzwi od środka; a całość siedzi dalej jak przyspawana, bez możliwości rozebrania ( tak mi się to widzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drzwi są otwarte, zamek zniszczony , i brak klucza.

Odkręcając śruby od środka ( sa 2 sztuki) odkręcam tylko uchwyt za który ciągnę zamykając drzwi od środka; a całość siedzi dalej jak przyspawana, bez możliwości rozebrania ( tak mi się to widzi).

 

po odkręceniu śrub od wewnątrz zamek powinien dać się wyjąć z zewnątrz, tak ja miałem swoim Buerstnerze, chyba, że ktoś go wkleił na stałe, albo zastosował jakiś swój " patent" :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozebrać.

 

Były tak jak kolega pisał 4 wkręty tylko że dwa za niewidocznymi zaślepkami. Teraz muszę kupić zamek( wkładkę), tylko gdzie?? w abutcie ni ma.

 

A i dach też uszczelniony dekarskim uszczelniaczem.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozebrać.

 

Były tak jak kolega pisał 4 wkręty tylko że dwa za niewidocznymi zaślepkami. Teraz muszę kupić zamek( wkładkę), tylko gdzie?? w abutcie ni ma.

 

 

 

możesz kupić u jakiegoś sprzedawcy sprzętu "kampingowego" lub spróbować zainstalować cały kompletny zamek od polskich niewiadówek albo udaj się do jakiegoś punktu dorabiania kluczy i tam najszybciej i raczej najtaniej dorobisz klucz lub jakąś wkładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne uszczelniacze do przyczep np. taki : http://moto.allegro....1620070782.html

ale ja stosuje uszczelniacz dekarski ( strasznie zacne świństwo ) dużo tańszy, a równie skuteczny. Są dostępne brązowe i bezbarwne.

Zobacz w Leroy Marlin lub składzie budowlanym. Tylko nie daj sobie wcisnąć uszczelniacza do podłoży bitumicznych bo to zupełnie co innego. :banan:

 

w szczecinie na przystani jachtowej można kupic sikaflexa po 25zł za tubę więc kupowanie 'dekarskiego' w casto czy też innym "budowlanym" to nieporozumienie ponieważ jakość obu uszczelniaczy jest nieporównywalna (delikatnie rzecz ujmując) bo te 'dekarskie" po 12 miesiącach są spękane a sikaflex nadal trzyma jednolitą elastyczną masą. Oszczędność rzędu 12 zl na tubie ma sens gdybyś uszczelniał tym biurowiec lub supermarket ale przy budzie nie ma sensu najmniejszego. (są to tak zwane gówniane oszczędności) .

I żeby nie było testowałem empirycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie 'dekarskiego' w casto czy też innym "budowlanym" to nieporozumienie ponieważ jakość obu uszczelniaczy jest nieporównywalna (delikatnie rzecz ujmując) bo te 'dekarskie" po 12 miesiącach są spękane

I żeby nie było testowałem empirycznie .

 

być może trafiłeś na jakiś pseudo dekarski :niewiem: od kilkunastu lat zajmuję się branżą pokryć dachowych i zapewniam, że uszczelniacze dekarskie nie pękają, bardzo dobrze trzymają się podłoża, nie wysychają jak silikon i dodatkowo można je nakładać na mokre powierzchnie :ok: ale może ja się nie znam :niewiem: sikaflex ma zasadniczą zaletę jest go łatwiej usunąć niż uszczelniacz dekarski

 

Są specjalne uszczelniacze do przyczep np. taki : http://moto.allegro....1620070782.html

ale ja stosuje uszczelniacz dekarski ( strasznie zacne świństwo ) dużo tańszy, a równie skuteczny. Są dostępne brązowe i bezbarwne.

 

 

są również w kolorze czerwonym, ceglastym i czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może trafiłeś na jakiś pseudo dekarski, ale może ja się nie znam :niewiem: sikaflex ma zasadniczą zaletę jest go łatwiej usunąć niż uszczelniacz dekarski

 

 

Bo dekarski lepiej trzyma :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy wie ktoś może czy wkładki, zamki w dżwiach są w jakoś sposób ujednolicone rozmiarem...czy rozstawem śrub..? Pytam bo mam u siebie złamaną zapadkę, konkretnie do tego modelu pewnie będzie ciężko dokupić, a widzę że przynajmniej z wierzchu wyglądają identycznie....(taka wyglądająca standartowo: od zewnątrz pokrętło, a od środka klameczka)- mowa oczywiście o ewentualnej wymianie kompletnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś może czy wkładki, zamki w dżwiach są w jakoś sposób ujednolicone rozmiarem...czy rozstawem śrub..? Pytam bo mam u siebie złamaną zapadkę, konkretnie do tego modelu pewnie będzie ciężko dokupić, a widzę że przynajmniej z wierzchu wyglądają identycznie....(taka wyglądająca standartowo: od zewnątrz pokrętło, a od środka klameczka)- mowa oczywiście o ewentualnej wymianie kompletnego zamka.

 

jeśli masz Sterckemana to zamki są standardowe wymiarowo, i może pasować zamek od Niewiadówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz Sterckemana to zamki są standardowe wymiarowo, i może pasować zamek od Niewiadówki....

 

 

Tak Streckemana i właśnie mi się tak wydawało, że w wielu przyczepkach są podobne te zameczki...Nie wiesz tak na szybko bez szukania ile i gdzie taki zameczek....W sobotę wyjazd :tuptup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.