Skocz do zawartości

LUNAR PREMIERE 415, 1995


crategus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tytułem wstepu przeklejam kilka słów napisanych w innym wątku świeżo po zakupie:

"No i jest sukces, rzutem na taśmę, bo byłem już zrozpaczony. 2 dni jazdy, blisko 2kkm i 50 przyczep- ostatnia pozycja na liście (dosłownie), której nawet nie brałem wstępnie pod uwagę okazała się złotym strzałem ;) Po koleji, pozwolicie, że zrelacjonuję, może się komuś przyda (a propos, przepraszam, nie szukałem, może istnieje taki wątek- fajnie jakby było takie miejsce, gdzie wrzucić by można te 'obejrzane', nie warte zachodu, oszczędzając tym samym innym czasu, pieniędzy itd...)

 

Jechałem (zapewnienie sprzedawcy o stanie itd) po tą: Coachman Mirage 520/4 http://allegro.pl/pr...1599674001.html Odradzam tego sprzedawcę (pomijając już niezgodność stanu rzeczywistego z opisywanym), niemiły, robił łaskę udzielając jakichkolwiek informacji, chodź wiedział, iż jade blisko 400km. Z zewnątrz fajna, w środku trochę mniej, podłoga zdrowa, niestety rozszczelniony (i nie naprawiony) prawy przedni róg- tym samym przednia prawa ściana miękka, w półkę od dołu można było wsadzić palec, nie znam się, nie mając pojęcia ile naprawa może kosztować odpuściłem. Oprócz tego stan całkiem całkiem, no i mover, fajny bajer...

Będąc już niedaleko, postanowiłem zachaczyć o Poznań. I tu przeżyłem szok. Krętacze, krętacze i jeszcze raz krętacze.

BAILEY DEVILLE http://allegro.pl/ba...1594063588.html oraz druga od tego sprzedawcy http://allegro.pl/ba...1602259398.html totalna porażka. Musiałbym wkleić kwieciste opisy i zapewnienia z emaila, żebyście wiedzieli o co chodzi. Miałem być zachwycony stanem, a na miejscu: uderzona w dach, śmierdzi, grzyb, miękka podłoga, meble rozwarstwione od wody... Po powrocie do domu nie mogłem uwierzyć, że to te same przyczepy co na ogłoszeniach. I że można mieć czelność 'chcieć' sprzedawać taki złom w takiej cenie...

Kolejna (pan Jameson11): http://allegro.pl/du...1592048157.html - miała mieć lekki zaciek z tyłu (chwała za to, że przynajmniej o tym mnie poinformował)... zaciek był, ale okazał się być grzybem rozprzestrzenionym od łazienki w lewym rogu, po ściane za szafą w prawym rogu + miękka podłoga. Ogólnie syf.

Potem udałem się do Panów z BestCamp- przynajmniej byli mili. Pod tym względem polecam (szczerze- fajne chłopaki)- można pogadać, nie ściemniają itd. Dużo przyczep, niestety, kilka z miękką podłogą, kilka z wyplenionym grzybkiem, ale ślady zostały. Generalnie, mając na uwadzę, że za naprawdę zdrową przyczepę (a takich było tylko kilka) trzeba u nich niemało dopłacić, można się wybrać i pooglądać. Ja niestety nic tam dla siebie nie znalazłem, przeraziło mnie, że nawet sprzedawca z 40 przyczepami na 'placu' większość ma z widocznymi fuckupami...

