Skocz do zawartości

naprawa podpory


Rekomendowane odpowiedzi

Jak naprawić podporę od przyczepy? czy wogóle da się ją naprawić czy trzeba wymienić na nową?

Daje się opuścić tylko do momentu gdy opiera sie lekko o ziemię. Dalej zaczyna przeskakiwać.

To samo przy składaniu. Do pierwszego oporu a dalej jakby był zerwany gwint.

Edytowane przez poldek1605 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawić podporę od przyczepy? czy wogóle da się ją naprawić czy trzeba wymienić na nową?

Daje się opuścić tylko do momentu gdy opiera sie lekko o ziemię. Dalej zaczyna przeskakiwać.

To samo przy składaniu. Do pierwszego oporu a dalej jakby był zerwany gwint.

Mozna kupic nakretki gwintowane orginalne. tylko sa rozne rodzaje gwintow(4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpór się nie naprawia tylko kupuje nowe!!!

 

naprawia się, naprawia

musisz rozebrać i zobaczyć co jest przyczyną przeskakiwania, albo gwint na srubie, albo gwint w "nakrętce" się wytarł . Jeżeli w nakrętce to jest ona do kupienia w np, Gomarkecie

http://go-market.pl/AL357.864,cd46,Nakretka_podpory_skladanej_ak_800_1000,cd,products.xml

Musisz tylko sprawdzić średnicę, bo są rózne.

U mnie nakrętka się rozsypała, kupiłem drugą , wymiana parę minut i drugi rok działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

podłącze się do tematu.

Mam też problem z podporą, mianowicie w momencie gdy rozkładam i podpora dotyka ziemi strasznie ciężko kręcić, opiłki metalowe lecą coś jak by tarło, jest to do naprawy? Jakaś podkładka teflonowa lub łożysko oporowe? naprawiał ktoś coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden problem.

Jak odczepić podporę od przyczepy?

Dwie śruby to pikuś - jak wyjąć to całe ustrojstwo?

W dól ze szpilek się nie daje bo jest nasunięte na profil ramy.

Zsunąć do tyłu z ramy też nie można bo siedzi na szpilkach śrub.

Błędne koło. :sciana:

Siedzę i się w głowę drapię

 

Może ktoś ma jakiś sposób na to. :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uff, skończone.

Dzięki za wsparcie i podpowiedzi.

Okazało się, że nakrętek są dwa rozmiary

Oczywiście miałem ten którego nie było na składzie :bevil:

 

Ale GoMarket obiecał, że będzie za tydzień... i słowa dotrzymał

Wczoraj odebrałem nakrętkę - faktycznie 30 PLN

I wszystko zrobione

Podpora jak nowa

Można jechać w trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Mistrz wykopków ale co tam. 

Mam w jednej podporze krzywa ośke, ta nagwintowana. Pytanie pierwsze zasadnicze - czy jak ją wyjmę to będę ja w stanie wyprostować choć w miarę żeby była prosta?(nie musi być super idealnie w mojej opinii) Jeśli tak to jak wybić tą nieszczęsną zawleczkę. Wybilem na równo i już dalej bez pomysłu jak to dalej zrobic, próbowałem malym imbusem o średnicy jak ta zawleczka ale juz nie bylem w stanie tego dalej ruszyc? Jakieś patenty? Druga sprawa jak już się uda - dwie sruby odkręcone przy "nakrętce" ale jak to dalej rozmontować? Czy gra raczej niewarta swieczki i po prostu wymienić całą podporę? 

Dziękuję bardzo za pomoc! 

DSC_0519.JPG

DSC_0520.JPG

DSC_0521.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam demontaż podpór to sprawa jest prosta. Odkręcasz dwie śruby, zdejmujesz czołową cześć podpory ze śrub i wysuwasz śrubę główną z tylnego oczka.  
Jak podporę masz zdemontowaną to wówczas zobaczysz ze trzpienia można wybić całkowicie gdyż, w podporze jest otwór ułatwiający to. Zobaczysz go po zdemontowaniu.
Możesz próbować jakoś naprostować śrubę główna. Tak czy siak podporę będziesz musiał zdemontować i albo ją wyprostować albo wymienić na nową. 
W tym sezonie pierwszy raz rozkręcałem i czyściłem podpory. Miałem wątpliwości i obawy, ale naprawdę nie jest to trudne ani skomplikowane. 
Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.