Skocz do zawartości
Paweł 66

Opony do przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

bartd

No tak... z tego rozmiaru są i nawet chyba wezmę te pierwsze z brzegu...Kormorany.

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarzabek
4 godziny temu, byry007 napisał:

Takie same tylko B3 są na oponeo i to bez kosztów wysyłki i tańsze bo za 201 zł.Ja już je kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd
13 minut temu, jarzabek napisał:

Takie same tylko B3 są na oponeo

No właśnie nie widzę takiego rozmiaru jak 185/75/14 w Kormoranie Vanpro B2 ani B3 na Oponeo. Może źle patrzę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarzabek
Napisano (edytowane)

Oj 175 /80/14 sorki https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-vanpro-b3-175-80-r14-99-r-c#173162225                                                                        albo te  https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-vanpro-b2-185-80-r14-102-r-c#173162315

Edytowane przez jarzabek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd
Napisano (edytowane)

Ale tak w sumie szły opony:

195/70/14

Zamiennik:

185/75/14 (+0,7% średnicy=4,5 mm - wysokość przyczepy wzrośnie o 2,25 mm)

185/80/14 (+1,1% średnicy=7,0 mm - wysokość przyczepy wzrośnie o 3,5 mm)

Jak piszą to norma to +1,5% do -2,0%.... więc może zastosować ten rozmiar 185/80/14...duży wybór opon i jednak tańsze....jak myślicie?

Edytowane przez bartd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Będą dobre. Śmiało bierz. Ja też zmieniłem rozmiar w swojej kierując się ceną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZBYCH1234

To jest prawidłowy zamiennik wymiaru 185/80r14c ja mam w swoim hobby 400 takie zamontowane od 2lat i niema żadnego problemu.widzę tylko plusy wysokość opony co chroni przed uszkodzeniem i cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lucas_ka
22 godziny temu, jarzabek napisał:

Oj 175 /80/14 sorki https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-vanpro-b3-175-80-r14-99-r-c#173162225                                                                        albo te  https://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-vanpro-b2-185-80-r14-102-r-c#173162315

W IC masz za 187zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd

Wczoraj postanowiłem się przyjrzeć moim (starym) oponom dokładnie i o ile z boku opon jest zero pęknięć, po bokach są jeszcze fabryczne "frędzle", bieżnik wygląda jak nowy to pomiędzy bieżnikami widać mnóstwo pęknięć - dzisiaj zdecydowanie zamawiam nowe opony.

Nasunęło mi się jeszcze pytanie, które spróbuję osobiście wyjaśnić.... felgi mają rozstaw śrub 5x112....taki sam jak np.: audi...czy mogę użyć w razie czego koła zapasowego z samochodu?

Co prawda zapas mam pełnowymiarowy 225x50x17 ale mam też zimówki 205x60/16 i taką jedną bym wsadził na wyjazd do bagażnika - tylko nie wiem czy ET będzie dobre i czy pona nie będzie ocierała o nadkole przyczepy jak coś....?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Jakie byście dmuchnęli ciśnienie do opon w towarówce? Bo była wymieniana oś, teraz jest od ducato, koła też wielkie założone, 205/70 r14. Waga przyczepy 300kg, przyczepa lekka dmc 700.  Używana do kręcenia się wkoło komina. Teraz jest napompowane 3 bar, ale wydaje mi się że za dużo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Misio

Wydaje mi się że te 3 bary to ok...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Ja zwykle pompuje opony towarówek na 3/4 max. ciśnienia sugerowanego przez producenta opony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Ok, to tak zostawie. Bo miałem wrażenie że za bardzo skacze, tylko w sumie to nie jest fabryczne rozwiązanie, żadnej amortyzacji tu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Jak widzisz lekkie rzeczy to możesz obniżyć. Też tak robię jak mam coś delikatnego do przewiezienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Do ilu byś obniżył? Do 2? Zazwyczaj wożę lekkie, 200-250kg. Do ciężkich będę dopompowyał. Dzisiaj jak jechałem, miała ze 150kg ładunku to skakała jak na drewnianych kołkach, aż było czuć jak na samochód się przenosiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi