Skocz do zawartości

Sklejam w całość...


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ludzie, zacząłem skłądać elementy do "kupy" :D

Nawet wymiary są "trzymane" oryginalne - przyczepa wydaje się być dalej prosta !!!

Podczas oczekiwania na wyschnięcie klejów, powoli "kulam" stary szczelniacz. Niestety będę musiał odkryć tylny lewy róg na wysokości około 1 m.

Dobra rada dla kupujących (przynajmniej u mnie by się sprawdziło) - "poszarpać" silnie za zewnętrzne uchwyty, jeśli się chwieją to znaczy, że jest coś nie tak.

 

Pozdrawiam

zjunl0d21g5ah4oj.jpg

9ubib2zgfikf9vt2.jpg 8k67jnek28f6jzh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :D. Ja wstępnie planuje w następny weekend "ciąć blache i krzesać iskry" czyli monster garage u mnie na podwórku :D. Będe uzupełniał rozwaloną ściane.

W tygodniu musze kupić ten szuwaks do uszczelniania :D

 

 

Dobra rada dla kupujących (przynajmniej u mnie by się sprawdziło) - "poszarpać" silnie za zewnętrzne uchwyty, jeśli się chwieją to znaczy, że jest coś nie tak.

To znaczy, że jak byś posiadał to doświadczenie, które właśnie zdobyłeś to drugi raz swojej przyczepki byś nie kupił :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli jesteś zadowolony to wszystko jest w największym porządeczku :D.

Ja jak kupowałem swoją przyczepkę to też myślałem, że mniej roboty będzie, ale jak człowiek zaczyna robić, to się okazuje że jeszcze to i tamto by wypadało naprawić, albo zmienić :D i się dochodzi do takiego momętu, że prawie wszystko jest z przyczepy wyjęte :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno się nie odzywałem z powodu różnych dziwnych zajęć.

Co do Twojej przyczepki niestety jest to standart w Caravelair mających ponad 10 lat. Kupując swoje przyczepy oglądałem wiele przyczep Twojej marki i większość z nich "rozłaziła się w szwach "

Rada dla przyszłych caravaningowców, kupujcie "niemca".Obejrzałem pewnie ze 100 przyczep i jeżeli nie nosiły śladów napraw to najlepiej trzymały sie Knaus,Wilk,Tec,,Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno się nie odzywałem z powodu różnych dziwnych zajęć.

Co do Twojej przyczepki niestety jest to standart w Caravelair mających ponad 10 lat. Kupując swoje przyczepy oglądałem wiele przyczep Twojej marki i większość z nich "rozłaziła się w szwach "

Rada dla przyszłych caravaningowców, kupujcie "niemca".Obejrzałem pewnie ze 100 przyczep i jeżeli nie nosiły śladów napraw to najlepiej trzymały sie Knaus,Wilk,Tec,,Hobby.

Na wszystko trzeba patrzyć przez "pryzmat ceny". Rozchodzące się Caravelairki powinny mieć niższą cene z tego powodu, że się rozchodzą. Jeśli nie stać Nas na droższą przyczepe, a uważamy, że jesteśmy w stanie sami to dobrze naprawić - to czemu kupować droższego niemca :D.

Jeśli mamy dość kasy i chcemy być spokojni i nie martwić się - wtedy warto kupić niemca :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :D Tomekk przy sklejaniu styropianu do blachy pamiętaj o tym aby ten dokładnie dolegał całą powierzchnią (najlepiej sklejaj na dwuskładnikowy klej na bazie poliuretanów)- a z czego będziesz robił poszycie wewnętrzne ?Pozdrawiam :D

Tak się zastanawiam :D : czy styropian musi przylegać z tego powodu, że jeśli będzie powietrze w ścianie (wolne przestrzenie) , to będzie wykraplać się woda? Czy może z jakiś innych względów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, mi się wydaje, że nie trzeba kleić styropianu. Np w moim ACE AIRSTREAM styropian jest luźno w przestrzeniach. A poduszka powietrzna tworząca się między jest też izolatorem. Poza tym nie widziałem by np pod sidingiem (czy jak to się pisze) na domach styropian sie kleiło a tam napewno są przestrzenie powietrzne. Też poczas swego remontu nie zamietzam kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja u siebie sturopian mam przyklejony i do blachy i do wewnętrznej sklejki. Wydaje mi się, że jest to tak zrobione, aby było jak najmniej wilgoci wewnątrz ściany. Styropian jak wszyscy wiedzą ma bardzo małą dyfuzje. Jeśli między nim, a ścianką będą wolne przestrzenie, to z czasem zacznie wykraplać się tam woda. No i mamy problem bo ani styropian, ani blacha nie wydali nam tej wilgoci ze ścianki. Przynajmniej tak to sobie tłumacze :D - może niech maxpolau się wypowie i nam wyjaśni czemu trzeba przykleić styropian?

Co do powietrza to niestety jest to strasznie słaby izolator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Czy się wykrapla, czy nie, ta woda, to i tak staram się przyklejać całą powieszchnią, ale klejem jednoskładnikowym poliuretanowy. Wewnątrz zrobię wyklejkę z pilśni, która z jednej strony jest drewnopodobna (ale nie ma to znaczenia estetycznego). Następnie coś wymyśle (jakiś "balejarz") aby uzyskać estetyczną powierzchnię, żeby nie było widać fragmentów ze starą tapetą i z nową wyklejką. I będzie baja !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyklejania styropianu, z tego co wiem jeżeli (co prawda) dom jest obłożony płytą OSB to styropian musi być ryflowany tzn. z zagłębieniami żeby ściany miały wietrzenie , z drugiej jednak strony powiedzmy chemicznej styropian doś łatwo ulega rozkładowi na dość szkodliwe związki dlatego powinien być szczelnie zamknięty aby się nie utleniał. Także jakby nie zrobił i tak może być źle :D ,albo dobrze. :D

Jak mawiał Wałęsa każdy plus ma swój minus. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.