Skocz do zawartości

Rowery w przyczepie ?


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o doradztwo w sprawie przewozu 2 rowerów w przyczepie o długości wew. 480cm. Przyczepa użytkowana jest przez dwie osoby. :przyczepa::W jaki sposób je umocować i zabezpieczyć przed ich przesuwaniem w środku budki. Rozkład w przyczepie łóżek ,dwa z przodu budki wzdłuż ścian , oraz trzecie łóżko z tyłu przyczepy w poprzek wzdłuż tylnego okna. Ewentualne utrudnienia z tytułu przewozu rowerów w przyczepie zaakceptuję.Pozdrawiam Lucek.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zdemontować koła , spiąć wszystko razem i owinąć kocem.Rowery wewnątrz to zły pomysł, chyba,że jadziesz tylko 200km .Osobićie jak ciągne budkę to jest w pełni gotowa do postoju , jedzenia, spania itp. Nie ma klamotów, poniewaz jee prawię dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o doradztwo w sprawie przewozu 2 rowerów w przyczepie o długości wew. 480cm. Przyczepa użytkowana jest przez dwie osoby. :przyczepa::W jaki sposób je umocować i zabezpieczyć przed ich przesuwaniem w środku budki. Rozkład w przyczepie łóżek ,dwa z przodu budki wzdłuż ścian , oraz trzecie łóżko z tyłu przyczepy w poprzek wzdłuż tylnego okna. Ewentualne utrudnienia z tytułu przewozu rowerów w przyczepie zaakceptuję.Pozdrawiam Lucek.

 

Nie wiem czy u Ciebie też jest taki luka bagażowy, ale ja odkręcam koła od dwóch rowerów i wrzucam je do luku pod łóżkiem. Nie zawadzają i nie latają po całej przyczepie bo zawsze je jeszcze przyłożę jakimś materacem do wody albo górą z przedsionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekbb Moja budka jest duża ,3 łóżka i dwie osoby do noclegu . Rozważam takie rozwiązanie ; poświecić 1 łóżko na umocowanie rowerów na leżąco z ich umocowaniem i zabezpieczeniem np. z tyłu przyczepy. Wtedy wejście jest wolne i chyba w miarę spokojnie będziemy mogli ewentualnie korzystać z budki w czasie dalekiej podróży.Zastanawiam się w jaki sposób owinąć rowery i je umocować trwale aby było bezpiecznie i bez zniszczeń w budce w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, czy są powody dla kórych nie chcesz wozić rowerów na zewnątrz? Rowery i budkę można uszkodzić przy wkładaniu/wyciąganiu przez dość wąskie drzwi.

A demontaż pedałów, kierownicy, kół - to chyba spory kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, czy są powody dla kórych nie chcesz wozić rowerów na zewnątrz? Rowery i budkę można uszkodzić przy wkładaniu/wyciąganiu przez dość wąskie drzwi.

A demontaż pedałów, kierownicy, kół - to chyba spory kłopot.

 

:ok:

raz wkładałem rower (składaka wigry3) i narobiłem więcej szkód niż było przez 20lat :mlot:

meble w budce są delikatne, wiele nie trzeba żeby coś uszkodzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że jest to pewien kłopot a także zagrożenie dla wnętrza budki , ale mimo to jestem zdecydowany tak przewozić rowery . Przeczytałem chyba wszystkie posty na temat przewożenia rowerów i wiem także że i na zewnątrz nie jest łatwo je przewozić ,stąd tyle dyskusji o rowerach. Poza tym mam nadzieję ,że będzie mi łatwiej budkę wyważyć. Wymontowałem 4 łóżko z przyczepy (tył) to górne i uzyskałem mniejszą masę budki. Poza tym nie ukrywam , że i koszty mniejsze. Gdybym jeździł z dziećmi to mój sposób byłby nie do przyjęcia, a tak jest taka możliwość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, czy są powody dla kórych nie chcesz wozić rowerów na zewnątrz? Rowery i budkę można uszkodzić przy wkładaniu/wyciąganiu przez dość wąskie drzwi.

A demontaż pedałów, kierownicy, kół - to chyba spory kłopot.

 

No ja zrezygnowałem z wożenia rowerów na zew. budki zamocowanych na dyszlu z przodu z dwóch a może nawet i 3 powodów.

1. Już nie pamiętam gdzie ale gdzieś wyczytałem że nie powinno być większego nacisku na dyszlu niż 100kg no a rowery z bagażnikiem to prawie 50 kg

2. Umiejscowione tam rowery skutecznie uniemożliwiały dostanie się do przedniego boksu gdzie znajduje się butla z gazem przez co na postoju nie było mowy o odpaleniu kuchenki bez ściągania rowerów

ni i 3. Może najmniej istotny ale jednak - po dłuższej trasie rowery nadawały się do kapitalnego prania, wiem że można je zawsze ubrać w jakieś pokrowce ale ja takowych nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę rowery z tyłu. Dla równowagi w przednich bakistach (docelowe w 1 DUŻEEEJ bakiście) - stelaż przedsionka. Wyrównoważy się.

Co do brudu - uważam, że mniejsze zło niż porysowane meble, a opłukanie po drodze będzie mniej uciążliwe niż zabezpieczenia rowerów w budce.

 

Co do pokrowca - wystarczy zwykła plandeka za 40-50 zł.

