Skocz do zawartości
Paweł 66

Opony do przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

w LMC chcę wymienić gumy na całoroczne. tylko widzę że problem z takimi w odpowiednim rozmiarze. potrzebuję 185r14, w sumie tylko dwa modele  wchodzą w grę, oponeo wyrzuca jeszcze jakieś totalne chińczyki. 

pierwszy trochę droższy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-cargo-vector-2-185-80-r14-102-100-q-c#172228556

drugi trochę tańszy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/matador-mps125-185-80-r14-102-100-r-c#215376180

co o nich myślicie? jest sens dopłacać do tych droższych? najchętniej chciałbym vredesteiny quatrack 5 bo mam je sprawdzone, ale ich nie ma. 

czy nośność 850kg na oponę wystarczy na budę 1600??  do tej pory takie gumy miałem w hobbitce 1350, tutaj zapas jest zdecydowanie mniejszy. ale w nośności 900kg nie ma ani sztuki w tym rozmiarze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Mam te ż tej aukcji, za dużo nie mogę powiedzieć jak się zachowują na śniegu bo jeszcze nie widziały, ostatnio 200km wracałem w deszczu znaczy się w ulewie i jest ok.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7453085421

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69
17 godzin temu, jacekzoo napisał:

w LMC chcę wymienić gumy na całoroczne. tylko widzę że problem z takimi w odpowiednim rozmiarze. potrzebuję 185r14, w sumie tylko dwa modele  wchodzą w grę, oponeo wyrzuca jeszcze jakieś totalne chińczyki. 

pierwszy trochę droższy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-cargo-vector-2-185-80-r14-102-100-q-c#172228556

drugi trochę tańszy

https://www.oponeo.pl/dane-opony/matador-mps125-185-80-r14-102-100-r-c#215376180

co o nich myślicie? jest sens dopłacać do tych droższych? najchętniej chciałbym vredesteiny quatrack 5 bo mam je sprawdzone, ale ich nie ma. 

czy nośność 850kg na oponę wystarczy na budę 1600??  do tej pory takie gumy miałem w hobbitce 1350, tutaj zapas jest zdecydowanie mniejszy. ale w nośności 900kg nie ma ani sztuki w tym rozmiarze

Wszystko jedno które. GY jest w bdb cenie. Najlepiej kup 3 sztuki - jedna na zapas i używaj rotacyjnie. Chyba ,że masz jakąś sztukę na sztukę to zapas z głowy.

Najważniejsze ,że to świeża produkcja. Weź pod uwagę aspekt dostępności tych modeli z dnia na dzień w dobrej cenie .

Ja gdy kupiłem letnie  to -Barum bo zawsze są dostępne. A z "wynalazkami" różnie może być z szybką dostępnością...i często cena standardowa może sprawić przykrość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

@Jarosław69 chyba wezme te gy. Na zapas mam, bo budka teraz stoi podajże na barumach, są w miare świeże, z końca 2016r. Jedną dam na zapas a drugą wystawie, może ktoś będzie potrzebował kupić. Bo w zapasie muszę wymienić bo mam jakiegoś strucla i to bez ,,c,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jarosław69

A dlaczego chcesz zmieniać jak są z końca 2016 ???

Czyżby tak szybko zużyte ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie, wyglądają jak nówki. Chce całoroczne na wyjazdy zimą. Rozważałem jeszcze drugi komplet zimówek do tych co mam, ale jednak stanęło na całorocznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dudek_t

Mam te Matadory. Sprawdzone w boju. W GY nie podoba mi się bieżnik, wygląda na zdecydowanie bardziej letni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To jednak wezmę matadory, GY może bardziej ,,markowsze,, ale jak  te są sprawdzone to mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

Chętnie odkupię te z 2016. Ja zimą nie jeżdżę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BeeBee

Ja mam Matadory, kupilem w zeszlym roku i jestem zadowolony, ale zima nie jezdzilem. Ale ogolnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
1 godzinę temu, MartiNBR napisał:

Chętnie odkupię te z 2016. Ja zimą nie jeżdżę :)

Sa nawet z 2017 :D poszło na pw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Jest możliwe żeby na oponie nie było oznaczenia daty produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Jest możliwe żeby na oponie nie było oznaczenia daty produkcji?

Sprawdź z obu stron opony. Szukaj skrótu DOT

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi