Skocz do zawartości

Zlot na zakończenie lata


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Tomek zamknął dyskusję na temat propozycji oficjalnego X zlotu naszego forum, nie można tam dokończyć zaczętej debaty (miejscami zbyt ostrej). Jednak z zamkniętej dyskusji można odczuć, że przyszłość X zlotu stoi pod dużym znakiem zapytania. Chciałbym zatem zapytać tutaj, czy Waszym zdaniem jest szansa, by jakieś większe spotkanie na koniec lat gdzieś zorganizować? Nie ważne jak się by nazywało, byle by byli chętni i padła jakaś konkretna propozycja. Nie mam doświadczenia z zlotach (byłem na jednym), ale uważam, że to fajne imprezy i szkoda byłoby rezygnować ze spotkań w większym gronie miłośników karawaningu.

Osobiście jako rejon podtrzymuję omawianą proponuję Pojezierza Drawskiego. Z tym, że jako lokalizację proponuję Czaplinek nad jeziorem Drawskim. Zalety miejsca to: chyba raczej duży i dobry kemping (nie znam szczegółów, bo byłem tam dawno i przelotem), ładne miasteczko, czyste okoliczne jeziora, możliwość spływów kajakowych Drawą - rewelacja (sporo pływałem po dzikich rzekach i mogę tu dużo pomóc - znam tę rzekę), piękne trasy rowerowe, ładne lasy, miejsce to pewien ukłon w stronę Szczecinian, którzy zawsze na zloty mieli daleko lub bardzo daleko. Poza tym koniec lata czy jesień w tym rejonie jest przepiękna.

Czy byliby Waszym zdaniem chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Tomek zamknął dyskusję na temat propozycji oficjalnego X zlotu naszego forum, nie można tam dokończyć zaczętej debaty (miejscami zbyt ostrej). Jednak z zamkniętej dyskusji można odczuć, że przyszłość X zlotu stoi pod dużym znakiem zapytania. Chciałbym zatem zapytać tutaj, czy Waszym zdaniem jest szansa, by jakieś większe spotkanie na koniec lat gdzieś zorganizować? Nie ważne jak się by nazywało, byle by byli chętni i padła jakaś konkretna propozycja. Nie mam doświadczenia z zlotach (byłem na jednym), ale uważam, że to fajne imprezy i szkoda byłoby rezygnować ze spotkań w większym gronie miłośników karawaningu.

Osobiście jako rejon podtrzymuję omawianą proponuję Pojezierza Drawskiego. Z tym, że jako lokalizację proponuję Czaplinek nad jeziorem Drawskim. Zalety miejsca to: chyba raczej duży i dobry kemping (nie znam szczegółów, bo byłem tam dawno i przelotem), ładne miasteczko, czyste okoliczne jeziora, możliwość spływów kajakowych Drawą - rewelacja (sporo pływałem po dzikich rzekach i mogę tu dużo pomóc - znam tę rzekę), piękne trasy rowerowe, ładne lasy, miejsce to pewien ukłon w stronę Szczecinian, którzy zawsze na zloty mieli daleko lub bardzo daleko. Poza tym koniec lata czy jesień w tym rejonie jest przepiękna.

Czy byliby Waszym zdaniem chętni?

 

myślę że jestem jednym "Z" którzy przyczynili się do dyskusji jak pewnie i do zamknięcia tematu :) o którym piszesz .

 

a co do twojej propozycji to może jednak poczekajmy na jakieś przemyślenia administracji bo przecież nie chodzi o zabranie zabawek z piaskownicy i kończenie tematu . X zlot karawaning.pl powinien dojść do skutku a w jakiej formie to zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni będą zawsze, bez względu na bezsensowne dyskusje - karawaning jest wolną formą wypoczynku - tak mi się wydaje ... i aby tak zostało - a to zależy od nas - niestety, albo raczej ,,,stety :) Pozdrawiam pozytywnie zakręconych :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem działanie adminów. Zamiast dążyć do wprowadzania dyskusji na odpowiedni poziom i tor zamyka się temat. To niestety łatwa , ale najmniej odważna i odpowiedzialna decyzja. Znając jednak otwartość administratorów tego forum spodziewam się przywrócenia tematu (być może z obostrzeniami lub sugestiami). Jestem pewien ,że spotkamy się we wrześniu w jakimś miejscu :biwak: i wspólnie sobie :gitara: pobiesiadujemy. Dajmy sobie trochę czasu na ostudzenie głów i mam nadzieję, że wkrótce temat powróci. :sleep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ogólnie pytam, czy Waszym zdaniem na zakończeni wakacyjnego sezonu chętni na jakieś większe spotkanie się znajdą, czy raczej wszyscy będą mieli już dość wyjazdów i ewentualne spotkanie ograniczy się do killu, może kilkunastu załóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem działanie adminów. Zamiast dążyć do wprowadzania dyskusji na odpowiedni poziom i tor zamyka się temat. To niestety łatwa , ale najmniej odważna i odpowiedzialna decyzja. Znając jednak otwartość administratorów tego forum spodziewam się przywrócenia tematu (być może z obostrzeniami lub sugestiami). Jestem pewien ,że spotkamy się we wrześniu w jakimś miejscu :biwak: i wspólnie sobie :gitara: pobiesiadujemy. Dajmy sobie trochę czasu na ostudzenie głów i mam nadzieję, że wkrótce temat powróci. :sleep:

 

dokładnie :ok: wstrzymajmy się z zakładaniem nowych tematów o tym gdzie i kiedy bo ktoś zrobił coś ......... kiedyś przy :biwak: i :gitara: będziemy śmiać się z tego :)

