Skocz do zawartości

Sanki na koło zapasowe


ufolz

Rekomendowane odpowiedzi

dobra dobra - nie poznaje kolegi... "gratuluje..." spawarkę mam aluminium koledzy z przewodów zorganizują, wzór będzie u Ciebie i Grzesia coś się wymodzi.

 

Luksiak, fajnie że mogłem pomóc :ok: ufolz dla ciebie też znalazłem http://sklep.klaja.p...wego-sanki/1445

 

ooo dzięki ci... super. jutro zadzwonie. edytowane (o choroba, 150Euro.. qrcze nie zauważyłem) nie będę dzwonił..:bevil:

ale najpierw jak luksiak odbierze muszę zobaczyć czy do mojej ramy alkowej będzie pasować i czy nie będzie za nisko u mojej angieleczki. :(

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnie sanek praktyczne porady. Fajna sprawa jak się nic nie dzieje, zapasówka jedzie nie zajmuje miejsca w luku bagażowym czy w innym miejscu.

Natomiast gdy przychodzi do zmiany koła jest trochę schodów ( nie wielki to kłopot) . Sanki są nisko zawieszone ( przynajmniej w mojej budce, oryginalne zamontowane przez producenta) i aby wyciągnąć lub włożyć koło trzeba kłaść się pod przyczepę ( dobrze mieć jakaś plandekę by nie na ziemie, czy asfalcie).

Ja, aby sobie to ułatwić na chwilę podnoszę tylne łapy wyciągam koło ( wygodniej) , opuszczam zmieniam koło znów na chwilę podnoszę tylne łapy wkładam na sanki koło z kapciem i upuszczam łapy.

Stanowczo odradzam wymianę koła z podniesionymi łapami, może to okazać się fatalne w skutkach ( skrzywieniem łapy, deformacją podłogi) , przyczepę podnosimy na lewarku za oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wirek

 

Może są rózne modele sanek Al-Ko

 

Ja swoje sanki rozsuwam aż koło wysunie się poza przyczepe i zostaje do odkręcenia jedna śruba.

Dla mnie to super rozwiązanie. Zamocowane do jazdy koło zapasowe jest bardzo blisko osi i podłogi, ale sanki są tak zrobione żeby można było przy wyciąganiu ominąć zapasem rame i koło.

 

Chyba że ja mam coś źle to mnie poprawcie, żeby bałaganu nie narobił kiedyś na drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie wydzielić kilka ostatnich odpowiedzi to osobnego tematu - nie bardzo pasują tutaj.

 

Chyba tak to działa jak na zdjęciach ale nie jestem ekspertem :)

post-3390-0-76189200-1305813884_thumb.jpg

post-3390-0-34147100-1305813896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wstyd się przyznać - ja jeszcze ich nie wysuwałem ... :-("

Warto sprawdzić swojego zapasa przed wyjazdem - na moim pierwszym wyjeździe "nową" przyczepą zgubiłem koło na autostradzie przy 100km/h. Prawdopodobnie poprzedni właściciel zamocował je z dużą dawką fantazji - wyjął sanki (został po nich ślad) i koło położył na pojedynczym profilu stalowym. Też wstyd się przyznać, ale wcześniej tam nie zaglądałem. Szczęściem poleciało do rowu, ale nieszczęściem po drodze wybiło mi dwie dziury w podłodze i połamało tylny zderzak. Teraz wcale zapasu nie wożę - więcej straty niż korzyści.

Szczęście w nieszczęściu, że dziury wybiło pod tapczanem i pod kuchnią, bo gdyby trafiło pod ściany sięgające sufitu (łazienka, szafa...) to być może wybiłoby dziurę i w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. W mojej przyczepie nie było koła zapasowego. Właśnie uzupełniłem ten brak i założyłem koło na sanki takie jak te na zdjęciach. Przy okazji zrozumiałem skąd się wzięły deformacje na jednej z opon, która pewnie kiedyś jeździła jako zapas. Deformacje odpowiadają rozstawowi rurek w sankach. Ciekaw jestem czy u Was też występuje ten problem i czy macie jakieś rozwiązania. Tu http://www.touringan...design-problem/ ktoś proponuje zastosowanie dodatkowego kółka wyciętego ze sklejki. To wydaje się sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Czy uchwyt na koło w "sankach" można przestawić bliżej środka przyczepy? U mnie w miejscu gdzie mało by byc podwieszone koło sa rurki kanalizacyjne od odpływu z "kuchni". z drugiej strony przeszkadza odpływ z łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mirmar napisał:

Czy uchwyt na koło w "sankach" można przestawić bliżej środka przyczepy? U mnie w miejscu gdzie mało by byc podwieszone koło sa rurki kanalizacyjne od odpływu z "kuchni". z drugiej strony przeszkadza odpływ z łazienki.

można przesuwać prawie dowolnie - zauważ tylko, że wysuwanie sanek ma swój koniec - kwestia czy będziesz miał dostęp do koła jak przesuniesz sobie je w jakieś inne miejsce

W dniu 19.06.2011 o 22:01, Witek napisał:

Witam. W mojej przyczepie nie było koła zapasowego. Właśnie uzupełniłem ten brak i założyłem koło na sanki takie jak te na zdjęciach. Przy okazji zrozumiałem skąd się wzięły deformacje na jednej z opon, która pewnie kiedyś jeździła jako zapas. Deformacje odpowiadają rozstawowi rurek w sankach. Ciekaw jestem czy u Was też występuje ten problem i czy macie jakieś rozwiązania. Tu http://www.touringan...design-problem/ ktoś proponuje zastosowanie dodatkowego kółka wyciętego ze sklejki. To wydaje się sensowne.

to chyba zalezy od profilu opony - będzie się wygniatać jak będzie szersza niż projekt to przewiduje

, a sklejka pewnie trochę pomoże, pod warunkiem że będzie odpowiednio sztywna (gruba i ciężka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej przyczepie mam zamontowane sanki ALKO i zauważyłem że mają efekt bujania. Próbowałem zastosować grubsze podkładki od strony wsuwek ale nic to nie dało. Czy ktoś miał podobny problem i w jaki sposób można to naprawić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.