 

Oczywiście - to tylko moje zdanie. Teraz wożę 3 rowery. W przyszłym roku będę sie zastanawiał co zrobić, bo rowerów przybędzie. Nie chcę myśleć o wakacjach za 4 lata .... (6 rowerów!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wiozłem 2 rowery wewnątrz przyczepy,układ zabudowy taki sam jak u Ciebie.Jeden rower leżał oparty o prawe łóżko , drugi o lewe,stykały się kołami.Nie dawałem żadnego zabezpieczenia i jakoś nic się nie porysowało.Metoda raczej na krótsze trasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować koła , spiąć wszystko razem i owinąć kocem.

 

Dokładnie tak

 

Moja opinia:

jest to wykonalne spokojnie bez demontażu kół, ładowanie - lecz nie drzwiami aletylnym oknem będzie dużo wygodniejsze

2 sprytne osoby zrobią to bez uszkodzeń budki biedowałem tak przez 2 lata - ceny nowych bagażników to kosmos niestety.

 

Pierwsze moje próby były przez drzwi - porażka. Uważam że ryzyko uszkodzeń jest dużo większe niż pakowanie przez duże tylne okno

konieczne 2 osoby..

 

Bardziej niż koła przeszkadzała mi kierownica którą później luzowałem i przekręcałem tak aby była w płaszczyźnie ramy roweru.

2 rowery (mój na 26' i żony dość spora damka na 28') leżakowały sobie na łóżku poprzekładane starymi kocami

i dodatkowo spięte wokół łóżka pasem - przemieszczeń, uszkodzeń zero.

Niestety ten rodzaj pakowania to tylko pomalutku i ostrożnie

 

Niewywaga budy likwidowana była poprzez - cięższe graty na przód, nacisk na kule był OK.

 

Czemu jednak bagażnik

Trafiało mnie właśnie to co pisze piotrekbb czyli jak sobie zaplanowaliśmy objazdówkę (takie tam po 2 dni tu, 1 dzień tam, i jeszcze gdzieś indziej)

to g... z tego wyszło bo jak na 1-szym miejscu było fajnie to zrezygnowaliśmy z objazdówki właśnie z powodu pracochłonności pakowania rowerów.

 

Ze zrobieniem żarcia/picia nie miałem problemów taki układ budy że rowery nie kolidowały z garkuchnią i lodówką ani też z WC ale na drzemkę

pozostawało 1 wąskie łózko bo na podwójnym drzemały już rowery.

 

Rozważałem też mocowania na podłodze, ew. jakieś rozpórki - odpuściłem aby to fajnie zrobić kupa roboty i troszkę kaski też trzeba.

 

Jak poszukasz dobrze to ok. 300-350 zł kupisz używany bagażnik (najlepiej szukać w zimie) - może nie warto ryzykować uszkodzeń / utrudnień - decyzja oczywiście Twoja

 

....... że nie powinno być większego nacisku na dyszlu niż 100kg no a rowery z bagażnikiem to prawie 50 kg

 

Każdy hak ma dopuszczalny określony nacisk na kulę często jest to 50kg

Ale to nie jest tak jak piszesz masy rowerów na dyszlu nie przeliczysz dokładnie bez masy tego co za osią (zakł. buda 1-osiowa)

Bez urazy - toż to sama fizyka - buda 1-no osiowa to dźwignia dwustronna ważne są masa ładunku oraz jego umiejscowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Nigdy więcej wkładania rowerów do wnętrza. Mam nawet składane łóżko z tyłu, ale niestety wszystko się rysuje. Napisz proszę, jakie masz elementy w przyczepie, które mogą zrównoważyć możliwość przymocowania coś ala bagażnik na dyszlu na dwa rowery. Uważam to za jedyny sensowny i najtańszy pomysł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj pomiary tego łóżka z tyłu przyczepy szerokie na 80 cm.i długie na 198 cm. Lewą część łóżka od wewnątrz budki ogranicza ściana łazienki , tak że spokojnie 2 rowery wejdą bez problemu i będą blokowane przez tę ścianę.Myślę, że po przekręceniu kierownicy do poziomu ramy roweru i zdjęciu siodełek rowery się zmieszczą na łóżku w pozycji leżącej. Do spania pozostanie łoże o wymiarach 198cm. #198cm . Rowery planuję poprzekładać kocami, podłogą do przedsionka , karimatami oraz przymocować pasami transportowymi do łóżka. Ściankę od łazienki planują obłożyć cienką sklejką.Przedsionek ze stelażem ,zbiorniki na czystą i brudną wodą oraz inne cięższe rzeczy będą wiezione w bagażniku auta. W takim układzie nie powinniśmy narzekać na brak miejsca w budce . Praktyczne załadowanie budki dwoma rowerami oraz wielogodzinna jazda pokaże czy ten sposób zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdy hak ma dopuszczalny określony nacisk na kulę często jest to 50kg

Ale to nie jest tak jak piszesz masy rowerów na dyszlu nie przeliczysz dokładnie bez masy tego co za osią (zakł. buda 1-osiowa)

Bez urazy - toż to sama fizyka - buda 1-no osiowa to dźwignia dwustronna ważne są masa ładunku oraz jego umiejscowienie.

 

Akurat nacisk na hak łatwo zmierzyć podstawiając pod kółko manewrowe zwykłą wagę łazienkową wiadomo że nie jest super dokładny ale na pewno zbliżony. No i już wiem skąd mi się to 100kg wzięło - na zaczepie w przyczepce jest naklejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.