Skocz do zawartości

Prawo Budowlane a Przyczepa !


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

takie coś znalazłem:

 

http://orzeczenia.ns.../doc/69B1DEFB67

 

Dlatego zdaniem Sądu organy trafnie uznały, że jeżeli zamiarem skarżących było posadowienie przedmiotowej przyczepy kempingowej na okres krótszy niż 120 dni to powinni byli oni - stosownie do art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa budowlanego - zgłosić właściwemu organowi budowę przyczepy. Skoro tego nie uczynili należało przyjąć, że zamiarem inwestorów było ustawienie przyczepy na okres dłuższy, co wymagało uzyskania decyzji o pozwoleniu na jej budowę (art. 28 ust. 1 w zw. z art. 29 ust. 1 pkt 12 i art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa budowlanego).

 

ja się pytam WTF !! screwy.gif

 

pozdr

II SA_Po 503_07 - Wyrok WSA w Poznaniu z 2008-05-07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to by legalnie trzymać przyczepę pod domem należy mieć

 

Pozwolenie na budowe

:)

 

To ciekawe co piszesz ale nie wyczytałem tam nic o trzymaniu przyczepy pod domem.

A raczej o ludziach co postawili sobie domek holenderski na polu , bo nie widziałem czepy 10x3 m :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle przestawiac to urzednik musi udowodnic,że stoi w jednym miejcu ,musi więc co 119 dni robić pomairy.

śmiech na sali ale wyrok na 99% dotyczy wielkiego domku holenderskiego który ktoś nazwał przyczepą i postawił jak dom.

Prawo wszedzie jest podobne na włoskich kempingach nawet stacjonarne mobile homy mają koła , chyba wlaśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej chodzi o przyczepy niezarejestrowane, które nadzór budowlany, bądź sąd może potraktować jako obiekt stojący na stałe (jak wiata, altana). Przyczepa zarejestrowana jest pojazdem i prawo budowlane nie ma nic do tego. Na podwórku mogę trzymać autobus. Niestety pan redaktor pominął parę słów próbując wzbudzić sensację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie domek holenderski w tym przypadku, ale kwestia rozbija się nie o wielkość, tylko fakt "przyczepy kempingowej". Nie ważne czy zarejestrowanej, czy też nie.

Taki wyrok i nakaz rozbiórki to paranoja. Jak można rozebrać przyczepkę?

Z drugiej strony dziwię się tym ludziom. wystarczyło przesunąć ją powiedzmy o 10 cm mówiąc. że wczoraj stała gdzie indziej, a teraz stoi tutaj i nie jest to dokładnie to samo miejsce. A bloczki stanowią jedynie podpory. Chyba przyjęto błędną linię obrony ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie domek holenderski w tym przypadku,

 

W tym przypadku akurat przyczepa-barak przy budowie domu. Jest link do decyzji sądu. Bez kół, na klockach betonowych - czyli altana, barak, jak zwał. Wystarczy nieżyczliwy sąsiad :puk: i ;( My o przyczepki nie mamy się co martwić, możemy sobie parkować na swoich posesjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.