Dzień kolejny i druga strona kraju. Ta miała być idealna, myślę sobie, Elddis, najwyższy jeśli chodzi o wyposażenie- GTX, może warto: http://allegro.pl/pr...1587936458.html . W sumie może i warto, nawet udało mi się utargować fajną cenę + dorzucenie stabilizatora; ale... zaciek na przednim lewym słupku. Bez widocznych śladów uderzenia czy coś- z zewnątrz super. No ale słupek... nie wiem na ile 'złapany' wilgocią, nie chciałem przedziurawić wewnątrznej tapety. Z mniejszych braków: aku do wywalenia, brak dużego stołu (tylko 2 mniejsze), do ogólnego czyszczenia, bo trochę zasyfiona, w łazience do podklejenia brodzik, dwa wyłamane teleskopy w oknach, niezgodność z opisem- brak anteny ze wzmacniaczem i sterowaniem (tylko instalacja, wyjście na zewnątrz z urwanym kablem), brak pojemników na wodę, ułamana rączka z piekarnika... Wahałem się, bo sprzedawca miły, widać, że część braków dopiero mu uświadomiłem... Prawie zdecydowany, pojechałem jeszcze tu: http://allegro.pl/pr...1592668726.html

Wszedłem do środka...i kupiłem. Jeszcze takiego stanu, przyczepy jakby nie było ponad 15 letniej, nie widziałem. Wszystko jak nowe- meble, instalacje itd... gdyby była roczną, może bym uwierzył (stan) ;)"

 

Po weekendzie dłubania:

- jednak coś 'sparciałego' znalazłem. Z przodu (widoczne przy zakupie) było pęknięcie- lewy bok bakisty. Nie sądze, że od uderzenia, bo cała reszta zdrowa, raczej pęknięcie od pracy materiały... od dołu bakisty (spojenie podłogi z przednią ścianą) brakowało 2 śrubek, całośc nie była sztywna. Oczywiście wszystko zrobione, szczelina zaklejona, pomalowana. Niestety, najprawdopodobniej tamtędy przedostawała się woda (w czasie jazdy) i poważnie nawodniła deskę oddzielającą bakistę od kabiny (ta pod oknami). Do wzmiany- jak sądzicie, dużo roboty? Od razu nadmienię, że narożnik i cała ściana zdrowe, więc to nie zaciek od góry.

- pompka dead. Nie wiem co jest grane- bo podłączając jakąkolwiek, pompuje i pompuje- czyli jakby brak szczelności w instalacji. Pewnie padła od ciągłej pracy. W srodku jednak brak jakichkolwiek wycieków- wszystko suchutkie, wszędzie. Korek w carverze na miejscu. Kwestia uszczelnienia wtyku na lini wąż pompki/wejście (carver compact bez filtra)? Z kranu co prawda leciało, ale mizernie (może słaba pompka, niestety nie odczytałem mocy- Carver Thames), ciepła już nie, choć piecyk się włącza i działa poprawnie.

- brak chyba prostownika. Zazwyczaj widziałem go przy akumulatorze (u mnie nie ma)- u mnie, po otwarciu szafy jest dość duży panel sterowania- za nim z tego co wypatrzyłem jakieś układy scalone, zwoje, kondensatory- może tam jest zaintegrowany? A może ładowanie aku tylko z lternatora podczas jazdy? W każdym razie, po podłączeniu prądu, 12V co prawda jest, po odłączeniu i przełączeniu na VAN akku nie wstaje...

- po co podwójna linia bezpieczników? U mnie przy panelu sterującym (główny + 3 automaty + 10 x 10A) i kolejny panel pod łóżkiem a tam chyba z 20 kolejnych...

- pęknięta lewa przednia szyba, jakieś 10cm, tylko zewnętrzna, wody nie puszcza, zakleiłem taśmą... Wymieniać czy jest szansa (jak?) renowacji? Nafrezować, zapuścić jakimś specyfikiem i wypolerować? Da radę?

- diagnosta stwierdził, że mam bardzo dziwną ramę alko. Jeszcze takiej nie widział, a sam ma przyczepę, więc tym samym troszkę się interesuje... Podobno mega solidna- od standardowej ramy alko odchodzą w kierunku haka, po jednej na strone, potężne alu płaskowniki... zrobie fotki.

