Skocz do zawartości

Klimatyzacja w przyczepie-Instalacja klimatyzacji w przyczep


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

ENVIRACAIRE model HCL-725E

Klimatyzacja ENVIRACAIRE model HCL-725E

Nowa klimatyzacja chłodząca typu monoblok firmy ENVIRACAIRE model HCL-725E. Klimatyzacja z funkcją osuszania i automatycznego nawilżanie (nie przesusza powietrza).Pobór prądu 700W. Zasilanie 220-240V. Moc chłodząca 2100W/7250BTU. Praca jako osuszacz i klimatyzacja. Jako osuszacz wytranca do 42l wody na dobę. Wbudowany zbiornik wody o pojemności 3,3l. Wydajność powietrza w czasie osuszania 260m3/h, w czasie chłodzenia 310m3/h. Idealna do pomieszczeń do 25-30m2/65-75m3. Głośność pracy 51db. Wymiary 45x37x87cm. Waga 34kg. Kolor biały. Towar z wyprzedaży z niemiec, brak oryginalnego opakowania. Rok gwarancji.

 

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 22:38 ]

Nareszcie kurier dowiózł mój utęskniony nowiuśki klimatyzator. Zaczynam od utraty gwarancji pierwszego dnia i demontażu wszystkich osłon.

 

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2007 22:54 ]

Etap 1 demontaż osłon. Mam nadzieję, ze mi coś z tego wyjdzie.

 


Jeszcze cały.

post-6321-imported-cfcbf6eb-e869-4a0d-982e-63d63a51617d_thumb.jpg

 

Powoli do przodu

post-6321-imported-573e4e62-9938-47ab-aac6-935eca82f162_thumb.jpg

 

Nie ma przodu

post-6321-imported-4ae5fb02-0cb7-446a-adfc-f0c2edffbbbd_thumb.jpg

 

Agregat

post-6321-imported-ba20a9fc-92b0-40cd-b43f-8ff82da1ca49_thumb.jpg

 

Sterowanie

post-6321-imported-df9134f2-4104-4b8d-af37-20cf78aeddad_thumb.jpg

 

 

post-6321-imported-7504fb24-9ab7-4e71-8b7c-4fe470dda775_thumb.jpg

 

Tak wygląda klimatyzator.

post-6321-imported-19a7cac9-ff02-4466-844e-10b8f41a6c20_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj kaimar, Mam pomysła. Z powodu zbiornika na skropliny nie mogę położyć klimatyzatora i położyć w komorze na pościel. Wymyśliłem miejsce w szafie i wczoraj znalazłem gościa który zrobi kanały miedzy klimatyzatorem a wylotem zimnego powietrza. Mam nadzieje, że w tym tygodniu zrobię kilka fotek przed montażem i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Przebyłem trzy długie sezony w ciepłych krajach ( 40 C ) i w tym roku niemógłbym wytrzymać w takich warunkach , więc postanowiłem zainstalować klimę . I teraz kilka pytań :

1. Jaka klima Truma Frostair 1700 czy Saphir ( czym różnią się te dwie klimatyzacje )a może jakieś inne firmy ?

2. W jakim miejscu ję zainstalować i jakie podłączenie da najlepsze warunki dla jej pracy ?

3. W co powinienem się zaopatrzyć oprócz klimy ( z tego co wiem nie ma elementów do jej podłączenia w zestawie ) ( narazie wiem że potrzebuje 3 rurki do rozprowadzenia powietrza , 6 zapinek do rur , dysze wylotowe , kratke wlotową obiegu powietrza w przyczepie , rure do wyprowadzenia ciepłego powietrza ) , gdzie to dostać oraz jakie są mniej więcej ceny ?

4. Czy jest potrzebny tłumik szumów powietrza ?

 

Dziękuje za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Podstawowa różnica pomiędzy Frostair i Saphir to taka że Frostair nie jest już produkowany. Jest to stary model.

Róznią się poza tym konstrukcyjnie Frostair ma blaszaną obudowę i dużo głośniejsze wyntylatory więc w nocy może być szumno i drgająco. Saphir obudowe ma z pianki poliretanowej oraz nowe prawie bezgłośne wentylatory. Frostair występował w dwóch wersjach 1700W i 2300W mocy chłodzenia i posiadał odpowiednio następujące zapotrzebowanie na prąd 2,8A230V i 4,1A/230V. Mniejszy stosowano do pojazdów o długości wnętrza do 5,5m.

Saphir występuje w trzech wersjach: Compact, Comfort i Vario gdzie ten trzeci stosuje się raczej w kamperach z racji wielkości i skalowalności zapotrzemowania na prąd( chodzi o możliwość pracy na 12V). Compact ma 1800W mocy chłodzącej i potrzebuje 2,8A-650W/230V a Comfort2400W mocy chłodzącej i potrzebyje 4,2A-966W/230V.

