Jump to content
gfizyk

Mocowanie zasłonek w przedsionkach

Recommended Posts

elvis52

Elvis

Na filmie w 8 minucie masz pokazane mocowanie tych zasłonek

Potrzebujesz takich mocowań:

900060388-isabella-awning-curtain-hooks---pack-of-20.jpg

Tyle że na filmie jest pokazany wszyty karnisz. A u mnie wkłada się cienkie rurki i to one są karniszem. Nie mam nic nad oknami wszyte. Jedynie taki 3 paski w które się wkłada tą rurkę

Voku

No a nie masz tunelu w tych zasłonkach? Tak żeby włożyć tam te rurki/karnisze bo na zdjęciu wygląda jakby był?

Edited by Voku (see edit history)

Miodzio

Jak nie masz wszytej listwy to tak jak pisze Voku - w zasłonkach powinien być tunel.

post-4917-0-82004800-1499808440_thumb.jpg

Albo rurka albo te klipsy - to różne sposoby mocowania.

Chyba, że zasłonki nie z tego przedsionka.

elvis52

Właśnie nie mam tunelu w zasłonkach. Próbowałem rozpruć jednak roboty od groma z tym. I chyba zostanie przywieszenie na sznurkach

krispo

Nie masz przypadkiem kedry wszytej?

elvis52

Nie mam kedry. Gdyby była wiedziałbym jakie mają być zasłonki. Rurki mam jak na fotce wyżej kolega Miodzio wstawił. A zasłonki takie jak fotkę dodałem

Kondziorro

Orginalnie Isabella ma nad oknem przedsionka taka tasiemkę około 0,5-1 cm szerokości.. Na nią montowane są klipsy a do nich zaczepiasz zasłonki które maja takie kółeczka jak na zdjęciach Elvisa.  Przyjrzyj się jeszcze raz bo ta tasiemka naprawdę jest mało rzucająca się w oczy. Jeżeli ja masz to możesz tylko dokupić klipsy i będziesz miał oryginał. http://sklep.isabella.net.pl/pl/p/Klipsy-firankowe-2010-20-szt/205

elvis52

W sobote będę na wczasach rozkładać przedsionek to się przyjrzę. Ale raczej tego nie mam. W poprzedniej budce miałem właśnie taką kedrę więc wiem jak to wygląda

virus

U mnie w przedsionku bradcot są rurki ok 1cm srednicy ktore zawiesza sie na ścianie przedsionka na dwóch uszkach po końcach i na tej rurce wisi zaslonka. Proste i fajne

Boas43

A zasłonki i pręt do zasłonek gdzie  panowie kupujecie ?

Kondziorro

Zaslonki kupowalem na allegro. Rurki kupilem plastikowe po 2zl sztuka w castoramie. Problem z nimi taki ze jak sie nagrzewa przedsionek to stają sie elastyczne i sie delikatnie uginaja.

Elvis masz ponizej fote tej tasmy na ktora montujesz klipsy isabella.

post-25523-0-18471900-1499981714_thumb.jpeg

post-25523-0-06004300-1499981830_thumb.jpg

Edited by Kondziorro (see edit history)

elvis52

Takie mam mocowanie. Te rurki obstawiam że do tego mają być post-15177-0-26405900-1500114192_thumb.jpgpost-15177-0-06814300-1500114217_thumb.jpg

porzeczka

Orginalnie Isabella ma nad oknem przedsionka taka tasiemkę około 0,5-1 cm szerokości.. Na nią montowane są klipsy a do nich zaczepiasz zasłonki które maja takie kółeczka jak na zdjęciach Elvisa.  Przyjrzyj się jeszcze raz bo ta tasiemka naprawdę jest mało rzucająca się w oczy. Jeżeli ja masz to możesz tylko dokupić klipsy i będziesz miał oryginał. http://sklep.isabella.net.pl/pl/p/Klipsy-firankowe-2010-20-szt/205

no ja właśnie mam mocowanie na takie klipsy - niestety z kupioną przyczepą zasłonek nie było, więc materiał już zamówiłam, teraz się zastanawiam ile tych klipsów kupić? Jeśli ktoś ma te mocowania to przy okazji mógłby mi zmierzyć co ile cm zamontować te kółka na zasłonce? Myślałam, żeby to zrobić co  10 cm, ale wtedy potrzebuję 3-4 paczki po 20 szt... i tak nie wiem, czy nie będzie za rzadko....

Maras

Aga,  w samą porę , wyprane i gotowe do wyjazdu :)  wygląda to tak :

post-208-0-46915800-1500565621_thumb.jpg

Odległość między oczkami  12cm  .Oczka do zakucia też będą potrzebne ich średnica w środku to 5mm.  

porzeczka

Wielkie dzięki Marku! Jak są co 12 cm to chyba 3 paczki mi starczą... Czyli jeszcze osobno te oczka muszę kupić? W to oczko wchodzi ta końcówka od tego okrągłego mocowania?