Skocz do zawartości

jaki stelaż


kobas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie poszukiwań przedsionka. Przyczepa jest niewielka - 3,60 m. Przedsionek do niej będzie ważył ok. 30 kg. - DUŻO ! Chciałbym zmniejszyć wagę przedsionka. Przeważnie w używanych przedsionakach jest stelaż stalowy (czy na pewno?)

Zastanmawiam się czy nie szukać przedsiuonka ze stelażem aluminiowym, niektórzy sprzedawcy być moze zaoferują zamianę rurek stalowych na aluminiowe. Proszę o opinię czy istotna jest zamiana stali na aluminium (czy waga się istotnie zmniejszy ?) i czy bezpieczna jest zamiana stali na aluminium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie poszukiwań przedsionka. Przyczepa jest niewielka - 3,60 m. Przedsionek do niej będzie ważył ok. 30 kg. - DUŻO ! Chciałbym zmniejszyć wagę przedsionka. Przeważnie w używanych przedsionakach jest stelaż stalowy (czy na pewno?)

Zastanmawiam się czy nie szukać przedsiuonka ze stelażem aluminiowym, niektórzy sprzedawcy być moze zaoferują zamianę rurek stalowych na aluminiowe. Proszę o opinię czy istotna jest zamiana stali na aluminium (czy waga się istotnie zmniejszy ?) i czy bezpieczna jest zamiana stali na aluminium ?

 

Waga raczej dużo się nie zmniejszy bo i tak najcięższą częścią przedsionka nie jest stelaż tylko worek z dachem i ścianami (przynajmniej u mnie). Natomiast jeżeli chodzi o wymianę rurek ze stalowych na aluminiowe to osobiście bym się bał że przy mocniejszych podmuchach wiatru np podczas burzy może się stelaż pogiąć lub połamać w szczególności nogi na których cała konstrukcja jest podparta.

Takie jest moje zdanie ale czy napewno to nie wiem :niewiem:

 

Widzę że w tym samym czasie kolega luksusowa_buda odpowiedział na pytanie, rozwiał twoje wątpliwości i zburzył całą moją piękną teorię :mikolaj:

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie poszukiwań przedsionka. Przyczepa jest niewielka - 3,60 m. Przedsionek do niej będzie ważył ok. 30 kg. - DUŻO ! Chciałbym zmniejszyć wagę przedsionka. Przeważnie w używanych przedsionakach jest stelaż stalowy (czy na pewno?)

Zastanmawiam się czy nie szukać przedsiuonka ze stelażem aluminiowym, niektórzy sprzedawcy być moze zaoferują zamianę rurek stalowych na aluminiowe. Proszę o opinię czy istotna jest zamiana stali na aluminium (czy waga się istotnie zmniejszy ?) i czy bezpieczna jest zamiana stali na aluminium ?

 

ja w starej Luksusowej_budzie miałem stalowy i zamieniłem na aluminiowy i sprawdzał sie super :) polecam a waga .... rewelka :brawo: , można je pomalować lub anodować

jeśli potrzebujesz jakiś porad to pisz mogę pomóc z aluminium i ze wszystkimi elementami do rurek ( troszkę moja praca )

pozdrawiam Marcin

Edytowane przez luksusowa_buda (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobas ,jest jeszcze trzecia opcja ,stelaż wykonany jest z CarbonX ! wytrzymałość o wiele wile większa od stalowych rurek a wagowo to przy mojej wielkości przedsionka są o 12 kg lżejsze od stalowych. Moim zdaniem jeżeli możemy coś "odchudzić" w przyczepie odpowiednimi zamiennikami to ja jestem jak najbardziej za taką opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobas ,jest jeszcze trzecia opcja ,stelaż wykonany jest z CarbonX ! wytrzymałość o wiele wile większa od stalowych rurek a wagowo to przy mojej wielkości przedsionka są o 12 kg lżejsze od stalowych. Moim zdaniem jeżeli możemy coś "odchudzić" w przyczepie odpowiednimi zamiennikami to ja jestem jak najbardziej za taką opcją.

Napisz coś więcej o Twoim stelażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobas ,jest jeszcze trzecia opcja ,stelaż wykonany jest z CarbonX ! wytrzymałość o wiele wile większa od stalowych rurek a wagowo to przy mojej wielkości przedsionka są o 12 kg lżejsze od stalowych. Moim zdaniem jeżeli możemy coś "odchudzić" w przyczepie odpowiednimi zamiennikami to ja jestem jak najbardziej za taką opcją.

 

w nowej luksusowej_budzie też mam taki jest super tylko ze jeśli będzie chciał go kupić normalnie przez jakiś sklep z częściami karawaningowymi to zapłaci jak za zboże , al stelaż aluminiowy można samemu wykonać w normalnych kwotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobas: a jakieś racjonalne przesłanki co do obniżenia wago przedsionka masz ? Bo chyba nie myślisz o obniżeniu zużycia paliwa w trakcie jazdy!

 

Przypuszczam że koledze chodzi o zmniejszenie wagi przedsionka po to żeby zyskać dodatkowe KG które można załadować do przyczepki nie przekraczając jej DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się nad sposobami obniżenia wagi przedsionka mam na myśli tylko i wyłacznie komfort jego rozkładania. (Nigdy nie rozkładałem przedsionka) Na kempingu czynności rozkładania będę wykonywał jednoosobowo. Myślę o znacznym ciężarze samego przedsionka, który trzeba będzie wydobywac, przenosić itp. Chyba wygodniej jest przenosić paczkę, która waży 20 kg niż 35 kg. - ale to są domysły niedoswiadczonego karawaningowca. Będąc w Sławie rozkładałem daszek i to była lekka robota. Jeśli chodzi o spalanie paliwa podczas jazdy to raczej nie rozważałem zależności od ciężaru przedsionka. Chociaż jeżeli się głębiej zastanowić to być może korzytniejszy jest większy ciężar ładunku. Jak już rozpędzę swój zestaw to większa siła bezwładności może nawet zmniejszyć spalanie albo w ogóle wyeliminować pobór paliwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingu czynności rozkładania będę wykonywał jednoosobowo.

 

Ja rozkładam/składam przedsionek w pojedynkę, myślę że to kwestia własnej organizacji i pomyślunku.

 

 

Ciężar? Paczka 20 czy 35 kg? Rurki wynoszę osobno, namiot osobno, boki też osobno. Mam 4 metrową przyczepkę i daje radę naciągnąć i zdjąć z niej namiot. Poza tym kolego jak ktoś na polu będzie z tego forum to nie wierzę że Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozkładam/składam przedsionek w pojedynkę, myślę że to kwestia własnej organizacji i pomyślunku.

 

 

Ciężar? Paczka 20 czy 35 kg? Rurki wynoszę osobno, namiot osobno, boki też osobno. Mam 4 metrową przyczepkę i daje radę naciągnąć i zdjąć z niej namiot. Poza tym kolego jak ktoś na polu będzie z tego forum to nie wierzę że Ci nie pomoże.

 

Dokładnie. Nawet nie musi być ktoś z forum. Nie wiem jak u nas w PL to wygląda bo nie byłem nigdy na kempingu ale za granicą zawsze znajdują się życzliwi ludzie którzy sami podchodzą i pytają się czy pomóc i to nie tylko z rozłożeniem przedsionka ale również z ustawieniem przyczepy, zabezpieczeniem jej przed wiatrem itp. Z moich obserwacji i własnych doświadczeń powiem że najczęściej są to niemieccy dziadkowie, którzy siedzą na kempingu przez całe lato i z wszystkimi się zaprzyjaźniają. W Puli to nawet jeden codziennie później przychodził na piwko :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z cennych uwag już kupiłem przedsionek. Jest to Izabella Ambasador 2501 - przyjedzie do mnie chyba w poniedziałek. Przedsionek ma stalowe rurki jest w ładnym kolorze - częściowo bordowym i ma też małe okrągłe okienka - jest oczywiście używany. Jak go opóbnie rozłożę w ogrodzie to zamieszczę foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.