Jump to content
Paweł 66

Opony do przyczepy

Recommended Posts

jacekzoo

w LMC chcę wymienić gumy na całoroczne. tylko widzę że problem z takimi w odpowiednim rozmiarze. potrzebuję 185r14, w sumie tylko dwa modele  wchodzą w grę, oponeo wyrzuca jeszcze jakieś totalne chińczyki. 

pierwszy trochę droższy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-cargo-vector-2-185-80-r14-102-100-q-c#172228556

drugi trochę tańszy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/matador-mps125-185-80-r14-102-100-r-c#215376180

co o nich myślicie? jest sens dopłacać do tych droższych? najchętniej chciałbym vredesteiny quatrack 5 bo mam je sprawdzone, ale ich nie ma. 

czy nośność 850kg na oponę wystarczy na budę 1600??  do tej pory takie gumy miałem w hobbitce 1350, tutaj zapas jest zdecydowanie mniejszy. ale w nośności 900kg nie ma ani sztuki w tym rozmiarze

byry007

Mam te ż tej aukcji, za dużo nie mogę powiedzieć jak się zachowują na śniegu bo jeszcze nie widziały, ostatnio 200km wracałem w deszczu znaczy się w ulewie i jest ok.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7453085421

Jarosław69
17 godzin temu, jacekzoo napisał:

w LMC chcę wymienić gumy na całoroczne. tylko widzę że problem z takimi w odpowiednim rozmiarze. potrzebuję 185r14, w sumie tylko dwa modele  wchodzą w grę, oponeo wyrzuca jeszcze jakieś totalne chińczyki. 

pierwszy trochę droższy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-cargo-vector-2-185-80-r14-102-100-q-c#172228556

drugi trochę tańszy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/matador-mps125-185-80-r14-102-100-r-c#215376180

co o nich myślicie? jest sens dopłacać do tych droższych? najchętniej chciałbym vredesteiny quatrack 5 bo mam je sprawdzone, ale ich nie ma. 

czy nośność 850kg na oponę wystarczy na budę 1600??  do tej pory takie gumy miałem w hobbitce 1350, tutaj zapas jest zdecydowanie mniejszy. ale w nośności 900kg nie ma ani sztuki w tym rozmiarze

Wszystko jedno które. GY jest w bdb cenie. Najlepiej kup 3 sztuki - jedna na zapas i używaj rotacyjnie. Chyba ,że masz jakąś sztukę na sztukę to zapas z głowy.

Najważniejsze ,że to świeża produkcja. Weź pod uwagę aspekt dostępności tych modeli z dnia na dzień w dobrej cenie .

Ja gdy kupiłem letnie  to -Barum bo zawsze są dostępne. A z "wynalazkami" różnie może być z szybką dostępnością...i często cena standardowa może sprawić przykrość.

jacekzoo

@Jarosław69 chyba wezme te gy. Na zapas mam, bo budka teraz stoi podajże na barumach, są w miare świeże, z końca 2016r. Jedną dam na zapas a drugą wystawie, może ktoś będzie potrzebował kupić. Bo w zapasie muszę wymienić bo mam jakiegoś strucla i to bez ,,c,,

Jarosław69

A dlaczego chcesz zmieniać jak są z końca 2016 ???

Czyżby tak szybko zużyte ?

jacekzoo

Nie, wyglądają jak nówki. Chce całoroczne na wyjazdy zimą. Rozważałem jeszcze drugi komplet zimówek do tych co mam, ale jednak stanęło na całorocznych

dudek_t

Mam te Matadory. Sprawdzone w boju. W GY nie podoba mi się bieżnik, wygląda na zdecydowanie bardziej letni.

jacekzoo

To jednak wezmę matadory, GY może bardziej ,,markowsze,, ale jak  te są sprawdzone to mi wystarczy

MartiNBR

Chętnie odkupię te z 2016. Ja zimą nie jeżdżę :)

BeeBee

Ja mam Matadory, kupilem w zeszlym roku i jestem zadowolony, ale zima nie jezdzilem. Ale ogolnie polecam.

jacekzoo
1 godzinę temu, MartiNBR napisał:

Chętnie odkupię te z 2016. Ja zimą nie jeżdżę :)

Sa nawet z 2017 :D poszło na pw

jacekzoo

Jest możliwe żeby na oponie nie było oznaczenia daty produkcji?

jacek00
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jest możliwe żeby na oponie nie było oznaczenia daty produkcji?

Sprawdź z obu stron opony. Szukaj skrótu DOT

Edited by jacek00 (see edit history)

Lucek26

Pojawiły się w sprzedaży nowe opony dostawcze norweskiej firmy VIKING produkcja z 2018 roku.

VIKING Trans Tech II  185 R 14 C 102/100  Q 8PR LRD

Praktycznie średnica tych opon odpowiada  rozmiarowi 195/70 R14  95 S   .

Lucek26
W dniu 22.04.2018 o 17:19, Kristofer napisał:

Sanki również wykluczyłem z kilku powodów, a mocowanie koła zapasowego mam fabryczne, podobnie, jak u Marka, czyli w bakiście. Uznałem jednak, że jest bardzo mało prawdopodobne, abym kiedyś koła użył, więc przeniosłem je w pobliże osi (duży schowek pod łóżkiem francuskim). W niczym mi tam nie przeszkadza, dorobiłem solidne mocowanie, a koło jest w pokrowcu. Dzięki temu zyskałem na możliwości włożenia do bakisty większej ilości rzeczy, z których korzysta się często, więc są pod ręką. Gdyby koło było tak, jak przewidział to producent, to do bakisty mógłbym włożyć jedynie "rolkę ręczników papierowych". Sanki pod podłogą były opisywane na forum. Jest wiele osób, które je mają, ale jest też drugie tyle osób, którym to rozwiązanie nie odpowiada i mają ku temu słuszne argumenty. Nie zawsze też można takie sanki bez przeszkód zamontować. Uwarunkowania przyczep są skrajnie różne, dlatego samemu trzeba wybierać najlepszą dla siebie opcję. Były wpisy na forum, z których wynikało, że niektórzy wożą to koło nawet w samochodzie.

Krzysztof proszę napisz w jaki sposób rozwiązałeś mocowanie kola zapasowego w schowku pod łóżkiem. Zamierzam za Twoim przykładem przenieść kolo zapasowe do schowka pod łóżkiem jak najbliżej osi przyczepy.

Myślę o przykręceniu do podłogi schowka   listew drewnianych zabezpieczających kolo przed przesuwaniem w czasie jazdy.

Drugie rozwiązanie to użycie dwóch  taśm transportowych przymocowanych do czterech uchwytów przykręconych do podłogi.  Wymieniłem opony  na nowe dostawcze oraz odmłodziłem kolo zapasowe i przy tej okazji chce przenieść kolo do schowka.:banan: