Skocz do zawartości

Niemiecki TüV -100km/h na przyczepę zarejestrowaną w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za uzupełnienie informacji  :ok:  . Zrezygnowałem z kontynuacji "setki", ale dobrze wiedzieć, że jednak swoim holownikiem (MW 1525) mógłbym jechać 100-ką z moją budką (DMC 1500 i posiada wszystko, co konieczne), oczywiście mając kwit Dekry.
 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z wieloka radoscia poszlam dzis przemeldowac moje pierwsze cudenko,i pani w urzedzie zapytala,czy chce naklejke 100 km.Jedynym wymaganiem jakie musialam spelnic,bylo posiadanie auta z TSC,po sprawdzeniu okazalo sie,ze jest system konrtoli trakcji.Nie wiem niestety,czy jest to jedyny warunek,czy jest ich wiecej,jakby ktos chcial chetnie dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Beit,

 

musisz tylko uwazac, czy opony Twojej przyczepy nie sa starsze niz szesc lat. Jesli sa starsze, naklejka "100 km/h" jest tylko ozdoba i o ile sie nie myle, po przekroczeniu 95 km/h zaczynasz zbierac punkty...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Beit,

 

musisz tylko uwazac, czy opony Twojej przyczepy nie sa starsze niz szesc lat. Jesli sa starsze, naklejka "100 km/h" jest tylko ozdoba i o ile sie nie myle, po przekroczeniu 95 km/h zaczynasz zbierac punkty...

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

 

Opony jednoroczne,ale 100 i tak nie pojade,na razie cwicze zapinanie,wypinanie,i max 80 km.Ucze sie :skromny:

Dziekuje za rade:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

aktualizuję

Przegląd można zrobić w Warszawie - kontakt do pracownika Dekra - 660728331 - telefon służbowy.

Cała impreza kosztuje 410brutto, naklejka i zaświadczenia przychodzą po ok 4-5 tygodniach. Zaświadczenie wystawiane jest na konkretny numer rejestracyjny i nie powinno się go zmieniać.  

Warunki techniczne bez zmian - opony, amortyzator, stablizator itd.

MW auta musi być 1,2 raza większa niż dmc przyczepy. Mile widziana homologacja dla budki

numer stacjonarny do Dekry +48.22.577-36-37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Taka licencja ma jakiś termin ważności?

Btw nieco bez sensu - licencja jest ważna tylko z danym holownikiem?

Tak, bo dostajesz de facto homologację na dany zestaw a nie na przyczepę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć, bo można się natknąć na ogłoszenia sprzedaży przyczep i tam się chwalą, że przyczepa ma licencję na 100km/h. Czyli bzdura.
A ta licencja jest ważna tylko na kalifat germański, czy cała UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

Tak, bo dostajesz de facto homologację na dany zestaw a nie na przyczepę. 

Na konkretny zestaw czy na zestaw spełniający kryteria? Dane holownika są też wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkretny zestaw czy na zestaw spełniający kryteria? Dane holownika są też wpisane?
Z tego co mi się wydaje to na konkretny zestaw spełniający kryteria. Czyli przyjeżdżasz konkretnym holownikiem z konkretną przyczepą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Orientuje się ktoś czy z przyczepa dmc 720 trzeba mieć niemiecki przegląd jak chce się ja zarejestrować na niemieckie tablice? W Polsce jest bezterminowy a tutaj ktoś coś wie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.