 

czekamy na odzew administracji :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już bardzo luźno, to jakie jest zainteresowanie jesiennymi zlotami? Czy przyjeżdżają na nie rodziny z dziećmi? Ile załóg na takich spotkaniach bywa? Pytam bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie jest zdecydowanie mniejsze niż w maju. Jest to liczba rzędu 50-70 załóg. Rodziny z dziećmi przyjeżdżają. Przynajmniej moje dziewczyny są :D

 

Ja jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję, że X zlot odbędzie się zgodnie z planem :):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nie do końca rozumiem działanie adminów. Zamiast dążyć do wprowadzania dyskusji na odpowiedni poziom i tor zamyka się temat. To niestety łatwa , ale najmniej odważna i odpowiedzialna decyzja. Znając jednak otwartość administratorów tego forum spodziewam się przywrócenia tematu (być może z obostrzeniami lub sugestiami). Jestem pewien ,że spotkamy się we wrześniu w jakimś miejscu :biwak: i wspólnie sobie :gitara: pobiesiadujemy. Dajmy sobie trochę czasu na ostudzenie głów i mam nadzieję, że wkrótce temat powróci. :sleep:

 

Co roku jest ta sama dyskusja. Ile można ? Po prostu już się nie chce. Jak się czyta - jednym za daleko, drugim szkoła, trzecim za mały kemping, czwartym za duży, piątym za mało prądu, szóstym to, następnym tamto itd. Nie chcę prowadzić dyskusji, tylko proszę zrozumcie w czym jest rzecz. Forum jest tylko internetowym miejscem do "umawiania się" i wszystko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już bardzo luźno, to jakie jest zainteresowanie jesiennymi zlotami? Czy przyjeżdżają na nie rodziny z dziećmi? Ile załóg na takich spotkaniach bywa? Pytam bo nie wiem.

 

ja jesienią byłem w 4 spotkaniach - Chańcza, Olsztyn, Krościenko, Sandomierz i miały być mikołajki w Krk, ale sypło śniegiem i odbyło się tylko jednodniowe spotkanie

na wszystkich spotkaniach byłem z 3letnim synkiem

 

można powiedzieć że jesienią to się dopiero sezon zlotowo/spotowy rozkręca ;)

najwięcej załóg było chyba w Olsztynie i Sandomierzu

DSC_2567.JPG

i co ciekawe była wtedy super pogoda :bzik:

DSC_2630.JPG

połowa listopada a ludzie są bez kurtek ;)

 

więc nie ma się co przepychać ... w Bałtowie w maju było prawie tyle samo załóg co na oficjalnym zlocie :bzik:

była okazja poznać ludzi z połowy PL, a każdy miał ok 200km a nie 600 :-]

 

 

dodam że tydzień temu byliśmy w Pajęcznie, gdzie tradycyjnie już odbywa się zlot CamperTeamu i jakoś nikomu nie przeszkadza zlot na 150 załóg

w tym samym miejscu od X lat .... przyjeżdżają ludzie z całej PL, głównie po to żeby się spotkać, bo okolice już znają ;)

i dla mnie taka jest idea dużego oficjalnego zlotu :ok:

Jak się jedzie na weekend to i tak nie ma czasu na wielkie zwiedzanie, czy jakieś inne atrakcje

 

Forum jest tylko internetowym miejscem do "umawiania się" i wszystko.

 

to może zrezygnujmy w ogóle z oficjalnych zlotów ? po co robić coś na siłę ? :niewiem:

będą spotkania lokalne, czy zloty grup regionalnych i już, jak komuś będzie pasowało to pojedzie z Poznania czy Krakowa na mazury

albo z Warszawy przyjedzie na spotkanie na południu - jak np do Olsztyna w zeszłym roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Co roku jest ta sama dyskusja. Ile można ? Po prostu już się nie chce. Jak się czyta - jednym za daleko, drugim szkoła, trzecim za mały kemping, czwartym za duży, piątym za mało prądu, szóstym to, następnym tamto itd. Nie chcę prowadzić dyskusji, tylko proszę zrozumcie w czym jest rzecz. Forum jest tylko internetowym miejscem do "umawiania się" i wszystko.

 

Pozdrawiam

 

ale My to rozumiemy i podjęliśmy tylko luźną rozmowę bo jak pamiętam to zawsze kończyło się w podobnym tonie jak wczoraj :policja: i koniec tematu

 

myślę że skoro " Forum jest tylko internetowym miejscem do "umawiania się" " to po co były numeracje , certyfikaty , pasowania na zlotowicza i cała ta otoczka ???? która jest fajna i chcemy to kontynuować , więc może więcej luzu

a co do miejsca wystarczy rzucić parę propozycji i zawsze znajdzie się jakiś kompromis :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś ankieta?

Co prawda nie czytałęm "gorącego wątku" i nie wiem jakie są propozycje. Osobiście jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, że tego typu zloty były w części centralnej kraju. Mam świadomość, że niektórzy będą mieli bliżej. Ale CI którzy będą chcieli przyjechać z Podkarpacie, albo z Pomorza Zachodniego (czyli krańców Polski) będą mieli porównywalne drogi.

Akurat łódzkie jest mniej więcej po środku. Osobiście dla mnie - najlepszym rowiązaniem byłby południowy-wschód - Snadomierz bardzo ok.

Naprawdę ciężko jest mi przekonać żonę, żeby z 4 dzieci jechać w piątek po pracy 600 km i w niedzielę wracać ... :niewiem:

Ale zasieg do 200-250 jak najbardziej do zaakcetowania. Pewnie bym się pojawił z rodzinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.