Tłumik szumów przydaje się prz Frostair. Jako rurki do rozprowadzenia można użyc zwyczajne aluminiowe charmonijkowe jak do wentylacji.

Agregaty nowe możesz kupić w krakowie:

TRUMA Polska Sp. z o.o.

Generalne Przedstawicielstwo

ul. Makuszyńskiego 4

31-752 Kraków

tel.: 012 641 02 41

Ale tam jest dość drogo.

Najtaniej na niemieckim Ebay'u.(szczegulnie przy obecnym kursie euro)

Oto kilka linków:

http://cgi.ebay.de/Truma-Saphir-compact-Klimaanlage-Neuheit_W0QQitemZ160120726108QQihZ006QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Klimaanlage-TRUMA-Saphir-compact-NEU-OVP_W0QQitemZ250120347972QQihZ015QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Klimaanlage-Truma-Frostair-2300-f-Wohnwagen-Caravan_W0QQitemZ200113835739QQihZ010QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Klimaanlage-Truma-Saphir-Comfort-f-Wohnwagen-Caravan_W0QQitemZ200113976835QQihZ010QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Truma-Saphir-comfort-Klimaanlage-f-Wohnwagen-Caravan_W0QQitemZ160122263013QQihZ006QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem'>http://cgi.ebay.de/Truma-Saphir-comfort-Klimaanlage-f-Wohnwagen-Caravan_W0QQitemZ160122263013QQihZ006QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/Truma-Saphir-comfort-Klimaanlage-f-Wohnwagen-Caravan_W0QQitemZ160122263013QQihZ006QQcategoryZ76071QQrdZ1QQcmdZViewItem

Oraz jeden chyba całkiem ciekawy w polsce na allegro:

http://www.allegro.pl/item198548326_klimatyzacja_truma.html

Jeśli chodzi o klime do przyczep czy kampera to jest truma potem długo nic. Niewarto instalować tych dachowych bo są ciężkie i nie dość że zmieniają środek ciężkości to jeszcze łamią dachy na polskich drogach.

Pozdrawiam i udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przenośnego monoblocka z rurą odprowadzającą gorące powietrze.stawiam go albo w łazience i wyprowadzam rurę przez okienko bądż w przedsionku i otwieram okno wychodzące na przedsionek(należy pamiętać o dobrym przyczepieiu dołu przedsionka).efekt jest wystarczająco dobry.przy ustawieniu w łazience mogę schłodzić do 20 stopni przy 35 na zawnątrz.w przedsionku udaje się obniżyć temperaturę o 5 stopni w stosunku do otoczenia,ale to już jest wystarczające.

rozwiązanie tanie,bo taki klimatyzator kosztuje ok 1000pln nowy,a dodatkowo mamy możliwość zabrania go wrazie potrzeby do domku kampingowego lub mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też myślałem o takiej klimie domowej w pomniejszonej wersji , jednak po przemyśleniu stwierdziłem że nie jest to wyjście dlamnie :

1.Zajmuje dużo miejsca ( a zabieram zawsze dużo gratów )

2.Kiedy klima będzie pracować przyczepa musi być zamknięta a przynajmniej wszystkie okna boczne , jedynie szyberdach może być otworzony ( a tam niema jak wyprowadzić tej rury z ciepłym powietrzem ) ponieważ mam psa którego mógłby ktoś ukrasć , mógłby wyskoczyć przez okno , okraść przyczepke itp.

 

Mam jeszcze pytanko gdzie taką klime zamontować ? Z tyłu pod łóżkiem czy z przodu , a może w szafie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko gdzie taką klime zamontować ? Z tyłu pod łóżkiem czy z przodu , a może w szafie ?

Wg mnie pod łóżkiem blisko szafy - będziesz ciągnął nawiewy do góry więc w idąc przez szafę nie będzie ich widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koliber, JESTEŚ WIELKI, i tak miałem kupić coś takiego do domu.

A teraz będę miał dwa w jednym, a raczej jedno w dwóch.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurę odprowadzającą gorące powiertrz zamontowałem następująco:

w łazience mam małe okienko 30x50cm,dorobiłem kawałek poliwęglanu ciasno wchodzący w otwór okienny z dzurą i średnicy 10 cm na rurę.okno można zamknąć kiedy klimatyzacja nie działa.jest to rozwiązanie dla osób posiadających małe okienka.można spróbować podłączyć się do komina od ogrzewania(w lecie go raczej nie używamy) lub jakiejś kratki wentylacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już gdzies opisywałem ale powtórze

 

 

ja klimatyzator przenośny ZIBROCLIMA stawiam na długiej kanapie za kierowcą, rure za okno i uszczelniam gąbką

 

koniec montażu

 

troche głośno pracuje ale efekt wystarczający.

 

obecnie stoi w domu i jest używany w sypialni.

 

na wyjazd przenosze do kampera. w zeszłym roku montowałem jeszcze agregat na uzywanie klimy podczas jazdy.

 

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.