- do wymiany ciernie w aks 2000. Wyczyściłem, odtluściłem itd, jedzie jak po szynach, ale skrzypienia nie usłyszałem... czyli nie działa poprawnie.

- do dokupienia zamek do w/w stabilizatora, 60zł, niestety- to wg al-ko.pl jedyne zabezpieczenie do tego modelu. Trzeba będzie coś uspawać ;)

- tak ogromnego przedsionka to ja jeszcze nie widziałem ;) Później dorobie zdjęcia... w każdym razie z dodatkową sypialnią, na dobre 5m w przód, made in france, nowka, cieszy... ;)

- sprawdzona instalacja gazowa, wszystko szczelne

 

Wyposażenie (a co, będzie na przyszłość, jakbym chciał sprzedać):

- rozkładane łóżko z przodu (lub salon)

- piętrowe łożko z tyłu, oddzielone drzwami przesuwnymi (lub 2 fotele + stolik)- osobny materac dla łóżka górnego

- 3 stoliki (tył, przód, na zewnątrz- chowane w wydzielonej szafce a nie jak zazwyczaj w łazience)

- fajny, rozkładany stopień wejściowy

- dostęp do akku z zewnątrz

- panel sterowania w zamykanej szafce

- bojler carver - ciepła woda

- carver 1800s - ogrzewanie gazowe

- dodatkowy grzejnik na 230V

- moskitiery + rolety we wszystkich oknach

- 2 świetliki dachowe

- łązienka: prysznic z ciepłą wode, zasłonka, okno, świetlik, toaleta therford poti poti opróżniana na zewnątrz

- lodówka Elektrolux (taka troszkę nowsza), 12V/230V/gaz

- płyta cramer, 3 palniki, szyba oddzielająca od mebli/ściany

- zlew z ociekaczem, ciepła woda

- grill gazowy

- miejsce na mikrofalówkę

- zegar

- czyjnik/alarm dymu

- miejsce na 2 butle w bakiście + rzeczone butle (na razie angielskie)

- pompka carver thames (pewnie wymienie na jakąs 1,5 bar)

- zbiornik na czystą wodę + wąsy do ciągnięcia

- zbiornik na szarą wodę + rurki odpływowe

- 2x kable zasilające, wąż przedłużający 20m do ewnetualnego źródła wody

- akumulator, obok niego wejście zasilające, całość zamykana więc nikt bez sekatora mnie nie odłączy ;)

- instalacja antenowa STRATUS + wzmacniacz w środku (tv/radio)

- nowy, ogromny przedsionek z dodatkowym (alternatywnie zapinanym) bocznym namiotem dla 2-3 osób, francuski ;)

- stopki/najazdy do poziomowania pod koła fiamma

- podkładki pod nóżki stabilizujące jumbo

- stabilizator jazdy AL-KO AKS2000

- działające światła przeciwmgielne :)

- pełna dokumentacja, instrukcje itd

- rok prod. 1995, DMC 1035kg, MW 910kg

 

Muszę przyznać, że meble i łazienka w stanie idealnym. Na podłodze wykładzina- ta gumowa, bejbe trochę narzekała, że nie taka standardowa jak we wszystkich angielkach, jednak po pierwszych testach + deszcz wyszła jej wyższość nad wspomnianymi...

 

Kilka fotek, na razie sprzedającego, później dorobie własne, bo te nie oddają rzeczywistego stanu (imho wyjątkowo dobrego):

post-6708-0-24988800-1305707127_thumb.jpg

post-6708-0-88006700-1305707857_thumb.jpg

post-6708-0-06733900-1305707867_thumb.jpg

post-6708-0-52715700-1305707881_thumb.jpg

post-6708-0-05044200-1305707888_thumb.jpg

post-6708-0-10535400-1305707893_thumb.jpg

post-6708-0-54895600-1305707904_thumb.jpg

post-6708-0-08075400-1305707913_thumb.jpg

Edytowane przez crategus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.